Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
7. jún 2013

moje dnesne a ficim vikendovat 😉
ta rit nic moc..ale co uz sa da vykuzlit na takej torte 😅 😝 ale za to na minnie som si oddychla 😎

zz134
7. jún 2013

@mia1111 vav ake krasne! odkial si pls objednala?

mia1111
7. jún 2013

@pipka - ja sa tu rehoceeeeem na tom Tvojom komente k prvej fotke 😀 😀 😀 😀 , náhodou, ja by som takú neurobila 😉 .A Minnie kráááááááááásna 😵

zz134
7. jún 2013

niekto tu chcel dina ...ja sa chystam na tohoto - (ale to je drak) - ked bude mat izak aspon 3 roky aby z toho nieco mal. Cize mam cas sa dovtedy zdokonalit a vymakat techniku🙂

mia1111
7. jún 2013

@zz134 - z Čiech - odtiaľto: http://www.monacoint.com , no objednávka pre 33 babuliek, sranda to bola a ešte len bude - pri strihaní 😀 😀 😀 😀

pipka
7. jún 2013

@mia1111 dakujeeem moja 😀 no sak ale pravda 😅 co uz...taku chceli, taku maju 😝 😀
mm ked ju videl, tak povedal..ze aj jedlá riť vie očariť ...no asi tak 😅 😅 😅 😀

mia1111
7. jún 2013

@pipka 😀 😀 😀 😀 😀

zz134
7. jún 2013

no a nejaky dinovia-inspiracie z netu a ten posledny je moj ...taky chudacik🙂

zz134
7. jún 2013

@mia1111 vav no to mas co robit🙂

lamps
7. jún 2013

@mia1111 jupíííí, jupííííííííííí , jou 😀 😀 😀 😀 krajka je super a znovu mám vianoce 😵 😵 😵

Pridávam práve dokončenú tortu s blejdom, toto sú tak nezáživné tortuše 😝 , dinosaura maľoval môj najstarší a skonštatoval, že mám napísať, že ten najkrajší kúsok na torte vytvoril on 😀 😀 😀 😀 čo s ním, puberta ho chytá v plnom rozsahu

maya30
7. jún 2013

@mia1111 to teda super rychlo dorucili...sa tesiiim 🙂 musim rychlo prasok objednat, ani som nepocitala ze to bude tak rychlo 😲 nevie nahodou niekto poradit, kde sa oplati ?

mia1111
7. jún 2013

@maya30 - ani ja som netušila, že to bude tak rýchlo 😉 . Ja som objednávala MD odtiaľto, to 100g balenie na skúšku, teda zobrala som vtedy jedno spolu s krajkou a ešte jedno balenie navyše, tak môžem krajkovať 😀
http://toptorticka.sk/product.php?id_product=1307

mia1111
7. jún 2013

@lamps - no mladý má recht, namaľoval to fakt super 😉 , toto obdivujem, bo ja neviem absolútne kresliť ani maľovať. Tortička sa Ti podarila supeeeeer, som musela googliť, čo to vlastne ten blejd je 😀 , vidno, že mám ešte len malé dieťa 😀

lamps
7. jún 2013

@mia1111 mi hovor, ja viem, že medzi škôlkármi to letí, ale moji chalani už majú iné záujmy, tak som hútala ako to urobiť, nechcela som dávať zbytočne veľa hmoty a ani veľa farby, lebo ten malý, ktorému je tortuša určená mal nedávno alergickú reakciu na nejakú zložku z jedla a doteraz nevedia zistiť z čoho. Tak je len taká málo farebná

mia1111
7. jún 2013

@lamps nevadí, že je málo farebná, práve vďaka tomu vyzerá tak profesionálne 😉 , čo som narýchlo kukla torty na googli, tak Tvojá nemá konkurenciu 😉 .

lamps
7. jún 2013

@mia1111 ty si aká lichôtkárka 😅 😅 😅, ďakujem

mia1111
7. jún 2013

@lamps - ja píšem len to, čo vidím 😉

lamps
7. jún 2013

@mia1111 😵 😵 😵 😵 😵 😉

lamps
7. jún 2013

@katkak23 áno maľujem hneď, ale keď je vonku veľmi teplo, tak sa torta orosí aj tak a maľuje sa horšie

zuzka7512
7. jún 2013

dievčatá prosím vás,nemáte niektorá nejaký osvedčený recept na parížske rožky???ďakujem... 🙂

zuzanam80
7. jún 2013

Dievcata prosim Vas, ked chcem robit husenicu v miskach z Ikei s priemerom 12 cm a robila by som mramorak z akeho mnozstva by som ho mala robit? A hlavne ako dlho piect a do akej vysky naliat cesto aby mi nevytekalo? Dakujem

lucula73
7. jún 2013

@zuzanam80 ja som robila do jednej misky z jedneho vajíčka............tak mi vyšlo..................čiže podľa počtu kopčekov 🙂

tu je moja helma,no amen..... 😒 .....a dve v chlade,total nevládzem,naposledy som vzala tri,popri práci je to zabijak 😢

zuzanam80
7. jún 2013

@lucula73 dakujem 🙂 . A prosim Ta aspon cca do akej vysky si nalievala cesto? Nerada by som z toho mala sopku 🙂

viera6
7. jún 2013

@lucula73 parádna....

mamcas
7. jún 2013

@mia1111 mne sa tiez leskle nepacia,desila som sa ako to dopadne...nastastie ale fajn,len moj muz pri prevoze musel zabrzdit a torta letela :( zevraj to odniesol jeden roh a ze ho akoze opravil,ale mna skoro polozilo :( esteze sa piplem s kazdym detailom a nakoniec sa to pototo...

vlasta80
7. jún 2013

svadobna pre susedu....este ma jedna dnes caka, ale pri tej stratim asi 5 rokov zivota 😀 😀

mamcas
7. jún 2013

Zenusky ak by ste mali chvilu capnete sem nejake inspiracky ku krstu? Nie ale take tie nabozenske,take origos daco by to chcelo :P Dakujeeem

brunila
7. jún 2013
mia1111
7. jún 2013

@mamcas - prepána, až som dýchať prestala, no to teda "poteší" ☹ . Ja som si nakúpila u nás v lacnom obchodíku také tie protišmykové podložky, čo bývajú aj v aute, aby sa z palubovky nešmýkali okuliare, mobil a tie dávam do krabice medzi dno a podložku od torty. Tak torta "sedí" na mieste, ani sa nepohne. A krabicu ak je to možné, tak na podlahu v aute. Ale tak môže sa stať také, čo by nie ☹ . No ešteže sa horšie nestalo, myslím, že to pochopí každý, hlavne, že sa manžo vyhol kolízii..

mia1111
7. jún 2013

@lucula73 - super je, máš môj obdiv 😉 . Ja TRI neurobím nikdyyyyyyyy, ale že fakt nie 😉