Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dada2007
29. jan 2013

@jakelina super, už som o tom teraz niečo našla-prečítala.....a našla som na youtube všetky tri levely......dakujéééééééém

maya30
29. jan 2013

baby chcem sa spytat ako riesite objednavky s ludmi - zavolaju vam a potom sa pridu dohodnut ? Mne v poslednom case casto volaju ludia co maju na mna kontakt od mojich znamych s tym, ze kedy mozu prist dohodnut sa...akoze vadia mi cudzi ludia v mojom dome...urobila som to len raz na zaciatku a odvtedy sa snazim vyhnut takymto navstevam, mam male dieta ktore hocikde necha hracky, nemam cas kazdy den lestit domacnost aby ma ludia neohovorili. Ti mladsi si objednavaju cez fb a telefonuju skor starsie panie, ktore maju odrastene deti a nemaju pochopenie pre domacnost s malymi detmi, chapete...preto sa pytam ako nebyt neslusna a odmietnut navstevy 😒

alex87
29. jan 2013

Ahojte mam otazku, vzdy ked chcem zohriat zvysnu MMF tak mi ale ze brutaaalne rychlo vyschne a vobec sa s nou neda robit? co robim zle...? dakujem

jakelina
29. jan 2013

@alex87 asi hřeješ moc dlouho 😲 😲

jakelina
29. jan 2013

@maya30 já vše domlouvám přes telefon nebo FB

aduskatt
29. jan 2013

@maya30 tak ja som mala takto len jednu, ostatne telefon alebo mail, alebo chat.....

dadka212
29. jan 2013

@maya30 ja vždy poviem, že netreba sa stretávať, stačí mi povedať čo chcú, prípadne to poslať mailom....že ja nemám moc času sa so všetkými stretávať...

vecernicci
29. jan 2013

@dadka212 jenže některý lidi jsou prostě neodbytný, někdy mi připadá, že chtějí vidět, v jakém prostředí dorty dělám 😝

dadka212
29. jan 2013

@vecernicci može byť, ale ja ich nepustím dnu, ked chcú objednajú keď nie tak nie...to kde by sme došli aby som si týždenne domov vodila zo 10 ludí....ja vždy poviem, že sa takto s ludmi nestretávam....ak sú moc neodbitní vyhovorím sa na muža, že neznáša doma návštevy cudzích ludí 😉 že ak moc chce môžeme sa stretnúť niekde v kaviarni...aj torty im nosím von, nechodia dnu....

dm1
29. jan 2013

@luciahromadkova ja veru neviem ci ziadala uz som davno nikomu ziadost neposielala 😝. Ale ja som na FB Dana Kašjarova Malichova tak neviem ci mna myslis

co sa tyka vykrajovaciek tak som si vsimla ze tam maju novinky ale dost za vysoku cenu ja mam velkonocne klasicke sada 3 velkosti vajicka, D vajce nejake kura, husku a kravicku tusim a kupvoane po kuse v t-fornaxe. aj zajaciky mam a kohutov ale akosi som ich este nepiekla

miciatko
29. jan 2013

@maya30 ja tiez poviem ze si vsetko napisem ,staci mi to povedat do telefonu,alebo poslat mail a ked som mala neodbytnu zakaznicku, tak som objednavku urobila na chodbe, tesne za zavretymi dverami , bolo jej to neprijemne a viac nechodila,ale vola

dada2007
29. jan 2013

@maya30 podobne ako baby.....asi 75% cez FB, 15% mobil, 1% mail a tých 9% osobne.....ale to bola včera jedna hlavná svadobná a susedka ked došla na kávu a vrááááámci toho objednala tortu....a tak....ale ked mi niekto zavolá, poviem, nech mi pošle správu na FB, že tam sa dohodneme.....ja hned poviem, že mám zoznam plniek, korpusov a otázky ohladom torty a tým sa skončí telefonát, že ostatné si dohovoríme na FB.....
.....a prebratie torty........vonku na chodbe(bývam na byte) a na schodišti mám takú skrinku.....a tam vždy položím tortu a hotovson.....

nika222
29. jan 2013

Baby prosim vas nemate niektora ulozeny nejaky fotopostup na sovicky? Alebo stacila by aj totrticka zo sovickami. Pred nejakym casom ste sem niektora davala tortu so sovickami neviete kto? Jááj neviem nič obstojné nájsť. Ďakujem 🙂

jakelina
29. jan 2013
nika222
29. jan 2013

@jakelina júúj dakujem, tie prve su krasne, tie asi vyskusam. Len neviem ako docielim tu slabunku zelenkavu ci modru, netusim aka to je farba 🙂

mamina1978
29. jan 2013

@jakelina Tie sovicky na prvej foto su bozskeeeeeee 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

lamps
29. jan 2013

@nika222 na poslednej je síce sliepočka, ale nie je problém dať tam sovičku

mamina1978
29. jan 2013

@nika222 skus tu kuki...... 😉 🙂 A este @muffinka8 robila nadhernu sovickovu...... 😉 🙂
https://www.google.sk/search?tbm=isch&hl=sk&sou...

dadka212
29. jan 2013
florentina
29. jan 2013

@mamina1978 děkuji zlato!

florentina
29. jan 2013

@maya30 Já ti moc děkuji za vyčerpávající info a skvělou inspiraci! Děkuji a doufám, že se budu aspoň vzdáleně blížit tomu tvému výtvoru. Ty jsi tuším vzpomínala, že máš na obličej formičku,že?

mizulienka
29. jan 2013

@jakelina wowww ved ty mas postavicku ako dievcatko? nie, ako zena po 4 porodoch 😕 😕 😕
ja som zacala chodit na aerobic, ale z mesiaca idem max 2x, ked moj muz pride nacas domov 😠 😠 😠
vcera som mala ist tiez, boli sme dohodnuti, ze pride skor domov, zacina to o 19.00 volam muzovi o pol 7, ze kde je a on ze jeeemine ja som este v robote, zabudol som 😠 😠
mne treba strasne z brucha schudnut, ja celkovo posobim ako utla, ale to brucho 😕 😕 😕

maya30
29. jan 2013

@jakelina @aduskatt @dadka212 @miciatko @dada2007 dakujem za odpoved 🙂 mam presne ten isty pocit ako
@vecernicci ze ludia chcu vidiet v akom prostredi robim, ale ja sa k nim tiez netlacim 😀 tak som rada ze nie som v tom sama, horsie je ked ludia argumentuju ze maju vytlacenu fotku torty a chcu mi ju ukazat 😝 ale uz budem rovno navrhovat stretnutie niekde v meste...

rachel36a
29. jan 2013

@tinamk no to by aj m§a zaujímalo ako na čokoplastelínu, lebo chuťovo je dobrá ale vôbec s §ou nedokážem potiahnuť, len ked je zmiešam s poťahovou hmotou... a akú si robila...

maya30
29. jan 2013

@florentina tam nemas co pokazit, dopadne to dobre neboj 🙂 my mame doma hracku priblizne v tejto velkosti a tak som si ksichtik otlacila do silikonu, takisto aj kolesa a je to velka pomoc, aj ked ta formicka nieje 100percentna, ale lepsie ako robit rucne 🙂

maya30
29. jan 2013

@jakelina to nemyslis vazne ze po 4 detoch si ako prutik 🙂 wooow .....mne by teda tiez tych 30 trebalo zhodit, idem kuk co to je za cvicenie 😎

dm1
29. jan 2013

@maya30 u mna bola za celu dobu osobne len jedna pani mimo znamych samozrejme s ktorou som dohadovala tortu. bola to stara slola, mail ani FB nehrozil tak som na to pristupila. Ked si beru torty tak len do chodby vojdu nech mi maly zatial nezdrhne von kym tortu odovzdam 😀

luciahromadkova
29. jan 2013

@dm1 Dakujem Danka, o priatelstvo si neziadala ty, bol to niekto iný, registrovala som sa na FB len kvoli pomockam a tam ma potom niekto ziadal s menom Daniela o priatelstvo, ale FB chcem využivat len kvoli pomockam. Tak možno to bola nejaka iná Danka odtialto 😀 .

pipka
29. jan 2013

@samantham tak to sa da, na koniec marca mozem aj ja, teda na 23.3. uz robotu mam, ale na ten dalsi tyzden alebo ak nezozenies nikoho ineho, tak tam ti viem spravit aj ja. 😉 pripadne mi pisni do IP konkretnu predstavu.

vierkasteffi
29. jan 2013

poradte mi prosím nejaký krém pod marcipán ale nie pudingový alebo maslový vdaka 😉