Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dajna11
14. jan 2012

@martinex moja to mi hovor....každý povie,,urobíš aj mne tortu?,,ked poviem asi približ.cenu...tak že sa ozvú a samozrejme sa neozvu...chápem že je to za vlastne koláč vela 😀 😀..ale tak aj ja nad tým strávim kopu času a miniem kopec energii...ved nec idu do cukrárne a kupia si tam....ja ani neviem ako sú chuťovo..my sme si vždy robili domáce a teda moja teta čo robí,to je nebíčko v papuli..... 😀 😀a za to sa platí....

dajna11
14. jan 2012

@dada2007 ja sa na omto vždy smejem ked idem k bratovi a vie že mám niečo priniesť mu a zazvoním a on automaticky mi otvorí na bzučák......ani ho nenapadne že by skočil dolu po to!

martinex
14. jan 2012

@dajna11 sak to,v cukrarni das minimalne 1€ za ks kolacika.... niekedy mam naozaj chut sa nato vyprdnut...ale zase kolko krat sa mi stane ze ludia hykaju nad tortou,aka je krasna...a to potom vyvazi aj 10 takych hlupakov ako ten dnesny

lusil2005
14. jan 2012

@maya30 to je uplne jednoduche a sup sup. pichnes do spodneho poschodia tri slamky, to co trci odstrihnes, a pichnes do nich spajdle. medzi ne dostredu na potahovku das trochu kremu, na to jedlu oplatku, na to znovu krem a na to druhe poschodie.

maya30
14. jan 2012

@lifinka potah je z MMF, s inym som este nerobila, mne ked sa trha, tak este pridam cukor, zo zaciatku som aj par potahov musela vyhodit co sa mi to potrhalo kym som to preniesla na tortu, ale casom uz viem ci je ta hmota uz dobra, alebo nie....ale zamaskovala si to dobre, nie je to vidiet 😉 Tie ruzicky boli len take narychlo, prostriedok som len zrolovala a dookola nalepila 3 lupienky, viac mi to pasovalo k tej detskej 🙂

dajna11
14. jan 2012

@martinex moja reč,veru tak.....

maya30
14. jan 2012

@lusil2005 Akurat som pozerala nejaky postup kde do torty pichli riadne drevene koliky a na to karton obaleny potr.foliou a to sa mi zdalo prilis 😕 ...s tymi spajdlami sa mi to pozdava viac, a tu oplatku myslis tie klasicke co sa daju kupit v potravinach alebo nejake speci ?

dm1
14. jan 2012

@iwulka23 ja pouzivam drevenny valcek ale len preto lebo potrebujem rucky a ten biely je bez nich. Gula sa mi najlepsie priamo na linke zalezi aj od hmoty mmf robim tam a niektore zase na podlozke. Pasta dama dekor som nemala len pasta dama top a pasta dama special ale myslim ze tam nebude nejaky moc rozdiel

iwulka23
14. jan 2012

@79zuzana ďakujem pekne 🙂 a netreba valček pred valkaním s niečim poprášiť?? lebo som videla nejaké videa a tam prašili valček s dačím..s cukrom či solamylom..neviem 🙂

iwulka23
14. jan 2012

@dm1 Ďakujem za rady🙂 a dobre sa ti robilo s damou??

zuzana124
14. jan 2012

@lucula73 supeeeer, ten foťák sa ti vydaril 🙂 a pekne si sa vyhrala aj s detailami 🙂

lusil2005
14. jan 2012

@maya30 klasicke z potravin.

zuzana124
14. jan 2012

@anibas ale aj tak je to určite vyčerpávajúce zvládnuť 6 toriet za týždeň, ja som zatiaľ robila 3 v jeden deň a mala som dosť. Máš môj obdiv 🙂

lucula73
14. jan 2012

@zuzana124 Zuzka ďakujem,však rady tvoje mi pomohli 😉

a ďakujem vám za všetky lajky,veľmi ma tešia,už som stým chcela praštiť,ale asi budem piecť ďalej 🙂

anibas
14. jan 2012

Zuzi ďakujem 😵

anibas
14. jan 2012

Fotopostupy na rozprávkové postavičky:
http://www.lovelytutorials.com/forum/forumdispl...

anibas
14. jan 2012

a toto normálne nechápem 😨 😨 😨 😨 😨 😨
http://www.lovelytutorials.com/forum/showthread...

lifinka
14. jan 2012

@maya30 krásné, no já zatím marcipán koupila na netě je to 1:3, uvidím, chystámn se na domácí, ale až budu mít koupené suš. mlíko.jinka z marsmelow jsem ještě nedělala a WI jsem včera také zkoušela a dělalo mi to bubliny☹

ajka82
14. jan 2012

ahojte, druaha torta na svete 😵 oslava uspesne za nami aj s druhou castou rodiny...
neviem u koho som zahliadla tortu s mysami, dufam, ze sa nenahneva, ale moc sa mi pacila...

ajka82
14. jan 2012

to srdce bola smotanova... a starsia si prosi najblizsie kitty cicusku, uz sa tesim 🙂

mima1311
14. jan 2012

@anibas supeeeeeer....konecne viem , podla coho urobim malemu Pat a Mat ...je na nich zavisly
😀

mima1311
14. jan 2012

Prosim vas o radu ...uz sa mi viac x stalo , ze sa mi sekla plnka ..puding+ maslo ...bolo to vychladene , ale len co som dala puding do masla s cukrom pohroma bola na svete , som to skusala zachranovat aj nad parou , kym to bolo zohriate tak sa to tvarilo nadejne a potom po stuhnuti seknute ....kde mozem robit chybu , alebo co to moze sposobit ..

79zuzana
14. jan 2012

@iwulka23 ja si stale poprasim hmotu ktoru valkam s troskou praskoveho cukru 🙂

alenv
14. jan 2012

@vera_vila no já dělala ze 4 šlehaček a měla jsem 4 čokolády a 4 stužovače.. takže by jich tam mělo být 8? Tohle bylo opravdu blbé..

yamahafazer
14. jan 2012

@anibas tak to su uz sochari ked vedia tak nadherne postavicku spravit,ale ta hmota je aka lebo takto to krasne zahladia mne sa to tak nadherne zahladit neda keby som to tak robila tu kostru na drotikoch
@ajka82 ale si sa rozpiekla krasne ti to ide 🙂

vlada111
14. jan 2012

@lucula73 vav, to musela byť fuška ☹

vecernicci
14. jan 2012

@mima1311 já to dělám obráceně, uvařím pudink i s cukrem a po vychlazení do něj zamixuju po kouskách máslo a nic se mi nesrazilo, jednou jedinkrát jsem udělala postup jako ty a zdrclo se mi to 😝

mima1311
14. jan 2012

@vecernicci velmi ti dakujem , najblizsie vyskusam , bola som z toho nestastna 🙂

79zuzana
14. jan 2012

@mima1311 ahoj, ja najprv uvarim puding s cukrom a potom este do tepleho, ale nie celkom horuceho zaslahavam postupne maslo, potom to uz len supnem na chvilku do chladnicky vychladit a este sa nezrazilo. skus dat cukor do mlieka v ktorom varis puding a nie do masla. Mozno to bude problem. Ak nie tak neviem 😅

alenv
14. jan 2012

holky prosím prosím.. čím malujete na dorty?