Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucula73
21. jún 2014

@mysiatkoo a ak mas v torte taku plnku,tak to na bokochnevadi?

mysiatkoo
21. jún 2014

@lucula73 no prave preto jej tam davam tak 3-4mm vrstvu, aby to ta cokolada podrzala a aby sa to nevyduvalo potom... ja robim takmer vsetky plnky slahackove, takze s inymi ani moc skusenost nemam 😝

maya30
21. jún 2014

@eliska22
@pipka dakujem baby 😵

lucula73
21. jún 2014

@mysiatkoo ďakujem........ešte jednu šancu tomu dám 🙂

mysiatkoo
21. jún 2014

@lucula73 skus to nanasat vtej hrubsej vrstve hned na zaciatku, aby sa ti to nesmykalo po kreme... inak uz poradit asi neviem cez pismena 😒

florentina
22. jún 2014

@eliska22 krásná práce
@maya30 smekám pani MISTROVÁ...já už fakt nevím, co ti napsat 😀

florentina
22. jún 2014

@halienka ta čokoládová je opravdu luxusní 😉
@mysiatkoo dokonalá práce, jako vždy 😉

florentina
22. jún 2014

@anibas to je ale kočka 😎
@pristela všechny krásné a s tvým nezaměnitelným rukopisem. Teda ale povím ti, ten tank, to je opravdu fantastická práce!...wauv 😵 😵 😵

florentina
22. jún 2014

@mojkamoj krásná práce i fotky!

florentina
22. jún 2014

Krásnou neděli kočky, přišla jsem "opáčítkovat" vaše krásné dílka, je to radost se tu rozhlížet. A taky jsem přišla přidat svůj poslední dortík. Jsem posledni dobou přes ty krabice 😀, takže jedna TV.

halienka
22. jún 2014

@florentina tá je perfektnáááá 😵 ako si ju robila vo vnútri? Je to 10 obdĺžnikových plátov korpusu na sebe? Aj si to vystužovala nejako? Vyzerá to úplne skvele 😵

florentina
22. jún 2014

@halienka jé, děkuji moc 😉 . Má rozměry 25x10,5x17 (d x š x v) ...v poměru k real TV. Je to 5 plátů na sobě. V podstatě jsem to dělala jako dva dorty na sebe /normálně mám na dort 3 pláty a vychází mi to kolem 10cm na výšku). No původně jsem to nevystužila, takže se mi to celé zbortilo, takže na tdruhý pokus jsem to vystužila. Jsem měla vztek samozřejmě, ale popravdě jsem to trochu čekala, ale chtěla jsem to zkusit, neb jsem to dělala na party, kde to jedlo x lidí a neměla jsem jak předat instrukce ke krájení, tak jsem tam nechtěla dávat výstuže, aby to pak někdo nezakrojil a nesnědl, ale nakonec to prostě jinak nešlo, ale kupodivu to pak ani nevadilo. Jinak jsem teda udělala tři pláty, dala jsem tam tři brčka (v nich špejle) a na to podložku a na to zbylé dva pláty. A ještě jedno brčko bylo skrz celý dort na výšku.

lucula73
22. jún 2014

@mysiatkoo ešte ťa trošičku pootravujem,mohla by si mi prosím dať link ,ako to robíš ty?vie že to tu bolo,to na fb myslím,ale neviem to násjť.......ďakujem.L.

mojkamoj
22. jún 2014

@florentina ďakujem pekne 😵
ten televízor je perfektný 😵

katarina51
22. jún 2014

@pristela Tank a rybár peeeeeerfet, normálne začnem asi rozmýšľať o airbrusch ???. A to si vraj robila v rekorde 🙂 🙂 🙂

lucula73
22. jún 2014

@mysiatkoo už som to našlaaaaaa...................... 🙂

lenkapel
22. jún 2014

Ahoj nevedeli by ste mi poradiť kde zohnať šablonu na tento ornament? Chcem to jako svadbnú tortu

nika1985
22. jún 2014

@pristela ok kafe plati. To poznam ja som tento tyzden isla kosit od nervov inak by som ich asi uz prizabila.

florentina
22. jún 2014

@mojkamoj děkuji 🙂, ja už sem nechodím tak často jako dříve, tak mi tvá práce zatím unikla, ale tvoje dorty mají rukopis, který se mi moc líbí. Po nějaké době už člověk ví, či je jaká práce na první pohled a tvoje dorty mne hned trkly, ze je neznam a to je skoda 🙂

zuul
22. jún 2014

Holky modrooke. ozaj peknu peknu fialovu? mam violet od wiltonu, no je taka skareda seda. chcela by som taku jasnu tmavofialovu?
hm?

d.

nika1985
22. jún 2014

tak este jedna pre 2rocne dievcatko na krst

mysiatkoo
22. jún 2014

@lucula73 sikovnaa 🙂
@zuul skus grape violet od sugarflait... ale aj tak mam pocit, ze najlepsie je urobit fialovu a potom este prejst fialovou praskovou...

mojkamoj
22. jún 2014

@florentina To sa tak dobre číta 😵 a bude to asi preto že sem z času na čas v rýchlosti nakuknem prečítam,inšpirujem sa od vás a raz za pár mesiacov prispejem,nerobím totiž dlho torty ale chytilo ma to riadne 😉 nieje to vždy ľahké,ba náročné,hlavne keď deti behajú okolo toriet,naposledy mi ten najmenší uždibol z jednej,naplnenej,tak už radšej všetko odsúvam ďalej 🙂 ešte to nieje presne také ako by som chcela,ale pomaličky prichádzam na isté veci čo a ako si uľahčiť pri práci,hlavné je si to včas naplánovať ,potom ten stres je menší a robí sa to lahšie ,bo som zo začiatku všetko nechávala na poslednú chvíľu a teda nebol na mňa pekný pohľad v očiach strach či to stihnem 😅 ale časom to všetko vychytám,aj keď vždy sa nájde niečo čo nás prekvapí... ale musím uznať že na tejto stránke mi neraz padla sánka dolu čo tu vy dávate za krásne torty 😉 človek má potom skvelú motiváciu 😎

halienka
22. jún 2014

@florentina ďakujem, človek nikdy nevie, či sa mi to niekedy nezíde, tiež by som isto špekulovala či to nepôjde aj bez výstuže, ale vidím, že veru asi nie 🙂 dobre vedieť 😀 😵

marianabila
22. jún 2014

@florentina 😀 to nemá chybu!!! 😀

govinda
22. jún 2014

nádherné tortičky ste popridávali zase tento týždeň 🙂 Sme chorá celá domácnosť, hlavne malá a aspoň keď som si pozrela popridávané tortičky, sa mi urobilo omnoho omnoho lepšie, sú ako super liek 🙂 Musím povedať, že každý víkend sa teším na vaše umelecké diela 🙂

woman04
22. jún 2014

...pre mňa neznáma rozprávka,pre 7 ročného syna kamarátky...som si trošku pomohla,3 šľahačky a 400g čokolády išlo do koša..prihorela mi..aj to sa dá 😀 ..a korpus padol,som dopekala,až potom som si všimla,že prdopeč z Lidla je raz tak veľký,ako bežne používam.. 😉

gelinka75
22. jún 2014

dievcata prosim ako sa robi ta cokoladova lopta na tortu? dakujem

daniela09
22. jún 2014

takto chutí zlato. Pre synovca, ktorý chodí na taekwondo

akzuzs
22. jún 2014

Ahojte tento týždeň bola strašná katastrófa jedno sa kopila na druhé a mňa skoro šľak trafil. Najskôr sa mi v chladničke prevrátila torta (ale viem kde som spravila chybu) potom som zistila že som zabudla na objednávku tak za noc musela vzniknúť miny, v sobotu na poslednu chvíľu som šla na moje promócie lebo som myslela že na ne nepôjdem lebo som chorá a mám ATB, nakoniec som šla ale bez manžela ten je tiež chorý, ani otec nemohol lebo je v nemoceka sestra tiež lebo má narazenú kostrč. No katastrófa a keď som prišla z promócií tak telefón že preložili oslavu z nedele na sobotu že o hodinu prídu pre tortu že či ju náhodou nemám hotovú a ja že hej len nemám okolo eštemandle a že čokoplastelína sa mi nepodarila že či nebude vadiť že dám hore fondán a oni že nevadíííí že budu radi keď to bude do hodiny. A nechceli tam nič lebo si dávala figúrky plastové. ALe aj napriek tomu som im dala aspoň motýliky a nápis. Tak boli radi. Som rada že je nedeľa a nič ani nedelám 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀