Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

maya30
15. feb 2014

@artepf
@lamps
@pristela tolka krasa baby, krasne torticky, zanetka ten maco cacany je z coho ? 😵

mimcak
15. feb 2014

@pristela uuuuužasné každá jedna 😵 😵 😵

mamcas
15. feb 2014

@pristela o tom, ze ich mas uuuzasne uz ani nejdem pisat 🙂 podla mna su carodejnica 😝
Jednu otazoku mam, ake velke mas korpusy v tej ruzovej torticke? A kolko vazila? Teda ak vies. Potrebujem pre 25 ludi 🙂 kujeeeem

maya30
15. feb 2014

Baby ja zajtra dam fotky lebo dnes robim este jednu a nechce sa mi to po jednej stahovat z fotaku, no dnes taka neprijemna preberacka ze az...pani bola v soku ked som jej doniesla tortu ze ona si nepredstavovala ze bude taka mala, neveriacky si ju prezerala zo vstkych stran, az mi bolo trapne...mala 3,5 kg obdlznik, masc. + maliny s jednou postavickou,ked ju objednavala tak som jej vravela ze je to pre cca 15 ludi ale ocividne ma nepocuvala...ja sice necitim za to vinu ale bolo to fest blbe ☹

artepf
15. feb 2014

@maya30 už se těším na fotky tvých dortů, jsou pokaždý úžasný a úplně se dokážu vcítit do toho, jak ti bylo při přebírání, já jsem vždycky ráda, když jsou všechny dorty pryč a vše v pohodě, lidi jsou různý ☹
pro já jsem už před dobou přešla na ceny podle velikosti a pracnosti dortů, ne podle váhy, pro kontrolu si dort taky převážím, ale to spíš pro příště, abych věděla, jestli ta cena v kombinaci s váhou dortu je OK. A tak si to aspoň zákazníci můžou přeměřit a udělat si představu, jak bude velký 😉

vlada111
15. feb 2014

@lokalistin chutná tortička

pristela
15. feb 2014

Holky mooooc dakujem za pismenka aj pacitka , ste uuuzasneeee, a čo vam ti ja viem ? nerobim nejak rýchlo, si myslim , hodne casto sa flakam co sa mi nechce trebars farbit hmota 😝 je pravda, ze som teraz vsetko modelovala dnes v noci za pochodu, ale tam neboli zas tazke modelovačky , nejak. No minule som neviem akym zazrakom modelovala dopredu a to vam bola potom lahodaaaaaa, torticky bez robotyyy, skoda ze sa neviem donutit castejsie ☹

@mamcas ak myslis tu ruzovu s babatkom hore , tak spodne bolo 26-27cm /mramor korpus, mascarpone sbierlou coko + višňova napln/ a vrch 18cm /karamelova plnka+dzem /spodok bol plneny len 2x plnka , vrch bol 3x plnka tusin no a vaha bola tusin 4,5kg

@maya30 kujeem , maco bol na zelanie obrovskýýýýýýý , a dnu bol z punčoviny

mamcas
15. feb 2014

@pristela jojo tu myslim 🙂 dakujeeeeem 🙂

artepf
15. feb 2014

@pristela a žanetko ty modeluješ i postavičky ze smartu? Páč já pořád nevím jak na to, aby se mi přitom nedeformovaly 😝

artepf
15. feb 2014

teda já je dělám pořád z Montany, ale ta hned praská, jak jsem psala výš a tak to chci zkusit taky ze smartu, nehledě na to, že nemusím myslet na to, abych si včas zadělala montanu 😝

lokalistin
15. feb 2014

@lamps nadherna

lokalistin
15. feb 2014

@vlada111 dakujem

pristela
15. feb 2014

@artepf jo, uz mam vsetko zo smartu/ cukrose si necham v zalohe a na svadobky 😵 / ja modelujem v pracovni , tam mam zimu takze mi tuhne rychlejsie, modelujem na etapy, urobila som najskor hlavy, odlozila, potom nohy, a pak trup s rukami no a potom som hned dala hlavu , ale je dobre ak ti vecicky stihnu vytvrdnut zvlast dlhsie, u mna ale nikdy nieje tolko casu

lokalistin
15. feb 2014

No a moja dalsia,ale to zas po vasich nadherach sem strcit moju no neviem, neviem.
Inac Evi @mysiatkoo ty sa v tej picase tak vyznas nejak sa mi podarilo na tejto torte napisat tento napis a ked som to tak chcela napisat na dalsej uz som to nedala neviem co som postlacala,ale zatim sa mi to najviac paci.
Odovzdane nakupit a zas do roboty 😝
Inac @pristela tvoja dvojposchodka 4,5 a moja krpana 20x20 5,35kg korpus podobny mramoraku pribinak,lesne ovocie 3x plnena

pristela
15. feb 2014

@lokalistin no a to este nevies , ze ta trojposchodka ma tiez 4,5 kg 😀 😝 😝 to ani nemozem na fb napisat bo by pak kazdy objednaval 3posch do 5kg 😠 , ale je fakt malicka a plnena len po dva krat, no a ja smart valkam uuuuplne na tenulilinko, tak na 1,5-2 mm tak aj to uberie čo to z vahy a nemam v nej tazke mrazene ovocie.
Inak ta rytierska je bombovááá 😉

lokalistin
15. feb 2014

@pristela no to by ja nedala,ja sa snazim,tiez valkat totalne na tenko, no musim priznat,ze tato bola aj oganazovana aj omaslovena,lebo ganaze bolo malo,tak som preistotu aj omaslovila trochu, no ta kikaninchen bola 25 priemer a tiez tusim 4,8kg a bez ovocia len mascarpone-jahodova plnka.
to ja by 3poschodku a ani dvojposchodku do 4,5 nikdy nedala
a diky no z toho rytiera som bola nestastna,lebo sa nepodoba,ale nebol cas ho prerabat- a k tvojim kuskom sa ani vyjadrovat nemusim, genialita ako vzdy-nechapem pri tom mnozstve, ze ani trosku neubuda na kvalite, kukaj ja mam dve,ale nestiham to tak, ako by som chcela ☹

tamara2307
15. feb 2014

@pristela juuj, ten macik je uzasny, toho by som ani nedovolila zjest 😀 a tie kvietky malovane su z cukrovych bielkov?

lucianak
15. feb 2014

ahojte, prosím vás, ako sa modeluje s fondántom??? ani neviem, či som to dobre napísala 😅

vlada111
15. feb 2014

@pipka
@jakelina kočky my sme s manželom Valentína nikdy neoslavovali. My sme k sebe po celý rok ako na Valentína 😀 Tak to berte pozitívne, že už viacerí spejú k takémuto stavu 😀

vlada111
15. feb 2014

@lamps úžasná

aduskatt
15. feb 2014

ja len tak poskromne

vlada111
15. feb 2014

@lokalistin jeeeej, tohto rytiera pozeráme ráno pred odchodom do škôlky, super si ho urobila 🙂

vlada111
15. feb 2014

@pristela krásne tortičky, maco je super.

ikula2
15. feb 2014

Prosim vas dievcata napiste mink ako sa robi GANAS,GANACHE, neviem to najst na facebooku, niektora ste to uz robili a dali sem link. velmi DAKUJEEEM

muffinka8
15. feb 2014

@mimcak he he 🙂 dakujem 😵 no to je pravda, ja tiez tak pozeram od zadu a poznam mnohe z vas 🙂 aspon vidno ze tie torty maju vela z nas, ze co vsetkobdo nich vkladame.

muffinka8
15. feb 2014

Rozpravka Bernard Bear ak by ste nepoznali 😉

pipka
15. feb 2014

@pristela ...do 4,5 kg a trojposchodka? 😅 😅 tak to u mna nehroziiiii, ja mam okruhlu klasicku 28 cm tak tazkuuuu 😅 😝 😀

anibas
15. feb 2014

@artepf @pristela @evicaka @lamps @mimcak opäť krásne dokonalé dielka 😵 😵

lokalistin
15. feb 2014

@vlada111 dakujem a ja som ani nevedela, kto to je 😉, ale je mi luto, ze som ten zlaty ksichtik nevystihla @halienka ho mala uplne dokonaleho

anibas
15. feb 2014

@lokalistin veľmi vydarený 😉 😉 😉 😉
@muffinka8 jéééj - podarená 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂