Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

rapunzel1
1. dec 2012

@jankaferancova nie je za čo, to je kasika pribinák, tiež mi bol poradený, robí sa celkom dosť často, je aj medzi receptami na druhej téme marcipánových toriet a je naozaj super, či v tejto, alebo v čoko verzii, to si do tej šľahačky pre tým rozpustíš čoko a je fakt dobručká, k tomu ovocie... úplne rôzne, všetko v tom chutí, tak nech sa ti vydarí 😉

jankaferancova
1. dec 2012

fiha s coko je to zaujimave tiez,parada,uz sa tesim ako ju budem robit,konecne nieco ine 😉

aduskatt
1. dec 2012

@jankaferancova ja ho mam v tejto poslednej🙂 v kombinacii s jahodami.......

jankaferancova
1. dec 2012

@aduskatt ozaj a normalne mozem ako vzdy navlhcit korpus,dat džem a na to pribinaka? 🙂

aduskatt
1. dec 2012

@jankaferancova ja nedavam do tort dzem, korpusy kropim, na to davam ovocie, krem a pohoda🙂

mariann2
1. dec 2012

ahojte, moje tohtotýždňové trápenie, minitortičky som robila 4 dni, z toho 2 dni s teplotou a na liekoch...

bzucinka2
1. dec 2012

tak a tu su moje posledne 🙂

ivkaivka
1. dec 2012

@sisix - dakujem za rady a ostatným za skvelé inšpirácie 😀

jankaferancova
1. dec 2012

@mariann2 nadhera!!!

rena003
1. dec 2012

DObrý deň dievčence, potrebovala by som poradiť, idem robiť malému tortu Bart Simpson na narodky a kupila som si potahovaciu hmotu K2 bielu a neviem ako ju mám zafarbiť na rozne farby, viete mi prosím poradit, Dakujem za každú odpoveď.
Renka

janulkamartinko
1. dec 2012

Ahojte šikulky pridavam svoje posledne a idem pačitkovať vaše dielka 🙂

sisix
1. dec 2012

@ivkaivka krasne dortiky. 😉

nika1985
1. dec 2012

babulky dakujem za pacitka moc si to vazim marlenku sme uz nacali a je to celkom dobre zivote som totiz marlenku nejedla 😉

@rena003 potrebujes na to nieco taketo http://www.tortickovo.com/tortickovo-cukrarskep...

pristela
1. dec 2012

@daducha nee, ziadnu podlozku nepolozim na ziadnu tortu 😀 😀 polozim len vrchnu torticku na spodnu , ta podlozka je uz zapracovana vo vrchnej torte a je to potiahnute spolu s nou a inak hodne casto aj prepichujem slamkou cez stred obe torty, pre klud duse, ked vydim ako to vozia na autach 😕 tuto je vidiet ako obmaslovavam tortu s podlozkou az pak potahujem : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4228799...

pristela
1. dec 2012

Holky nadherne torticky ste napiekli 😵 😵 😵 😵 😵 este raz velmi pekne dakujem za pacitka aj mile pismenka , ste moje sladke 😵 😵 😵 😵

@mariann2 uuuuuuuuuuzasneeee, klobuk dole , si mistr!!! ja uz slintala nad tymi mini na fb , uplne uzasneeee!!! si zobkala z tych tabletiek tam ??? 😀 😀 😀

mariann2
1. dec 2012

@pristela ďakujem, zlato, nezobkala som z tých, ale brala som si vzor zo skutočných, veď kukaj aké tam sú, Brufen a Ibalgin

pipka
1. dec 2012

@mariann2 naaadherneee, slapes na ibáči? 😀 😀 😅 ale uz na FB som odpadavala...dokonaleee 😉

o @pristela tej tvojej krivej nadhere pomlcim...to som v nemom uzase, jak to tebe sadne tie poschodia...podla mna, ja kebyze mam taku robit, tak tyzden mam sracky z toho 😅 😀 😅 😝
a aj to by sa mi pokazila 😅 😝

daducha
1. dec 2012

@pristela no tak to mam smolu, uz to mam omaslovane.A dnes musim vystuzit,lebo spodok coko a vrch pribinak, to mi nevydrzi ☹ .No idem podumat ako to dam. ale sranda, ze po doch rokoch pecenia riesim podlozku 😀

pristela
1. dec 2012

@pipka ale nemala, ved ty sikovna deva !!!! mna skor stve potahovanie šikmych , ked vela zrezem, co sa mi paci viac 😀 tak sa to blbo potahuje 😝 si predstav ako tie navolnene boky musis zahladit ked sa ti to dole moooc zužuje , bleee

maya30
1. dec 2012

ahojte, pridavam aj ja torticky z tohto tyzdna...pri tej knihe sa mi splnila nocna mora a zlomili sa mi plastove kliestiky v polovici prace 😝 tak som musela prerabat 😖 levi král ma 3kg, sovickova 6,2kg, a ninjago je doboska 4kg

pristela
1. dec 2012

@daducha to prebodni ked budes mat hotovu tortu stredom spajdlou a mas pokoj 😉 😉

pipka
1. dec 2012

@pristela sak toto si ja nedokazem predstavit...jak bych to potahovala 😕 😅 ked vidim ake ich ty mas dokonale, aj ma chut prechadza to niekedy skusit 😅 😀

pipka
1. dec 2012

@maya30 perfektneeeeeee 😎 😵 😵

luciahromadkova
1. dec 2012

@mariann2 nadherné 😵

dm1
1. dec 2012

pridavam nas adventny svietnicek a trosku mimo temu aj drobca s dositym adventnym kalendarom - sice amaterskym ale potesil 😅

@pristela Zanetka tam hore na kalendari som skusala tie farby od teba ale ta cervena na tom tmavo zelenom mi uplne zanikla som myslela ze to zostane take krasne syte jasne ako bola v kelimku som to potom este tou bielou obtahovala. Ale malovat veru neviem vobec mi nesli tenke linky musim na skolenie prist 😀

luciahromadkova
1. dec 2012

@pristela wau!!! 😵 je nádherná, klobúk dolu pred tebou

dadka212
1. dec 2012

@lucula73 bolo to na pol plechu ale váhu neviem, vrch bol z kartonu nejedlého...ja som nechcela riskovať oblátky 😝 ale isto nebol väčší ako 4kg

pristela
1. dec 2012

@dm1 Dani no ked chces cervenu na tmavsej , musis si urobit najskor zaklad s bielou , vysušiť a až pak malovat cervenou 😉 ale aj tak vypada supeeeeeeeeeeeeer !!! a svietnik neskutocnyyyyyyyyyyyyy 😵 😵 😵

@luciahromadkova moooc dakujeeeem 😵

dm1
1. dec 2012

@pristela super diky za radu budem nabuduce vediet 🙂. len trafit sa potom pri mojej sikovnosti s tou cervenou na bielu ciaru bude sakra problem 😀 . A ta kriva torticka tvoja je neskutocna 😵

lucula73
1. dec 2012

@dadka212 a ten karton si obalovala aj zo spodu?či to sa neobaluje?a ak možem ešte,čo držalo ten vrchnák?vďaka..
bože také depky z toho mám.........