Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
3. máj 2013

@79zuzana krásné je máš 😉

huxy
3. máj 2013

poradili by ste mi nejakú fajnú a sviežu plnku do torty,kde chcem dať aj nejaké ovocie-jahody alebo maliny.vopred ďakujem za nápady.lebo ja som doteraz robila plnku len citrónovú,karamelovú,jahodovú a parížsku.ale neboli to vyslovene "svieže" plnky

emilkaaa
3. máj 2013

@lamps Ahoj môžem poprosiť o radu idem robiť synovcovi tortu a chcu plnenu ovocim aký krem je dobrý k ovociu... ja mam zatiaľ odskušany len základny zo zlateho klasu a ala alžirska kava. a ked tak k akemu ovociu sa plnka hodi ďakujem

lamps
3. máj 2013

@huxy
@emilkaaa skúste pozrieť sem https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipa..., sú tam recepty, ktoré používame všetky. Ja mám veľmi rada jogurový krém a ku nemu maliny. ťažko však radiť, každému chutí niečo iné.

emilkaaa
3. máj 2013

ja by som chcela niečo k zavaraným mandarinkam alebo k jahodam a neviem čo sa hodi

huxy
3. máj 2013

@lamps ďakujem,no len tam je veľa receptíkov,isto chutných,len neviem,ktorý je taký osviežujúci,keď je horúco.
a pribinákový krém poznáte?to sa mi páči,ale neviem,či je taký

emilkaaa
3. máj 2013

@lamps ja by som chcela niečo k zavaraným mandarinkam alebo k jahodám a neviem čo sa hodi nemáš nejaku skusenosť

muffinka8
3. máj 2013

Pre nás, na sobotnú oslavu. To hnedé je čokohmota zmiešaná so smartflexom.

sticker
3. máj 2013

@jakelina Keď si minule písala o tejto torte, som myslela že bude pre chalana a hups ona je pre dievča 😀

lucula73
3. máj 2013

@muffinka8 peknučká...ako si presne robila tú čokohmotu?potrebujem tiež takú tmavú hnedú.možno by som vyskúšala 🙂

lucula73
3. máj 2013

@emilkaaa
@huxy baby,skúste napr. ten pribináčikový........k tomu sa hodia aj mandarinky,aj jahody,aj maliny...........všetko 🙂 a máte ho za dve minuty hotový 😉

muffinka8
3. máj 2013

@lucula73 tu mi poradili, tuším @dm1 😕 že 200g horkej čokolády a 4 lyžice glukózového sirupu (ja som mala kukuričný). Roztopíš čokoládu, odstavíš z ohňa a do toho zamiešaš ten sirup, kým sa to nespojí. Potom som už len to vyliala do sáčku, počkala kým stuhne a na druhý deň sa s tým už dalo pracovať. Potom som to mala odložené len tak v sáčku. Teraz som si trochu nahriala v mikro lebo sa mi to zdalo tvrdé a primiešala som k tomu smatrflex, chytilo to lepší odtieň a aj sa s tým veľmi dobre takto robí a chutí to tiež dobre.

lawli
3. máj 2013

@halienka ...krému robím viac ,no nie až z dvojitej dávky ,záleži na aký priemer ,aký krém a či je v kombinácii s ovocím...ja si robím "denníček" ,to jest...keď upečiem napr. v 23cm ráfku tortičku a chcem ju plniť 3x napr. pribinákom ,tak viem že mi bude dosť z jednej dávky...no pri 26cm mi vystačí jedna dávka iba v kombinácii s ovocím ,inak nie...a takéto poznámky mám skoro ku všetkým krémom na daný rozmer formy...tiež si píšem koĺko asi maslového krému na obmazanie po poťah ,alebo koľko kusov bananov...niekedy je hodne variant a aj veĺkosti tortičiek a to by som vštko v hlave nedržala, takto viem že koľko uvarím ppudingu ,alebo koľko masiel si vyberiem z chladničky a nevyhadzujem zbytočne... 🙂

lucula73
3. máj 2013

@muffinka8 aha,tú poznám to som raz skúšala.len som to s ničím nemiešala,tak vyskúšam 🙂

jakelina
3. máj 2013

@sticker taky jsem se divila, ale ona je velká obdivovatelka Boba Marleyho, tak proto takový zvláštní dort. 😀 😀

hribek
3. máj 2013

Ahoj holky, prosim Vas je tu nektera z vas z Brna pripadne blizkeho okoli? Rada bych si objednala dort pro malou k narozkam a posleze i na svatbu, ale porad nikoho nemuzu najit☹ Chtela bych udelat dort s Mickey mousem viz priloha. diky moc!

florentina
3. máj 2013

@jakelina není zač 😉 a super se ti celý dortík podařil, téma opravdu divoké, ale provedení fantastické, ukládám do inspirací...a nejvíc mě zarazilo, že je to dort pro holku🙂

pristela
3. máj 2013

Ženy, však ja som zaas zabudla na tortu 😅 som bola v meste kuk na mobil a tam sprava , nezname cislo , ze ci si moze prist pre tortu aj o 10:30 😀 😀 😀 som hned volala, ze kto to je a pre aku tortu 😀 😀 a ktory den 10:30 😀 😀 😀 a chalanisko , že vsak sobotu, a ja že ktorúúú ? 😀 😀 😀 ani mi neveril že som nanho zabudla 🙄 , že zaaas si robím prdel 🙄 😀 😀 tak som rychlo nakupovala suroviny 😀 😀 ma to byt vraj taka ta moja moderna/krivá/ len ja ani kvietky urobené, no nič, a to o 17idem na oslavu tak neviem kedy a ake 😕 jaaaj , no vsak sranda musí byť 😀 😀 😀 ešte , že napisal, moje jedine stastie, bo keby mi tu zajtra zatrúbi tak asi aj porodím 😀 😀

1zaza
3. máj 2013

Ahojte, pridávam ďalšiu tortičku, absolútne vás nestíham čítať, čakajú ma ešte štyri torty :(

mia114
3. máj 2013

moje dnesne torty, po nocnej sa tazsie robi 😅

cat
3. máj 2013

Ahojte, moja dnešná rýchlovečka, na 2. foto ju moja dcéra vylepšila svojimi milovanými vílami 😀 :

vlada111
3. máj 2013

@lamps tí sú úžasní kamoši 😉

nellynka
3. máj 2013

@mariann2 neskutocne kraaaaaasne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! klobuk dole!!!!!!

maya30
3. máj 2013

tak mna asi porazi !!! Chcela som vyskusat ineho dodavatela jedleho papiera, tak som v utorok rano objednala u ineho a ono mi to neprislo... surne potrebujem obrazky na zajtra a na pondelok 😠 😠 😠 Na zajtra mi treba krizovku tak asi pouzijem normalnu z novin, obalim do celofanu a tak capnem na tortu, ja neviem co ine robit ☹

blcha
3. máj 2013

ahojte tak moja len tak pre nas pre rodinu zajtra mame oslavu ocinko 60tak som mu spravila milovanu punčovu torticka snad bude chutit je to moja prva puncova 😉

lamps
3. máj 2013

@huxy
@emilkaaa ja rada robievam túto: 1 myscarpone, 2 biele jogurty, 2 šľahačky, 2 stužovače, 2 vanil. cukre, pr. cukor podľa chuti ale ja nedávam, stačí tam ten vanilkový cukor. Vyšľahať šľahačky + stužovače, zvlášť vyšľahať ostatné suroviny a pridať k vyšľahaným šľahačkám. Nám chutí s malinami a určite je mňam aj s jahodami 😅

blcha
3. máj 2013

jooj ake rozmazane fotky som pridala blee

maxiberuska
3. máj 2013

@mia114 prosim ta a ta kitty, je kupena, ci to si tiež robila dik

mia114
3. máj 2013

@maxiberuska je robena 🙂

maxiberuska
3. máj 2013

aha, ja len , ze sa chystam robit, ale moju prvu tortu v zivote... 😀 , ako to tu pozeram..klobuk dole, vy už ste tu PANI cukrarky...