Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
27. mar 2012

@yokralovnayo nepomoze, solamyl je len aby sa hmota nelepila pri valkani na podlozku, ja ho ale nepouzivam , pouzivam len cukor. Ja budem tiez asi štvrtok farbit mmf na cerveno 😀 sa tešíííím 😝

lussy23
27. mar 2012

@timonko to je zlatééééééé @ajka82 krásna @dadka212 krásne @eliska22 krásnučká @janula.h - krásnučké torty @miciatko - suprová torta, perfektná @mamina1978 krásna

mariann2
27. mar 2012

@alenv ja teda také tortičky nemusím, ale keď treba, tak urobím pozri tu http://www.google.sk/imgres?um=1&hl=sk&sa=N&rls... je jedna pre dospelých, alebo čo keby si ho ukecala na takúto vyskakovaciu http://www.google.sk/imgres?start=134&um=1&hl=s...

alenv
27. mar 2012

@mariann2 děkuju moc.. já se rozhodla, že to bude žena na postely.. aspon ta postel mě bude bavit 😀 😀

yokralovnayo
27. mar 2012

@pristela a keby tam ešte napracem trochu cukru ?? 😀 ja si verím, že sa to podarí 😀 lebo ked nie, tak toto ma asi odradí od dalších tort 😝
ozdoby už mám z marcipánu hotové ... každý večer nemožem zaspat čo myslím na tu tortu, ako sa teším ked ju dokončím, že bude pekná a bude sa všetkým páčiť a chutit,,,, mm hovorí že posledné dni nehovorím o ničom inom 😅 😵

pristela
27. mar 2012

@yokralovnayo čim viac niecoho sypkeho tam budes rvať tym viac sa ti bude rozpadat, cista mmf sa prosto neda zafarbiť na sýtu farb u tobož nie na cervenu alebo ciernu, ja som sice farbila ale len na ozdoby, potiahnut by sa tym isto nedalo 😖 ved vyskusaj a uvidis , clovek sa najlepsie uci na vlastnych chybách, a neboj isto nebude tvoja posledná !!! bude uzasna a sladunká 😵 😵

alenv
27. mar 2012

holky jen pro všechny co si kupujete čokoládu v Lidlu tu 52% kakaa mají od čtvrtka slevu 18% je za 21,90

79zuzana
27. mar 2012

ahojte. tu je moja dnesna nestastna torticka. Vcera ked som uz mala hotovy korpus, tak mi volali, ze rusia tortu, ale ze zaplatia za ten korpus. Ale uz som mala hotove aj tie figurky, ved som nad nimi stravila hodiny 😝 a uz som mala myslienku v hlave a tak som sa tesila, ze urobim tu tortu, ze som im povedala, ze nic nemusia platit, ze si korpus necham. Takze som torticku pekne naplnila a ozdobila. Bola vanilkova so slahanym kremom nad parou, malinkovy dzem a cerstve maliny, 30 cm. Uz si na polovici torticky pochutnavaju susedia z celej nasej ulice a druha polovica je v mraznicke 🙂 Postupne si z nej dame ku kavicke... ved to by bolo aby sa taka fajna torticka nespapala 🙂

bzucinka2
27. mar 2012

@pristela zlata 🙂

bzucinka2
27. mar 2012

tak prislo vyuctovanie elektriny, ziadna slava teda ☹

jania023
27. mar 2012

Ahoj kocky neviete mi poradit co to moze byt na tu cipku nejaky silkon?ci co??a ako sa urobi potom tie stringy?diky za odpoved
😉
http://www.tortyodmamy.sk/content/fotopostup-ze...

dm1
27. mar 2012

@bzucinka2 moc? ja sa desim vyuctovania za vodu elektrika bola ltt ale tam som dvihla platby...

dm1
27. mar 2012

@jania023 to je klasicky gumenny obrusok ako bol za komousov 😅 . Prilozis na hmotu a nafarbis praskovou farbou. tak sa farba da na miesta kde su dierky na obruse a prenesie sa vzor

dm1
27. mar 2012

@yokralovnayo ja ked chcem z MMF sytu farbu musim pridat aj trochu kupovanej hmoty alebo potiahnut ozaj hned ako zzafarbim lebo ked postoji uz sa rozpadava.... baby davaju aj tu coko ale to nemam oodskusane

dm1
27. mar 2012

@pristela zelena 😀

pristela
27. mar 2012

@dm1 ale kuš !!! nemäť ma! zelena na vyber nebola !! 😀 😀
No nam za elektriku vracali ale zas nam aj hodne navýšili, takze mali z čoho vracať, a vodu 😀 jaaaj to ina pohroma 😅

vecernicci
28. mar 2012

@pristela já bych dala tmavě modrou, tu dávám pod něj vždycky 😀 ale když jsi dala na výběr, tak černá, na té to červený auto vynikne víc 😉

yamahafazer
28. mar 2012

@reruna na dortomanii je recept,ale nastastie,ze som si ho opisala vobec to nemozem najst 😠 a ja som robila polovicnu davku 150g burizonov,42g maslo,stipka soli,285g penovych cukrikov,1/2 cl vanilkoveho extraktu(ja som nedavala lebo nemam) rozpustis maslo a sol pridas cukriky a miesat dokedy sa rozpustia.Burizony dat do vymastenej misky a tu rozpustenu hmotu na ne vyliat a premiesat a potom to vsetko dat do vymastenej niakej formy ja som dala do zapekacej misky a utlacila lyzicou rovnomerne a potom to bud krajas,ale ja som to len sformovala do tvaru ovecky nic som nekrajala

maya30
28. mar 2012

@lucinka nejde to otvorit ☹

lucinka
28. mar 2012
anibas
28. mar 2012

@jania023 ja som presne toto torzo musela robiť 😅 😅 - podľa mňa nikto krajšie neurobil, pomohla som si gumovým obrúskom z číňaňa a vyzeralo to takto:

anibas
28. mar 2012

@yokralovnayo nerob červenú - urob niečo svetlé - ružové 😉 😉 a som sa čudovala, že ako sa ti podarilo urobiť červenú 😀 😀 😀 😀 😀

dm1
28. mar 2012

@pristela no ja preto zelenu ze vzdy taku davam ja 😀 . Ale z tyych dvoch by som dala ciernu 😉

a voda? baby co mate mycku tak aspon za vodu usetrite ja som mycka rucna takze to bude ina palka 😖

dm1
28. mar 2012

@anibas no mirka uz ma veru v tych torzach taku prax ze tazko ju predbehnut 🙂 . Ona robila to torzo aj na stretku v TN ked som bola na prvom

eliska22
28. mar 2012

@pristela čierna 😉

abriela
28. mar 2012

@yamahafazer a ovecku nam neukazes?

yokralovnayo
28. mar 2012

@dm1
@anibas
@pristela
baby ja stale myslim na MMF 😀 tak som si to trošku teraz nahriala a podsypala a skusila rozváľkať ... 😕 a celkom to šlo ... 😵 aj ked tá kvalita nieje taká ako ked som skúšala nezafarbené mmf ... ale išlo to celkom pekne... aj som vám to vyfotila... to bol len malý kúsok a má to aj blbý tvar .... 😅
ale som rada, že to išlo... uvidím zajtra.. asi to nechám takto ... ja som pridala balíček farby ešte pred zohrievaním, potom som to premiešavala,,, a druhý som dala, ešte s cukrom .... 😅
som zvedavá čo na to hovoríte 😀 😀

dm1
28. mar 2012

@yokralovnayo no ako som pisala ono to chvilu ide ked je to cerstvo nahraite ale vygulat je jedna vec a druha potahovat.... ked to budes davat na torut tak ti to na tych bokoch ako to budes natahovat bude praskat a nebude to take pruzne ako bezne a nebude sa dat dobre potiahntu. druha vec je ze co si teraz urobila ti nepomoze ked budes robit neskor lebo musis to zase zopakovat akonahle ti to postoji a potom chce s robit uz je to zase des a hruza....

marci2305
28. mar 2012

Ahojte babule..😀
Potrebovala by som poradiť...Idem robiť tú tortu za 15 Eur. Bude super malá s krtkom Rudkom. /Už mám vymodelované/ Pani mi dala aj obrázok. Takto by mala vyzerať. /viď obrázok/ Takže potrebujem poradiť s krémom, aký je najlacnejší? Pudingové sa mi veľmi nepozdávajú, nakoľko sa mi vždy zrazí v korpuse. Chcela nejakú ovocnú. Ďakujem...vopred za rady.

marci2305
28. mar 2012

Ešte ten obrázok: