Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nika266
18. apr 2014

Tak tu je moja dnešná tortička

lucula73
18. apr 2014

@sikag ďakujem.........aj za rady..nabudúce snáď ,nemala som vobec čas,ledva som stíhala
@mimcak no krajka sa mi veľmi páči,ale je dosť hrubá,koopec prášku som minula 🙂

ďakujem všetkým za páčitká,veľmi ma tešia 🙂

sikag
18. apr 2014

konecne som aspon trosku spokojna s potiahnutymi tortickami 🙂

moicka
18. apr 2014

pridávam aj ja moju dnešnú, prvýkrát som skúsila niečo ako lalia 😀 😀

sikag
18. apr 2014

a este potiahnuty vysledok. chceli rovnake torticky s malickym rozdielom. len ma trosku mrzi ze som nezvolila zivsie farby... ta strieborna mi pride taka smutna 😝
a este jeden jednorozec 🙂

ivcak333
18. apr 2014

@gelinka75 dakujem pekne za radu, pomohlo 😉

moicka
18. apr 2014

dievčence nemáte náhodou skúsenosti s toto hmotou na krajky? Chcela som robit 1x na tortu krajku a tak som si kúpila túto. Vraj sa len rozrobí v rukách a môže sa naniesť na krajku. Na návode sa píše, že za 4 min. je hotová. Ja som ju rozrobila, ale vôbec sa mi nedala natrieť. Bola hustá a veľmi zle sa natierala na krajku... 😠 😠 😠 Robím chybu, alebo to nie je dobrá hmota? ☹ ☹ ☹ Ďakujem za každú radu .... tá hmota sa volá Sweet lace expres hotová hmota na krajky (požičala som si obrázok, pre lepšie vysvetlenie hmoty..... dúfam, že sa nikto neurazí)

lucula73
18. apr 2014

@moicka ano ano,to je hotová,neviem nájsť video na nu,ale ona sa nanášala takou špachtličkou na tú kraajku,riadne rozotrieť a zbytok tou špachtličkou zoškrabať,proste aby nič neprečnievalo.......... 😕

moicka
18. apr 2014

@lucula73 ano videla som to, ale ked som to tam dala a isla zotriet zbytocnu hmot, tak som stiahla aj tu, co som mala v krajke 😒 ☹ a strasne tazko sa nanasala do krajky

lucula73
18. apr 2014

@moicka fúha,tak potom už neviem,na to videu to vyzeralo tak jednoducho...........ja si zarábam prášok a neni žiadne problém 😉

moicka
18. apr 2014

@lucula73 no prave, ze to vyzeralo jednoducho 🙂 🙂 🙂 asi teda kupim prasok 😀

skaredekacatko
19. apr 2014

Prepacte ze to sem davam. Ale potrebujem pomoc. Baby toto sa mi stalo : Dobre ráno, je mi to veľmi veľmi ľúto, ale z naozaj vážnych osobných dôvodov budem musieť zrušiť tortickou pre Vás...ďakujem za pochopenie, aj keď mi je jasne, že sa to asi veľmi ťažko dá pochopiť. Bola by nieaka z pd a okolia ochotna spravit tortu na 60. Budem rada lebo to je nas darcek z muzom. Do pondelka to potrebujem ta baba napisala dnes rano.

govinda
19. apr 2014

@sikag klobúk dole, ako sa ti podarilo tak narovno potiahnuť tortičky? A krásne hrany majú obe tie vrchné, vau. Nechápem 😕 😀

govinda
19. apr 2014

@skaredekacatko asi nerozumiem. Tá baba najprv zrušila tortu objednanú od teba a potom chcela objednať inde, či ako? 😕

govinda
19. apr 2014

@govinda aha, už chápem asi. Ty si objednala tortičku u niekoho a nakoniec to dotyčná cukrárka zrušila, tak?

skaredekacatko
19. apr 2014

@govinda ano mala to byt jedina torta na 60 a nas darcek z muzom. Dnes i 7 mi pisala

govinda
19. apr 2014

@skaredekacatko ☹ tak to je veru dosť neférové ☹ Ja teda z okolia PD nie som 😒 Možno sa ešte niekto nájde, kto by stihol takú rýchlovku ....

skaredekacatko
19. apr 2014

@govinda ved toto muz sa aj tesil z toho ze bude speci teraz uz mozem cakat len klasiku .ja viem piect len korpus potahovanie onicom vzdy to vyzera hrozne amatersky a ani hmotu uz nemam len trochu.

zz134
19. apr 2014

@evala777 krásne muffiny!prosim tá odkiaľ máš tie odtlačky kvietkov a motýlikom ?krasa!

jakelina
19. apr 2014

@sikag máš je luxusně rovné

maya30
19. apr 2014

Ahojte dievcata, prajem vam krasne sviatky, oddychnite si 😉 ja narychlo vkladam torticky z tohto tyzdna (zajtra budem robit jednu pre moje zlaticko 😵 ) a bezim aspon co-to postihat v domacnosti. Konecne doslo aj na vuittonku 😝 natrapila som sa, aj ked s formickou. Odovzdavala som ju vo stvrtok poobede a vecer mi zvoni baba pred dverami s velkym merci a dvackou, ze torta spravila obrovsku radost 🙂 tak sa tesim ze to vie niekto aj ocenit, o chybach na torte radsej pomlcim 😎

jakelina
19. apr 2014

@maya30 krásné je máš jako pokaždé. A moc přeji, že někdo takhle ocenil tvoji práci, je to super 😉

denisak77
19. apr 2014

@maya30 Chyby na torte?krajšia ako originál,super,ale vlastne všetko od teba je super.

adrika202
19. apr 2014

posledné tri teda este ma cakaju muffiny ... zvonilka ma divný face ,ale ja tie oči jednoducho nedavam a to som ich prerabala 4 x ... pekný vikend ženičky 🙂

evicaka
19. apr 2014

@adrika202 krásne všetky, vrátane zvonilky.... pozerám že si veľmi produktívna, čo samozrejme neuberá na kvalite, skôr naopak 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

sikag
19. apr 2014

@govinda @jakelina dakujem 🙂 to vdaka @mysiatkoo a jej ganache 😎 a snazim sa najemno valkat, ale stale miniem na 20tku 400g a nie je povestnych 200 😀 😀 😀 😀
@maya30 exkluzivne torticky. ...ze s chybami, ty si taka srandistka 😀 😀 😀

sikag
19. apr 2014

baby ake stastie, prave si bola pani po tie 2 zabkove torty co som sa bala ze su take sucho ozdobene, ona bola nadsena 🙂 🙂 🙂 ze chvalabohu ze nie su ruzove. a ja cele 3 dni rozmyslam ze tam dam ruzove kvietky a ruzovy lem aby som to ozivila 😀 😀 😀 😀 ...intuicia 😉

pipka
19. apr 2014

@maya30 prekraaasne, klobuk dole! 😎 😵 😵 😵

pipka
19. apr 2014

@jakelina dokonaleeee, ta farma je uuuzasnaaaa 😕 😵 😵 😵 si macher!

pipka
19. apr 2014

Krasne Velkonocne sviatky babulky moje, uzite si volno a hlavne si oddychnite! 🙂