Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sikag
21. okt 2013

@lucula73 skus sa opytat priamo lorny na jej stranke, mozno bude vediet poradit

p69majka
21. okt 2013

@vladiella Ďakujem Ti veľmi pekne. Už som si vygooglila nejaké šablóny na angl.stránkach. 🙂

lucula73
21. okt 2013

@sikag som už vygoooglila,odkiaľ to má a to teda nezoženiem ☹

vladiella
21. okt 2013

@p69majka super, si sikovnjsia, ja som nenasla, len tu 3D co som Ti dala do 2... ozi, tak sa podel a vloz to do 2 do postupov...

vladiella
21. okt 2013

@sisix Ahojky, skusala si prosim porovnat i tie praskove farby z drogerie co do ecok?? nemam doma a napadlo ma prave skusit doplnit farebnu paletu menej skodlivych i s nimi... 🙂

grasie
21. okt 2013

ahojte, obzerám vás tu už dlhšie a kochám sa vašimi krásnymi tortami. ja som, čo sa týka poťahovaných tort, nováčik. včera som robila prvú /viď foto/ a hne´d som narazila na pár problémov. dala som pod poťah /smartflex velvet/ čoko krém maslový s pudingom, a poťah sa začal topiť, zvnútra úplne mokval a ťahal sa jak syr , poradíte mi, aký krém mám teda používať ? len maslový?
A ešte prosím viete mi poradiť nejaký fígeľ, ako spraviť okraje s klieštikmi?
Ďakujem vám za každú radu 🙂

jakelina
21. okt 2013

@grasie dělá to ten pudink, jestli to tady trochu čteš, tak se to snad co pátou stranu píše, že se pod potah má dát jenom máslo s cukrem a popřípadě drobečky a nebo krém, kde je víc jak 50 % másla a zbytek pudinku.

maya30
21. okt 2013

@lucula73 to ja som sem davala link na tu stranku kde sa dal kupit ten podvozok, bola to taka dekoracia so zajacom a kocikom, vtedy ked to jedna kocka odtialto zhanala tak ich uz nemali, ale mozno doplnili zasoby, akurat som zabudla ako sa ta firma vola 😎 idem to hladat v spravach, porazi ma ze som si to neulozila

lucula73
21. okt 2013

@maya30 fakt,no to by si mi veľmi pomohla,keby si to našla.......a ano,bola to nejaká dekorácia,to som našla,lorna na jednom fore to písala 😉
a ak aj nenájdeš,nič sa nedej,ďakujem za ochotu 😉

maya30
21. okt 2013

@lucula73 už to mááám, už to mááááááám 😀 dokonca to vyzera ze aj na sklade ich maju 😉 http://www.janpol.sk/index.php?lang=&l=s&p=_det...

grasie
21. okt 2013

@jakelina ďakujem, som si to aj myslela, ja som videla, že sa používa pudingovo-maslový krém, len ten pomer mi asi ušiel. takže stačí len čisté maslo s cukrom? môžem do neho pridať aj príchuť /rumová, hrušková ..../, či fakt len čisté?

mamcas
21. okt 2013

Dievcence musim sa podelit o vyrok mojej, podotym najlepsej kamosky. Pisem jej, ze tortickujem a ona ze: "zasa? Budes profik a bohacka" zeby ma vobec nepocuvala ked o tortach rozpravam, ci? 😔 😖 😠 😒 ☹ ze ste vy zeny neni non stop ako milionari na dovolenke...

lucula73
21. okt 2013

@maya30 to si ako našla???ja tu googlim už dve hodiny 😀
veľmi pekne ďakujem,si fakt poklad,ešte cenu zistiť,tú tam nejak nevidím...........

sisix
21. okt 2013

@vladiella Ahoj,ne nekoukala jsem.

lamps
21. okt 2013

@mamcas s tým sa dievča asi budeš musieť zmieriť, že ľudia a dokonca aj tí, ktorí vedia o čom to je, si myslia, že zarábame ťažké prachy a za nič. Sme len doma a len tak si robíme tortičky a peniaze sa nám sypúúúúúúúúúúúúúúú jadna radosť. Mňa to zo začiatku riadne vytáčalo, ale akosi som si zvykla

maya30
21. okt 2013

@lucula73 mne to poradila znama, tiez by som to sama nenasla, len som musela najst tu spravu u mna na FB 😉 a vravela ze jeden stoji tusim 6 Eur...

lucula73
21. okt 2013

@maya30 teraz som to pozrela lepšie,to nie je on,má iné kolieska,čo by síce nevadilo,ale je veľmi veľký,tam píšu rozmery 24x22cm.........a to ten na tortičke toľko určite nemá......ale neva........už an to kašlem...........som je navrhla,že kolečka dolepím z marcipánu a rúčku z bieleho drotu by sa mohlo dať spraviť 😉

lucula73
21. okt 2013

@maya30 hm,no neviem,stále naň kukám,a neverím,že je taký veľký,ako udávajú 😕

maya30
21. okt 2013

@lucula73 napis im, s nimi sa da normalne dohodnut cez mail, isto vedia o co ide, kopa cukrarok to u nich kupovala...

pralinka25
21. okt 2013

@sticker ja som robila tak pred rokom gastanovy krem a davala som k nemu mramorak v bielej verzii a bolo to fajn 😉

lucula73
21. okt 2013

@maya30 napísala som............ 😉

nika266
21. okt 2013

@mamcas čau,mne sa zda že je to gelova farba SOK vine,ja ju mám od kamky,momentalne ju nemaju,porovnaj si,mam v albume srdce s ňu robene,možno je to ta istá

lienka_1
21. okt 2013

Ahojte sladke zienky! Chcem vas poprosit o radu. Robila som veterniky(uz niekolko-krat) a vzdy mi zredne poleva navrchu. Vedeli by ste mi povedat, kde soudruzka z NDR dela chybu? 😀 Polevu robim tak, ze upalim karamel a prilejem trosku slahackovej smotany. Ked to vychladne, este domiesam trosku(vela-vela) praskoveho cukru. Tento-krat som do horuceho este primiesala aj trocha solamylu, aby to hustlo, ked to chladne. No zdalo sa, ze som tomu prisla na koren, ale rano som mala polevu stecenu uplne znova 🙄 Chutovo su fantasticke, hostia sa za nimi idu pozabijat, ale ta poleva ma stve. Robim podla mamkinho receptu a co si pamatam, tak jej bola taka husta a krasne leskla, kdezto moja je taka matna a hlavne mi stecie. A mamus si uz nepamata ako to robievala. Dakujem za kazdu radu 😉

mamcas
21. okt 2013

@lamps asi mi nic ine neostava ako si zvyknut... len ma to sokuje od tych najblizsich...

lamps
21. okt 2013

@mamcas ☹ ☹ ☹ jasné, že to človeka šokne, ale ja mám také skúsenosti, že ani vysvetľovanie nepomáha, to je škoda, drať si hubu 😀 😀 😀 teraz si poviem cenu a buď tortu chcú alebo nie. Mala som robiť tortu na venček, tak mi pani volala, dohadovali sme aj cenu ... povedala, že sa ešte ohlási, zatiaľ sa nehlási a dopočula som sa, že cena sa zdá byť privysoká 😝 😝 😝 nech si tortu upečie sama ... ľudia si nevážia robotu druhých a asi ani nikdy nebudú

lokalistin
21. okt 2013

@sikag no asi neskoro nechranim cesto nijak, ide to velmi rychlo a kolko presne to je v trube neviem, ked kraje thnednu vyberam a puding je kakaovy a nie vanilkovy

lukika
21. okt 2013

@lucula73 ano našla som formu 3d koňa vlastne @aduskatt mi poslala link začo som jej veeelmo pov´dačná už len aby sa mi vydaril. No kedže moja malá je blázon do koní tak to určite nebude moja posledná koňová. Nemáte niekto nejaké pekné s koníkmi uložené?

mamcas
21. okt 2013

@lamps dobre robis 🙂 treba poznat svoju cenu 🙂 ja tiez hovorim dopredu cenu a okrem toho som sa rozhodla, ze vsetko robit nebudem 😝 ked chcu nieco co neviem nech si to spravia alebo daju spravit inde 😝 tak a hotovo 😀

lamps
21. okt 2013

@mamcas presne, ako píšeš, keď sa niekomu nepáči, nech si dá tortu urobiť inde. Pani chcela tortu 8 - 9 kg, tak je jasné, že ju nemohla mať za 30 €

henny
21. okt 2013

Ahoj holky, nemáte prosím nějaký nápad na mimoňe?? Hledám něco originálního pro dceru 🙂 a ještě nemáte nějaký odzkoušený ovocný krémik? Pořád dělám máslové 😀 moc děkuji 😉