Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

akapulko
2. jan 2014

@mamcas tiez som nad nim dnes stala a vahala🙂))bomba cen tiez ma napadlo🙂)

jakelina
2. jan 2014

@maya30 nehledala jsi vykrajovačku na list vína, něco se mi mate v hlavě, že to někdo chtěl. Náhodou jsem viděla tady tu. http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=71003056&tab=0

ejkula
2. jan 2014

@maya30 neviem, možno je to hlúposť, ale ak by som mala dosť času na tú tortu, možno by som sa pohrala s cukríkmi. Dievčence tu robili z bonparov, síce to boli imitácie jazierok a ohňa, čo som videla, ale efekt skla by to mohol byť 😅 . Ale to je úplne len v teoretickej rovine, pretože ja som s tým nikdy nerobila. Ty možno áno, tak len taký nápad 😀 😀 😀 .

michaela3011
2. jan 2014

peciem/ pecies/ pecieme... ale kto to upraceee? 😀

maya30
2. jan 2014

@jakelina ano maji, ja som ju zhanala, aj som potom nasla silikonku, ale kurier mi ju dorucil pozde tak som ju ani neprebrala, ale nakoniec sa mi podarili listy aj bez nej 🙂

muffinka8
2. jan 2014

Opäť idem po radu. budem robiť takúto tortu, ale bez poschodia. Mám aj stuhy. Ale neviem ako upevniť tie tenké na vrchu torty aby nepadali? 😕 😕 A stuhy okolo dávate len tak? Alebo máte nejaký trik aby nenavlhli? 😕

maya30
2. jan 2014

@luciahromadkova ona ta torta bude ovela vacsia ako flakon, tak odtlacok by mi nepomohol, neviem ☹

keysi22
2. jan 2014

dobry den potrebujem surne radu natrela som pod fondan maslovy vanilkovy krem a fondan sa topi a mokva co s tym?

maya30
2. jan 2014

@ejkula aj mna napadli bonpari, mozno vyskusam 🙂

aduskatt
2. jan 2014

@keysi22 predpokladam, ze ten vanilkovy krem bol pudingovy, takze ak sa este da, strrnut potah, primiesat este maslo do kramu, alebo vymiesat len maslo s curkom, obtriet tortu, zachladit a potiehnut znova, ak este mas cim

jakelina
2. jan 2014

@maya30 aha, tak to ano 😉

maya30
2. jan 2014

@muffinka8 ja som dala najskor tie tenke stuzky, nechala som dlhsie konce a tie vopchala tenkym nozikom pod tortu a az potom dookola tu siroku, tu som zlepila obojstrannou paskou...zatial mi ziadna stuha nenavlhla, nedavam pod nu nic, niekto dava pod to pas potr. folie...

keysi22
2. jan 2014

@aduskatt ak sa neda a bude to v chlade bude to fajn?vydrzi to aspon na chvilkovy efekt rodiny a malej: spravila som si z buryzonovej hmoty sovicky a ked som na ne chcela dat fondan tak samy hrbolec narychlo som sppravila vanilkovy krem a potrela ich tym a tak nanielsa potahovu hmotu no dnes som si vsimla ze sa fondan topi :(

aduskatt
2. jan 2014

@keysi22 netusim, ako dlho Ti to vydrzi, topit sa bude tak ci tak, aj v chlade, lebo mas pod nim nevhodny krem, netopi sa to teplom, ale vlhkostou z kremu☹ minimalne na kazdej tretej strane to tu rozoberame. asi Ti neostane nic ine, ako dufat v stastny koniec, mozno to pre efekt aspon co, to vydrzi🙂

keysi22
2. jan 2014

@aduskatt nepeciem torty tot je moja prva torta pre dcerku som v tom uplny magor nevedela som ze sa to nesmie :( no na tu bielu potahovu hmotu kde je pod nou ten krem so este nanasala jednotlive take slzicky urcite viete co myslim kedze ste v tom zbehla teraz to mam v chlade a nvyzera to zeby sa to tipilo no uvidime rano...myslis ze som to tym zakrila a pomohlo to alebo sa mi to cele rozpadne?

79zuzana
2. jan 2014

Prosim prosim,nemate nahodou navod na Thomas vlacik? Nie tortu, len dekoraciu z fondanu 😉 dakovala ;)

keysi22
2. jan 2014

@aduskatt mam uz cele dve sovicky spravene ....strasne dlho som sa s tym piplala ...nevravte mi ze to musim cele odznova robit :( aj toto sa mi podarilo zazrakom

keysi22
2. jan 2014

@aduskatt a este ....krem som robila vanilkovy puding a palmarin a cukor

aduskatt
2. jan 2014

@keysi22 no prave preto, ze torty nepecies, tak je vhodne si najskor nieco o tom precitat a potom sa do toho pustit🙂) nabuduce budes uz vediet, co a ako, moja prva tiez nedopadla slavne🙂 netrufam si odhadnut, ci to vydrzi, kazdopadne drzim palce🙂

aduskatt
2. jan 2014

@keysi22 asi bolo viac mlieka ako palmarinu.........vtedy to robi sarapatu

aduskatt
2. jan 2014

@79zuzana www.mnamuela.sk v sekcii pracovne postupy je video na Thomasa

luciahromadkova
2. jan 2014

@keysi22 topi sa ti to preto, lebo je tam prave puding, mlieko, na buduce mozes urobit pudingovy krem, ale troska z neho odoberies a das ho do masla, toho ale musi byt rozhodne vacsie mnozstvo... najistejsie to mas obmazat cukor praskovy a maslo alebo maslo trocha roztopenej coko alebo maslo a nutela...
pod potah a nad potah len toto... teda maslovy krem... ak mas potahovku este a maslo, strhni potah dolu zoskrab vanilkovy krem a daj to maslo s cukrom alebo maslo a nutela daj chvilu zachladit a potiahni nanovo....

jakelina
2. jan 2014

@keysi22 když máš hrbolky na burizonce, tak nejlepší je zatřít roztopenou čokoládou a nebo obalit tenkou vrstvou potahu, uhladit ty hrbolky a pak znova potáhnout a zdobit.

keysi22
2. jan 2014

@aduskatt prave ze vanilkovy puding som spravila v 2 deci vody a 2 lyzice muky a cukor a po vychladnuti som pridala palmarin

keysi22
2. jan 2014

@luciahromadkova dakujem krasne za radu 🙂

aduskatt
2. jan 2014

@keysi22 a toho palmarinu bolo kolko?

luciahromadkova
2. jan 2014

@keysi22 a aku mas hmotu?

79zuzana
2. jan 2014

@aduskatt Dakujem 😉 Idem si to pozriet ;)