Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

janula.h
1. apr 2013

posledná veľkonočná 😀 dúfam,že ste boli tak obliate ako ja 😀

aduskatt
1. apr 2013

@janula.h neboli🙂)) mne sa dari tieto dni uspesne ignorovat uz roky🙂)

lamps
1. apr 2013

Babuľky veľmi, veľmi, veľmi vám ďakujem za krásne komentáriky a páči sa mi ku mojej poslednej tortičke 😅 😅 😅 😅 😅 😅 je síce Veľká noc, ale ja mám vianoce 😀 😀 😀 😀. Včera si bola pani pre tortu, bola z nej aj s manželom unesená a dnes mi ešte volala, že je s tortou maximálne spokojná a dcéra, pre ktorú bola torta určená je z nej na mäkko 😅 😅 😅 😅 a budú chcieť odo mňa ďalšiu tortu, tak sa veľmi tešííím a u nás dnes krásne svieti slniečko, no čo viac si môžem priať 😎 😎 😎 😎 😎 😎

dajna11
1. apr 2013

kočky,krásne sviatky inak želám 😀 😀

jakelina
1. apr 2013

@lamps to je krásná reakce

jakelina
1. apr 2013

@janula.h krásná

maya30
1. apr 2013

@lamps andrejka nebude ti vadit ak tu tvoju torticku okopcim, vsak ? 🙂 mam poziadavku na tortu so slecnou navrchu a ja tak ci tak nic krajsie nevymyslim 😅

denuschka7
1. apr 2013

Babyyy...prosim Vas neviete mi poradit, ktory e-shop ma najrychlejsie dodanie? potrebovala by som aby som to mala v stredu doma :(

lamps
1. apr 2013

@maya30 Majka, nebude mi vadiť, skôr ma to teší 😅 😅 😅 😅

vlada111
1. apr 2013

@lamps ja by som bola tiež unesená, keby pre moju urobili takú tortu 😉

lamps
1. apr 2013

@vlada111 juuuj, tak to ďakujem a teším sa z toho 😅 😅 😅 😅

pristela
1. apr 2013

@lamps Andrejka aj ja sa budem tešiť , už sa ti to kráti 😀 😀 😀 😀 😀 daj vediet kedy ta mam cakat s totickou , zavolam aj holky cukrarocky co sme tu po okoli a dame mini stretko 😀 😀 😀 😀

bambula1307
1. apr 2013

@lamps Andrejka, tesime sa s tebou, taka reakcia naozaj velmi potesi..ale ja sa ani necudujem, sak ked vidim tie tvoje postavicky a krasne torticky tiez by som skakala o 106, keby som taku dostala 😀 😉
Krasny dnicek je dnes, uzite si slniecko..aj my sa chystame na prechadzku konecne dnes.. 😉

lamps
1. apr 2013

@pristela
@bambula1307 😅 😅 😅 😅 😅
Žanetka, teba beriem za slovo, ja viem, že 26-teho sa blíži 😀 😀 😀 😀 😀 to som si ani zapísať nemusela, mám to v hlave 😉

halienka
1. apr 2013

Pre moju dcérku k meninám 🙂 zadanie bolo: nech je tam zajačik, plot a kvietky 😀

pristela
1. apr 2013

@lamps 😀 tak si ta objednavam na nedelu 😀 😀 to snad budu mat aj holky cas 😀 😀 😀 😀 ale pamataj , farba, príbeh, vtip, do 2kg , ale aby bola velkaaaaa , nech sa z nej naje aj 20ludi 😵 😵

dajna11
1. apr 2013

kočky prosím,informujem sa...ked chcem urobiť krídla víle z plátkovej želatíny...a chcem ich pomalovať ornamentami možem práškovými farbami rozriedenými v alkohole??nepokazí to tu želatínu?

lamps
1. apr 2013

@pristela och, ak myslíš nedeľu 28.4. to má mm dennú a bude celú nedeľu v práci, to ja sa z domu nedostanem, nemám s kým nechať deti ☹ ☹ ☹ ☹. Ale v sobotu 27.4. by som mohla, to je mm doma

muffinka8
1. apr 2013

Prosím vás, chcela by som vedieť od niekoho kto to má odskúšané, porovnanie WI hmoty a SMARTFLEXU 🙂 Ja som robila len som Smartflexom zatiaľ a páči sa mi, že to netreba ničím podsýpať, proste čistá robota a že je aj pekne elastický, nie veľmi mäkký, že sa netrhá ani nelepí.

lamps
1. apr 2013

@dajna11 ja som robila krídla so želatíny, ale nemaľovala som ich. Veď vyskúšaj na kúsku želatíny, čo to urobí 😉

lubi22
1. apr 2013

@muffinka8 - to by aj mna zaujimalo. Ja som doposial robila torticky potahovane iba smartflexom, tiez nepodsypam, nic sa nelepi, co je super. Co mi trosku prekaza, ze to valkanie je dost namahave, kym to dam na taku velkost ako potrebujem sa celkom namakam. No a este, ked je to na torte, ten smartflex je dost tvrdy, tuhy.
Ktora hmota je taka, ze sa s nou dobre robi, lahko sa valka a po potiahnuti torty nestvrdne uplne na kamen?

pristela
1. apr 2013

@lamps 27. by som mala mat oslavu , teda bude to oslava pubertakova , bo ten chudak stale caka a nic 🙄 to vypada, ze zas nedáme stretko ☹

lamps
1. apr 2013

@muffinka8 ja som mala WI len raz a robilo sa mi s ním zle, so Smartflexom sa poťahuje dobre, len sa pri ňom človek narobí a stvrdne na torte. Mne osobne sa najlepšie poťahuje s MMF

muffinka8
1. apr 2013

@lubi22
@lamps a v čom to bolo zlé?

lamps
1. apr 2013

@muffinka8 som z nej modelovala a zdala sa mi mäkká, postavičky mi hrozne sadali a zle schli.

muffinka8
1. apr 2013

@lamps a si aj poťahovala?

lamps
1. apr 2013

@muffinka8 áno, ale ja som asi divná, mne sa najlepšie poťahuje s MMF. Možno je to tým, že som už na ňu zvyknutá

adrika202
1. apr 2013

@muffinka8 ja poťahujem len Pasta dama top špecial...a som spokojna smart na potah sa mi nepačil hoci torta potiahnuta smartom vyzera takmer dokonale...

viera6
1. apr 2013

pridávam zo par velkonočnych koláčikov.... tortička tento krát žiadna,ani by som veru nevládala už tyžden 40teplota ma ide zničiť ☹

gaštanová roláda,mačie oči,medovníčky a kavove zrna-parížska plnka/dom.pravý marcipán...

aduskatt
1. apr 2013

@viera6 ta roladka je kuzelna🙂) tie hviezdicky tiez 😀 😀 😀