Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

muffinka8
23. okt 2013

@berenika39
@lukika aj svete aj tmave su rovnako velke, len tie tmave som trochu prstom roztlacila, aby boli trochu vacsie a na ne som potom dala svetle.

lukika
23. okt 2013

@muffinka8 diky moc Takže vykrojiť písmenko 2 krát a to jedno trošku roztlačiť, že?

muffinka8
23. okt 2013

@lukika ano

ajka82
23. okt 2013

Dobre ranko 😵 tato neni moja, to chceli pre jedneho chlapa k 40tke a ze im sa paci tato co som robila a ze cislo 40 na vrch https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3097832... tak som to jemne pozmenila, mne sa to moc nezdalo pre chlapa a toto tiez neni moc, ale mozno lepsie ako taka biela s nadychom do ruzova 😅

ajka82
23. okt 2013

baby chcu moju tortu zdobit same... ja mam len potiahnut a urobit dvoch mimonov...ze vsetko ostatne urobia oni ked pride starsia zo skolky 😵

zuul
23. okt 2013

dievcata prosim osvedceny recept na puncovu tortu?
tolko som ich nasla, no naozaj osvedceny. dakujem.

ajka82
23. okt 2013

@zuul nedavno davala vecernici vecernicci @pipka já jsem našla tenhle recept, lidem moc chutnal korpus si upeču normální podle sebe a rozvar dělám 240 g cukru, 1 van. cukr, 150 ml vody svaříme a necháme trošku pochladnout a pak pridáme 100 g másla a rozpustíme a pak přidáme šťávu z 1 pomeranče a 1 citronu a 2PL malonového sirupu a 1-2 dcl rumu
je fakt dobrej a je asi na 23 cm průměr formy
20. okt o 18:57 • 2 deti • Odpovedz • Páči sa mi to • 1 • •
ja robim tak isto ale bez masla 😉

zuul
23. okt 2013

@ajka82 ajka dakujem ti teda aj @vecernici a aj @pipka.
korpus aj nejako farbis?

ajka82
23. okt 2013

@zuul ja korpus nefarbim...mne to vzdy trosku dofarbil rozvar s malinovym sirupom a podla mna staci, nemusim farbu pchat vsade 😉 ale to uz bude na tebe ci das farbu alebo nie...lebo s tym sirupom nejak vyrazne nebude

dada2007
23. okt 2013

baby moje, miska z Ikei tá 20cm .....z kolkých vajec mám do nej spraviť korpus? dakujééééééééééém

ajka82
23. okt 2013

@dada2007 fuuu ak sa dobre pamatam, tak som davala mramor 4 vajcia ...

dada2007
23. okt 2013

@ajka82 šak to..robila som v nej naposledy na jar...a nemám to ani zapísané a ani si presne nepamätám :-P

ajka82
23. okt 2013

@dada2007 no ja som robila naposledy lienku tak, ze do 24ky som odliala na jeden plat a zvysok do tej misky... a celkovo bolo z 5 vajec tak moze byt ze zo 4 ;)

dada2007
23. okt 2013

@ajka82 to by som ani nevedela.......že jeden plát upiecť 😅 .že kolko treba naliať, aby to nebolo ani vysoké, ani nízke.....

mamcas
23. okt 2013

Ahojte babulky,
opat na Vas sikovnice prosba. Mam robit tortu (dnes som vzala na nedelu) a ze ma sa po boku tortu akoze splhat mys. Pre Vas skusene asi nic tazke, ale ja sa chcem opytat ako to urobit. Vacsinou si robim taketo veci dopredu, ale ked mi stvrdne tak ju torte neprisposobim a nemusi mi tam drzat... Ako by ste to pls urobili vy, pripadne ak mate nieco podobne ulozene prosim si 😅 Mna napadla vevericka z ice age, lenze ta sa akoze drzi zubami pokial si pamatam... Dakujem za kazdu radu 😅

pipka
23. okt 2013

@mamcas ja som aj vevericu robila az na hotovu tortu, tie zuby su len hore, tie nie su zapichnute do torty 😉
a tak by som robila aj mys..len na tortu ju zboku nalepit 😉 taku makku ju prisposobit torte a potom nechat v chladnicke 😉
aj nozky jej prisposobis, aj chvostik 😉

mamcas
23. okt 2013

@pipka dakujem 🙂 hadam mi to teda pojde a hlavne dufam, ze sa mi bude darit 😅 nerada tak veci napriamo robim, lebo ked sa mi nebude darit tak budem nervna 😝

sisix
23. okt 2013

@vladiella cusik,doma oranzovou a ta praskova je : Cukr, barvivo E110. Zluta:cukr, e 102. Cerna:cukr, e122, e104, e142

sisix
23. okt 2013

@mamcas ja by jsem ji udelala dopředu a pak dala do sacku ci krabičky.

vladiella
23. okt 2013

super, kuknem a dam vediet. 😵

macamac
23. okt 2013

@lifinka krásny burák 🙂
a nechýbalo mu vpredu biele svetielko? či to tak má byť?
@simasa jaaaaaj dievča, krásne torty zase 😵 😵 😵
ktože to krstil? u nás niekto?

p69majka
23. okt 2013

@vladiella ok. vkladám link na šablóny na topánky.https://www.google.sk/search?q=fondant+shoe...

eliska22
23. okt 2013

kočky idem robiť tortu na birmovku a má to byť pre chlapca aj dievča spoločná bielo červená, nemáte nejak inšpirácie na takúto tortu? ja tak nemám rada tieto torty 😝

vladiella
23. okt 2013

@p69majka Majka, poznas tuto diskusiu - 2 postupy ??
tak tak som to myslela... 😉

https://www.modrykonik.cz/forum/recepty/marcipa...

maya30
23. okt 2013

@mamcas ked mam taku splhajucu postavicku tak si dopredu spravim len hlavu, ta je aj tak najpracnejsia a telo prisposobim priamo na tortu 😉

halienka
23. okt 2013

Ahojte babky, ako sa robí takáto zlatá farba na torte ? 😕 Mala by som objednávku na takú len teda jednoposchodovú, akurát vôbec neviem ako docieliť tú zlatú farbu? INŠPIRÁCIA Z NETU

maya30
23. okt 2013

baby mam poziadavku na tortu s plnkou kinder bueno...pozerala som recepty na zakusok, ale ako tortu si to predstavit neviem...neviete nahodou ako na to ?