Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

yamahafazer
23. dec 2011

@mizulienka ano malej oblubenec 😀 furt mi hovori,ze chce maleho timmyho na tortu tak som zvedava ako sa zajtra zatvari 😵

a vsetkym krasne pozehnane vianocne sviatky 😵

evelin116
23. dec 2011

konecne sem mozem pridaj aj ja nieco...moja prva marlenka

dajna11
23. dec 2011

tak a do konca roku nechcem vidieť sladké 😀 😀 venujem sa deťom,rodine....vylihujem 😀 krásne sviatky kočky,vela lásky,pohody,zdravíčka a lásky. 😀 😀

lussy23
23. dec 2011

@yamahafazer - my robíme bielkový sneh - 1tretina s cukrom sa da variť na cukrový rozvar. a Zvyšok cukru s bielkami vyšľahme na sneh. My používame drôtené očko s priemerom asi 7mm To očka ponárame do rozvaru a fúkame do neho. keď vyjdu bublinky, rozvar je hotový a prilejeme ho do bielkového snehu a doľäaháme. Potom primiešame orechy alebo kokos a striekame rožky.
@anibas - ďakujem =)
@zuba nádhera a to pozadie. a torta je perfektná, ani by som nepovedala, že je to torta, ale ten predmet.
@adul67 krásne
@bzucinka2 jej krásne
@mariann2 nádhera

lussy23
23. dec 2011

@njonja - krásnučká
@yamahafazer nádherná tortička. Tú ovečku tu vidím pomerne často. To je nejaká z rozprávky?
@dadka212 nádherná tortička
@mrka2 krásnučká
@hejdita nádherná, ako naozajstná je tá fľaša a citróny.
@daducha krásne tortičky

lussy23
23. dec 2011

@dajna11 krásna tortička
@evelin116 - šikuľka=)

Baby prajem Vám krásne Vianoce, , veľa krásnych chvíľ s rodinou, veľa zdravia, šťastia, lásky, a Bohatého Ježiška. A hlavne si oddýchnite o pečenia=) Želám Vám úspešný krok do Nového roka, nech sa Vám darí a veľa úspechov, čo najm,enej smutných chvíľ a čo najviac veselých a šťastných zážitkov a úsmevov. A nech Vás manželia a detičky poslúchajú.

desmodka
23. dec 2011

baby šťastné a veselé

mariann2
23. dec 2011

@dajna11 krásny kamión

yamahafazer
23. dec 2011

@lussy23 take snehove vobec nepoznam,ale rozvary aj my sme robili rozne aj na laskonky tam robim.Ale vidis kazda skola ma rozne recepty.A ta ovecka ano to je rozpravka daj si do googla timmy time a ti ukaze obrazky moja mala od roka je do nej diva mame same ovce doma ako na salasi 😀

mizulienka
23. dec 2011

@dajna11 wow krasny kamion 🙂
@desmodka nadherne torty a maly je rozkosny 🙂

vecernicci
23. dec 2011

Krásný dortíky jste zase dodaly, nestíhám jmenovat, mám toho moc na práci, ale všechny jsem opáčitkovala 😉
a moje dnešní a do úterý nechci nic sladkýho ani vidět 🙂 chtěli jen krémáky a ty já nerada dělám 😉

dajna11
23. dec 2011

@mizulienka
@mariann2 dakujem kočky,manžel makal o dušu 😀

vlada111
23. dec 2011

@daducha krásne tortičky, krásna palma 😉

vlada111
23. dec 2011

@evelin116 fúha, to je asi mňamková marlenka 🙂

vlada111
23. dec 2011

@dajna11 perfektný 😉

stankapk
23. dec 2011

kočky prajem vám všetkým krásne prežitie Vianoc a ďakujem za všetky rady, návody, a inšpirácie.
pripájam našu vianočnú tortičku 😉

pristela
23. dec 2011

Anjelicky moje krasne a pokojne vianoce zelaaaaaam !!!! 😉

lussy23
23. dec 2011

@yamahafazer do laksoniek robíme aj my rozvar. My robime na laskonky , parižkske a kokosky rovbnakú hmotu, len niekde dávame kokos a niekde orechy. 🙂
@stankapk krásna torta
@vecernicci krásnučké

janulkamartinko
23. dec 2011

Nasla som z mobilu fotenu akoze kopacku no nepodoba sa kazdy vravel ze botaska je to ... :(
Všetkym Vam želam krasne prežitie sviatkov a už kašlite na pečenie a venujte sa rodinkam 🙂

lusil2005
23. dec 2011

Kraaaaasne sviatky vam vsetkym prajem!!! Lasku, stastie a hlavne pohodu, proste pozehnane Vianoce 😉
Tu su moje posledne dve predvianocne, potom ma do noveho roku caka este jedna, no a od januara sa s objednavkami znovu vrece roztrhlo 😖 ach jaj. Ja chcem aspon tyzden nudy...

lusil2005
23. dec 2011

Aha, este foto 😅

fialkaa
23. dec 2011

ahoj dievcata, prvykrat peciem tortu, vcera som si upiekla korpus a dnes ju idem plnit. teraz som ju prekrojila a zistila som, ze vnutri sa mi nedopiekla 🙄 ☹ co s tym? uz len vyhodit? piekla som ju 35 minut na 180 stupnov, ale po tych 35 minutach uz bola navrchu skoro cierna, bala som sa, ze ju spalim. aj spajdlou som pichla a na tom mieste uz bola dopecena. poradi niekto?

eliska22
23. dec 2011

@fialkaa jáááj to asi vyhodiť 😔 nabudúce tortu peč na 150 stupňov a ja pečiem aj hodinu, podľa toho aký korpus pečiem a vždy pichnem špajdlu, a keď je špajdla čistá, suchá tak je upečený 😉

mariann2
23. dec 2011

@fialkaa no, s tou nedopečenou už asi veľa neurobíš, jedine upiecť novú, ja pečiem na 150 st a takmer hodinu 😉

mariann2
23. dec 2011

@eliska22 predbehla si ma 😀

eliska22
23. dec 2011

@mariann2 😀 😀 😀

fialkaa
23. dec 2011

@eliska22 vsak som pichla spajdlu a bola sucha. tak som sa potesila, ze uz je. ale je to taka clenita forma, takze som asi pichla na zlom mieste. piekla som na 180 st. podla receptu. slak to trafil. diky za radu

eliska22
23. dec 2011

pridávam svoje posledné dve a môžem sviatkovať 🙂 prajem Vám všetkým krásne Vianočné sviatky 😵

vejinka
23. dec 2011

ahojte pridavam prvu knihu bez marcipanu cisto len krem dzem hrusky a korpusy.je to taka tenka "brozura XXL" nic moc ale snaha bola
Stastne a vesele 🙂

maxjolie
23. dec 2011

Tak, tu je moj prvy vytvor.. s marcipanom sa robilo uzasne, dakujem za tuto temu vdaka ktorej som urobila tuto chutnu torticku.. dufam ze sa bude aj malej oslavenkyni Lucinke pacit 😵