Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mysiatkoo
19. okt 2013

@maya30 prave som jednu davala na tortu podla tvojej inspi s tienovanym pozadim a celkom som z toho nestastna, lebo sa mi to nepodarilooooo ... ale skusila som si to 😉 je to len pre nas na rodinnu seslost, tak to dako rozdyxam 🙂

tinamk
19. okt 2013

@vladiella dakujem mooooooc to som sa tu ja vypytovala si zlatá vdaka pomohlo...

simasa
20. okt 2013

@lokalistin Ano, s cukrovým posypom.

vlasta80
20. okt 2013

moja vcerajsia ...aspon raz som skoncila pred polnocou 😀

adrika202
20. okt 2013

Dievčatá tortuchové 🙂 prosím vás o nejaké inšpirácie na 3D tortu auto pre 3 ročného chlapčeka nie mc queena 🙂 kujeeeem :D

eliska22
20. okt 2013

@tinamk krásne kvietky 🙂

jakelina
20. okt 2013

Úplně poslední dodělaný v noci a konečně jdu dát do pořádku kuchyň a zbytek domu. 😝 😝

mirka100911
20. okt 2013

Baby, dakujem za rady s tortickou. Moja PRVA potahovana s figurkami a kvetmi 😀 😀 😀 Tak sa velmi nesmejte na fotkach 😝

tinamk
20. okt 2013

@eliska22 Ďakujem krásne🙂)

zuul
20. okt 2013

@mirka100911 nesmejeme sa. ako prva torticka sa ti velmi vydarila, naozaj mozes byt spokojna.

ajka82
20. okt 2013

moje vikendovky... a slana moja prva a do cicuse mi baby otlacili prst 😅 ale to ide neteri, tak sa hadam nebude hnevat 😝
sorry za tapetku

sticker
20. okt 2013

@ajka82 Toľko tortičiek!!!!!!!!!! Klobúk dolu, to sa podľa mňa ani zvládnuť nedá, ale teda vidím, že dá 😀 😎

daja55
20. okt 2013

@ajka82 nadherne,, ta s medvedikmi je perfektna 🙂

daja55
20. okt 2013

@mariann2 ten akordeón BOMBA!!! 🤐

mirka100911
20. okt 2013

@zuul 😅 😵 Dakujem! Za chvilu ide malej neterke...

maya30
20. okt 2013

dievcata neviete mi povedat ci tie halloweenske marchmallow cukriky 300g co budu tento tyzden v lidli su biele ? Myslim ze aj vlani ich mali len si nepamatam, ale uz mi dochadzaju tak by som potrebovala...

zuul
20. okt 2013

dievcata prosim uz 2hodiny tu citam a hladam recept na tiramisu tortu od @pristela.
prosiiiiiiiiim

dakujem velmi.

dada2007
20. okt 2013

@zuul ja mám toto od @pristela
Tiramisu:
4 žĺtka, 80-100g prášk.cukru/ako kto lubi sladke/ , dĺĺĺho mixovať /10min/, pak pridať Amareto /4cl abo podla chuti/ ked treba nealko dávam arómu , 500g mascarpone, 2šlahačkové smotany -vymiešať a pridávat creme ole/pozor je tiež sladký, tak treba na to myslietm ked sa pridáva cukor na zaciatku .-)/ kolko vypýta tolko dať korpus poliat kávou, namazat plnku , poukladat piskoty namocene v káve, znova plnku, a polozit na to dalsi korpus tiez poliaty kávou... iné ma nenapadlo, aby to chutilo fakt po tiramisu a bolo dostatocne pevne na tortu, ale isto by to šlo aj miesto creme ole dat stuzovac za studena

mamcas
20. okt 2013

@mirka100911 ja sa teda urcite nesmejem 🙂 torta je super a zvonilka je naj 🙂 ja by som taku neurobila ani na 250tortu 🙂mozes byt na seba hrda a len tak dalej 🙂

evala777
20. okt 2013

ahojte pridávam skoromne moje dve... 😕

zuul
20. okt 2013

@dada2007 dakujem ti, toto sa mi podarilo najst, no bolo tu niekde aj ako sa polieva korpus...

vladiella
20. okt 2013

@tinamk super, tesim 🙂 , ked budes mat odskusane, tak hod recept do https://www.modrykonik.cz/forum/recepty/marcipa...
bude to tam pekne ulozene ako v kniznici 🙂

mamcas
20. okt 2013

tak pridam aj ja svoju tohtovikendovu... mam z nej rozporuplne pocity, ale vyzeralo, ze oslavenkyni sa paci 🙂

tinamk
20. okt 2013

@vladiella jasne len ja mam taky plech tak musim vykukat nejaký dobry recept..ake ked vyskúšam urcite dam..

zsuzsu
20. okt 2013

Krasa ako vzdy 😵 Tak tu su moje vcerajsie .

vladiella
20. okt 2013

@tinamk su tam i recepty na ten original plech... a tusim tam pisali, ze je to asi ten isty recept ako na korpus torty... len teda budes si musiet poradit s objemom cesta a teda s pomerom ingrediencii, bo ten plech bude asi maly celkovy objem...

daniela09
20. okt 2013

@maya30 nie je to presne to čo hľadáš, ale dá sa to tak isto použiť http://www.natortu.sk/novinky-oktober/naznacova...

maya30
20. okt 2013

@mamcas podla mna je krasna nie je dovod na tvoje pocity 😵

maya30
20. okt 2013

@daniela09 dakujem ...myslim ale ze toto sa nanasa rucne bielkovou polevou a tak sikovna nie som 😅 to predtzm bola formicka z krorej ten ornament vypadol uz hotovy 😉

moukuska
20. okt 2013

ahojte, nemate nejaku radu ako spravit tu lebku s maslou Monster high? 🙂