Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
14. nov 2012

@ajka82 su mackovia aj bieli..teraz som bola kuk deckam..ale je ich tam minimum, to sa mi ozaj neoplati, kvoli tomu nakupovat kvanta sackov...este mi to deti pozeru a to si na svedomie nevezmem 😀

ajka82
14. nov 2012

@pipka jaaaj tak to asi zalezi aj ktorych kupis(vyrobcu) ja mam doma akurat malu vzorku haribo medvedikov doma, co bola k casopisu pribalena 😝 a tam su len zlti, oranzovi a cerveni napriklad 😉
nooo zaplatia ako zaplatia, suroviny urcite aaaa uvidime, ak daju nieco naviac, tak sa potesim, ak nie, tak aj tak dobre... ale to je na dlhsie a skor na sukromnu temu 😉

pipka
14. nov 2012

@ajka82 no to chaaapem 😅 😉

aduskatt
14. nov 2012

@mizulienka PRE 15 cca 3 KG

ajka82
14. nov 2012

@mizulienka 3-3,5kg podla toho aj co je navrchu... mne sa mesti 24cm priemer ak je s ovocim na taku vahu, prip. 26cm

sisix
14. nov 2012

@rapunzel1 mnamky, ja bych si dala. 🙂

sisix
14. nov 2012

@pralinka25 ty jo ja jedny mela doma, uz je sezral kos. 😒

mimcak
14. nov 2012

No už som tu dlchšie nebola tak pridávam len tak narýchlo svoju tortu včera večer dokončenú.Mala byť až na druhý týždeň,ale pani za mnou prišla v nedelu na obed,že oslava sa preložila na teraz stredu(vlastne dnes) no a tortu už potrebovala na utorok večer. A ja som nemala vôbec nič vymodelované.To bola makačka .Piecť tortu modelovať venovať sa detom variť. 😖 No nejako som to zvládla.Len dúfam,že zvládla aj cestu,lebo to cestovali nejakých 70km. 😒

mimcak
14. nov 2012

Prosím nemáte nejaké inšp.na bager aj 3D,alebo s bagrom potr.poslať jednej pani ,aby si vybrala a ja nemám nič a nestíham hladať po nete.Dúfam,že aspoň večer Vás trošku olaikujem a prečítam pár strán dozadu 😕 😉

maya30
14. nov 2012

@dm1
@monikapo dakujem baby za odpoved, asi ich radsej dam len nalezato, nejdem riskovat ze im to na pol ceste odpadne 🙂

sisix
14. nov 2012

@mimcak krasna rychlovka

dadka212
14. nov 2012

@mimcak ja mám len túto bagrovu uloženú z netu

vlada111
14. nov 2012

@mizulienka u mňa tak isto ako ti písala @ajka82

vlada111
14. nov 2012

@pipka a nechceš dať pipping gel?

bzucinka2
14. nov 2012

@dm1 prosim ta, ked na medovnikoch chcem vyfarbovat plochy, s cim mam teraz zriedit tu bielkovu polevu? dakujem 😉

jakelina
14. nov 2012

@bzucinka2 horkou vodou nebo citronkou

bzucinka2
14. nov 2012

@jakelina jaj, vdaka ti, lebo dnes som si urobila polevu, porobila obrysy a zajtra by som chcela vyplnit tie plochy, to mi do zajtra vydrzi v chladnicke, v sacku, nie?

bzucinka2
14. nov 2012
jakelina
14. nov 2012

@bzucinka2 vydrží neboj 😉

zdenallicka
14. nov 2012

Babulenky moje, nemáte některá, prosím, recept na nugátový krém??? Moc děkuju!!! 😵 😵 😵

dm1
14. nov 2012

@bzucinka2 horucou vodou

dm1
14. nov 2012

@bzucinka2 jeeej medzi inpsiraciami su 2 moje 😵

dm1
14. nov 2012

kocky moje sladke drzte sa tu a krasne napecte nech mam co obdivovat ked pridem 😉

jakelina
14. nov 2012

@dm1 moc moc držím palečky a přeju ať to je všechno bez komplikací a jsi brzy doma. 😉

jakelina
14. nov 2012

@zdenallicka já jsem dělala jenom jednou, dala jsem do šlehačky rozpustit velkou kostku nugátu a jednu lžíci hladké mouky, nechala jsem to převřít a pak zašlehala do másla.

lamps
14. nov 2012

@dm1 Danka, budem na teba myslieť, drž sa 🙂 ozaj dnes som skúšala tú hmotu Satin ice a robilo sa mi s ňou super, robila som ružu a to je taká dobrá robota s ňou

zdenallicka
14. nov 2012

@jakelina A kde seženu velkou kostku nugátu? 😲

jakelina
14. nov 2012

@zdenallicka já jsem koupila v Globusu, takové vaničky a v tom je nalitý nugát.
http://www.kupujete.cz/slevy-nugat-globus

zdenallicka
14. nov 2012

@jakelina Aha, díky.. GLobus nemáme.. podívám se po něm někde..🙂 Díky!

jakelina
14. nov 2012

@zdenallicka já jsem ho jinde neviděla, ale možná na něj narazíš a nebo se zeptej v cukrárně, někdy ho tam prodávají na váhu.