Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
3. máj 2013

@mariann2 ďakujeeeem 😅

lucula73
3. máj 2013

@lawli však ak zaplatia,treba využiť 🙂 🙂

mariann2
3. máj 2013

pridávam moje svadobné trio, tortičky si presne nadiktovala nevesta, do poslednej guličky, mašličky a ružičky. A triafa ma šlak pri fotení, vobec tie fotky nevyzerajú tak, ako by mali, asi mám nafigu foťák 😖 .

jakelina
3. máj 2013

@mariann2 nádherné, jak jsi dělala tu horní patro na té poschoďové?? Aby ty růžičky byly takhle dokulata nahoře??

lucula73
3. máj 2013

@mariann2 krása.............. 🙂

lawli
3. máj 2013

@lucula73 😀 😀 😀 😀 ty si číslo ....ja mám rada vysoké torty, začala som tak robiť ,ľudia si zvykli a teraz mám stálych zákazníkov a oni to už berú ako samozrejmosť 🙂

jakelina
3. máj 2013

@lawli já mám taky raději vyšší 😉

lawli
3. máj 2013

@jakelina že hej ? ...lepšie to vyzerá ...a zvlášť u detských ,keď na to idú ešte postavičky 🙂

halienka
3. máj 2013

@lawli aha, tak už viem kde je pes zakopaný 😀 ja plním len 2x a cesto robím s 5 vajíčok. Ty asi robíš aj z viac vajec cesto, že? 😅

lawli
3. máj 2013

@halienka už aj som na to prišla ,že je to v plnení...áno plním 3x a do 23cm dávam 8vajíčok a do 26cm dávam 10 vajíčok 🙂

mariann2
3. máj 2013

@jakelina ďakujem, upiekla som polkruh v miske, bolo to ako 4 poschodie tortičky, potiahla a zapichovala kvety
@lucula73 ďakujem

halienka
3. máj 2013

@lawli dobre vedieť, aj ja trochu pritvrdím tuším, bo ma to štve, že ich mám také ľahké 😀 😀

jakelina
3. máj 2013

@mariann2 aha, tak to je dobrá vychytávka, já bych uvažovala, jak to mám napíchat na různě dlouhé drátky, aby to tak vypadalo. 😉 😀

dagmarmustafa
3. máj 2013

@lawli Jej,dik za pomoc.Doteraz som skusala počet vajec na rozmery formy..🙂 No des. Este otazocka. Pecies zo vsetkych vajec naraz alebo na 2x? Ja som tiez z SK, ale byvam v Nitre. Asi pred 2 rokmi som zhanala v okoli Svidnika niekoho co robi krasne detske torty...skoda ,ze som o Tebe nevedela skor🙂 Mas nadherne vypracovanie.Take podla mojho gusta.Teraz skusam torty aj ja.No nejak bojujem...skor s pecenim ako s dekoraciou.Dufam,ze ma to neodradi.Cauko.Dada

dagmarmustafa
3. máj 2013

@mariann2 Prekraaaaasne!!!!!!!!!!

lawli
3. máj 2013

@halienka jaaaj sa smejem z teba, tak skús čo to spraví s ľudmi a uvidíš 😉
@dagmarmustafa ahoj, ja pečiem ešte len niečo cez 2 a pol roka...inak ďakujem krásne za pekné slová ,som rada ,že sa ti moja práca páči...normálne mi stúpa sebavedomie a radosť do ďalšieho tvorenia po každom milom slove...ešte raz vďaka....čo sa týka toho počtu vajíčok ,ale ja nerobím mramorák (v diskusii Marcipánové torty 2 - fotopostupy, recepty ,nájdeš aj môj recept na piškót) aby som ťa tym nezmiatla....a pečiem naraz ,potom prerežem na 4x... 🙂

anjelik27
3. máj 2013

@ajka82 tie ozdoby nemajú chybu....môžem sa spýtať, ako ste robili ten obhorený zvitok papiera, čiapku a pečiatku? Hlavne ten zvitok papiera ma zaujíma....ďakujem.....

79zuzana
3. máj 2013

@sticker @jakelina @levandulka3 @bambula1307 a ostatne dievcata, dakujem vam za tolko vela likov. Ani si neviete predstavit ako ste mi sprijemnili ranko;) Tu krajku si doniesla zakaznicka sama a vravela, ze ju kupovala v Dubline a, ze bola draha. Levandulky som robila kralovskou glazurou (royal icing ). Neviem co stoja tie krabicku na cupcakes na Sk, ja ich tu kupujem jeden kus jedno euro. Joj dievcata, taka som vystastena z tej torty. Velmi sa jej pacila, dokonca ma az objala ked odchadzala 🙂 A to ma videla prvykrat v zivote 😉 Taka reakcia potesi viac nez tie peniaze za tortu,ze?

halienka
3. máj 2013

@lawli no ba hej, bo najviac sa človek aj tak narobí na výzdobe a tá je rovnaká, či je torta 2,5 kg či 3,5 kg, ale cenu si môžem s kľudom vypýtať potom väčšiu 😀 to aj krém ale robíš z dvojitej dávky, však?

jakelina
3. máj 2013

Můj první dnešní, téma takové zvláštní, ale snažila jsem se to nějak pojmout. 😀 😀

jakelina
3. máj 2013

@florentina děkuji za návod na popel 😉

79zuzana
3. máj 2013

@mariann2 krasne jemne su, presne moj styl ;)

bambula1307
3. máj 2013

@79zuzana juuj super tesime sa, ze taka reakcia ..samo, ze to velmi potesi.. 😉 😀

jakelina
3. máj 2013

@79zuzana to je krásná reakce a zasloužila jsi si ji. 😉

aduskatt
3. máj 2013

@jakelina no uplne paradna🙂) ma pobavila

jakelina
3. máj 2013

@aduskatt díky 😉

eliska22
3. máj 2013

@jakelina perfektná 😵

mimka11111
3. máj 2013

ahojte dievčatá, vaše tortičky sú nádherné...chcela by som sa vás opýtať, či robíte poťahovaciu hmotu s marsmalow.....ja som s ňou velmi spokojná,až na jednu maličkosť, nedajú sa mi z takejto hmoty robiť kvietky a vlastne všetko, čo má dostať svoj tvar...napr.,ked aj prejdem ozdobným valčekom po takejto poťahovke, vzor sa mi po chvílke stratí.. ☹ ...ešte mám otázočku, robievate aj ozdoby z cukru? mám skôr na mysli tie drahokamy a podobné 🙂

79zuzana
3. máj 2013

Moja nocna robotka...vcera vecer objednane, dnes rano odovzdane...su bezlepkove 😉

maya30
3. máj 2013

@halienka bud bohusov nastavovany z 5 vajec alebo teraz ten od @jakelina zo 6