Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mariann2
5. feb 2013

pridávam včerajší nikon

zuzana92101
5. feb 2013

@pralinka25 ano, to som tiez premyslala, zeby som to urobila z jahodovych jogurtov...len skusam aj nieco ine najst, nech mozem vybrat nieco mnamkovske 🙂, nech mam viac moznosti, nielen jednu 😅

florentina
5. feb 2013

@zuzana92101 já jsem měla taky objednávku na hodně ovocný krém i dort, zvolila jsem nakonec jahodový...dělala jsem jogurtový krém /je tady v tématech receptů - s želatinovým stužovačem/ z jahodového jogurtu a ještě jsem do toho rozmixovala krabičku jahod a bylo to strašně, strašně moc dobré...všichni si to hrozně chválili a bylo to opravdu extra jahodové. Mě se teda zdrcnul ten stužovat, tak jsem musela zachraňovat, proto jsem tam ty jahody rozmixovala - původně tam prostě měly být mezi vrstvami krémů....ale příště to tak udělám záměrně...mňam

zuzana92101
5. feb 2013

@florentina dakujem ti za radu, tak to nakoniec asi tak spravim. Davala si zavarane jahody? Ja premyslam nad mrazenymi...

pralinka25
5. feb 2013

@zuzana92101 ja mam ten recept takto
kompotova stava 1 liter ak nieje tolko doliat vodou uvarit ako puding s 2 zlatymi klasmi. polovicu tejto masy nechat vychladnut a ked vychladne primiesat do nej 1 maslo. a do druhej polovice primiesat ovocie nakrajane.

ale pristela raz pisala ze pouziva slahacku miesto masla len si nepamatam presne ako mala ten postup ona. mne osobne maslovy moc nechuti takze mi tam to maslo vadilo ale ostatnym chutil.

aduskatt
5. feb 2013

@mariann2 karnevalovu mam len tuto jednu

mamina1978
5. feb 2013

Dievcata, ja sa tak moc vytesujem ,mam taku super naladu....... 😀 😀 😀 😀 Vcera som dostala na FB spravu od kamaratky z Mnichova, ze by straaaasne , ale straaaaasne veeelmi chcela tortu pre svoju 21 rocnu dceru, ktora miluje vysokanske topanky s trblietkami. A chce ju len odo mna 🙂 , takze pridu 150 km k nam pre tortu a 150 km naspät do Mnichova (dokopy 300 km), ze im to za to stoji. Baby to je pre mna taka pocta. Musela som sa vam tu zdvoverit, bo by so som tu vybuchla pri PC od radosti 😀 😀 😀
A zaroven vas mooooooc prosim, o tapetu na taketo vysokanske topanky, nemusia byt cele torty , ale mozu. 😉 🙂
Fakt by mi to velmi pomohlo sa nejak inspirovat, lebo taketo torticky nemam ulozene, neratala som s takouto objednavkou. Dakujeeeeem vopred 😵 😵 😵 😵 😵 😉 😉 😉 😉 A tesiiiiiiim................ 😵 😵 😵 😵 😵 😵

zuzana92101
5. feb 2013

@pralinka25 dakujem ti velmi pekne za ochotu a radu 😉, mne sa tam tusim tiez hodi viac ta slahacka. Budem musiet vyskusat predtym na nas, ze ako to chuti. Este raz, dakujeeem.

pralinka25
5. feb 2013

@zuzana92101 hej aj mne by tam viac pasovala. musim to niekedy vyskusat tiez 🙂

vlada111
5. feb 2013

@mamina1978 super, už sa teším na ňu a tu je ich kooopec http://www.google.sk/search?hl=sk&biw=1280&bih=...

mariann2
5. feb 2013

kočky niektoré ste sa pýtali ako urobiť srdiečko aby malo oblé hrany, tak som nafotila fotopostup, špeciálne som to sľúbila @florentina

jakelina
5. feb 2013

@mariann2 super a řežeš už nakrémované nebo předtím??

mamina1978
5. feb 2013

@vlada111 Dakujeeeem 😵 😵 😵 je ich tam par aj vysokych. Dufam, ze mi bude drzat tvar z MMF , ked ma byt veeeelmi vysokanska 😝 urcite nemoze byt moc tmava 😕 , aby sa mi nerozpadla 😕 ........ ja som robila len jednu topanocku, na nie moc vysokom podpädku.......... no bojim sa ako to pojde , ale tesim sa moooooc...... 😵 😵 😵 Este mam na nu cas 4 tyzdne 😉 🙂

jakelina
5. feb 2013

@mamina1978 to máš radost, to věřím. Já jsem ještě botu nedělala tak nevím, na co je potřeba dát pozor.. Já jsem tento víkend taky měla samé kladné ohlasy na dorty. S růžičkami prý byla ta paní tak dojatá, že brečela a rozkrájeli ho až v pondělí. Pořád ho nechávala v celku a celou sobotu a neděli ukazovala všem kdo přišli. A druhý prý byl výborný, dělala jsem red velvet a mascarpone krém s ovocem, tak si prý pochutnali a ani ho nedokázali sníst. Prý to bylo hodně syté, on je ten korpus takový hutnější. Kdyby to bylo pokaždé takhle, tak mám radost každý víkend. 😉

muffinka8
5. feb 2013

Prosím vás existujú aj také písmenká na tortu štrasové veľké ako číslice čo má napríklad tu na torte @mariann2?

mariann2
5. feb 2013

@jakelina hlavne pred nakrémovaním a po nakrémovaní už len upravím

luciahromadkova
5. feb 2013
mamina1978
5. feb 2013

@jakelina No tak to sa ani necudujem, ze sa im tie tvoje nadherne kytice na tortickach tak moc pacili, az oslavenkynu rozplakali 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Ved boli bombove, myslis si , ze ti tu len tak lichotime vsetky 🙂 , ked ti ich tolko ospevujeme ??? 😀 😀 😀 😀 😀
Mas ich ako zive 😵 😵 😵 😵 Ja sa musim este mooooc ucit a trenovat, kym sa k tebe aspon trosku priblizim 😉 🙂 Zatial som vsak mala len same figurky a detske torticky. Tak aspon to som trenovala a teraz idem konecne aj ja take dospelacke trenovat 😉 🙂 😀 😀 😀 😀

vecernicci
5. feb 2013

@mamina1978 tak to je super, někteří lidi dokážou ocenit práci 😵 😵 ke mně zase jezdí pro dort až z Prahy, to je taky kus cesty 😉 a nedají si to vymluvit, že tam seženou taky cukrářku, co jim dortík udělá 😉

dm1
5. feb 2013

@sisix veru nemam skus napisat @pristela je to jej navod na ruzicku

dm1
5. feb 2013

@lucka_o ja som taku este nerobila 😝. Ale spravila by som z puncoviny nech tam nie je tak moc hmoty

dm1
5. feb 2013

@mariann2 aj ja tak robim na dortomanii je na to postup 🙂

dada2007
5. feb 2013

baby, aha čo mám akú objednávku 😀 😀 😀 😀 😀 😀
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=5841682...

vlada111
5. feb 2013

@mamina1978 a nemáš Smartflex? To u vás nemajú?

maya30
5. feb 2013
zuul
5. feb 2013

@pristela prosim mozes mi sem hodit link na postup na krabicu? velmi dakujem.

maya30
5. feb 2013

@lamps tu polystyrenovu gulku som zohnala, idem skusat 😉

jakelina
5. feb 2013

@dada2007 už jsem to viděla někde vyfocené 😀 😀

sisix
5. feb 2013

Pokus cislo 2 a to s modelinou 😀 Co na to odbornici ??? 🙂

lamps
5. feb 2013

@maya30 tak to je super, určite sa vydarí 😉