Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

akapulko
27. aug 2014

zienky musim sa Vam pochvalit aky sa ja korunovany DEBIL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!myslim ze to poznate kazda ak niekto chce tortu tak nie vzdy sa da povedat nie 😝 😝 a ako tak kukam teraz do debilnika tak ja tam mam od zajtra do nedele12 tort 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 sag jasne a este sedim na stolicke a sa smejem jag k...... asi si nieco slahnem lebo inak netusim ako to dam🙂)))teraz inak peciem druhy korpus a inak nic nemam ani namodelovane 😀 😀 😀 😀 nech pri mne stoja vsetci svaty 😅 😅 😅 v nedelu sa pridem pochvalit ako to dopadlo 😉 😉 😉

ancovec
27. aug 2014

@akzuzs no potrebujem krtka, zajka a myšku a najlepšie aj s daždnikom 🙂 veľké tak cca 10 cm

daniela09
27. aug 2014

tak tu sú moje víkendové, mala som ich 5, a mala som dosť

akzuzs
27. aug 2014

@ancovec A na kedy, lebo už do konca týždňa neberiem objednávky a ani na bud. týždeň a vlastne pomaly končím s pečením dorobím torty čo som sľúbila ešte cez prázdniny

muffinka8
27. aug 2014

@akapulko tešíme sa na tapetu 😉

janedoe
27. aug 2014

Tak aj ja sa pochvalim mojim prasiatkom 🙂 Bola to moja prva torta s potahovou hmotou v zivote a asi aj posledna :D Riadna babracka, takze klobuk pred Vami vsetkymi, co sa tym zivite, alebo to mate ako konicek 🙂

grasie
27. aug 2014

@akapulko čo si mala pretočený kalendár ? 😀 tak ja mám problém skonsolidovať sa len na jednu, nieto ešte na 12, držím palce aj na nohách, nech to dáš bez nejakej ujmy 🙂

ancovec
27. aug 2014

@akzuzs no ja to potrebujem na tortu na oslavu ktora bude 5.10 🙂 ja uz som aj nasla akoze fotopostup, ale nechcem sa do toho pustat, lebo ako som zistila talent na to nemam :D tortu upecem, ale figurky to je moc :D

akapulko
27. aug 2014

@muffinka8 tak na tu som zvedava aj ja🙂))) 😝 😝 😝

akapulko
27. aug 2014

@grasie tak hlavne to som zvedava ako to vydrzi moje telo 😅 😅 😅 😅 ale jedno viem urcite prvy a posledny krat je to takto 😀 😀 😀 😀

jakelina
27. aug 2014

@jper jéééééééé, gratuluji k miminku 😉

jakelina
27. aug 2014

@jper s krajkou nejsou potíže žádné, uděláš si dopředu, dáš do sáčku a pak jemně potřu vodou a přilepím na dort, žehličkou uhladím a je to.

jper
27. aug 2014

@jakelina děkuju - tak asi ji prubnu 😉

jper
27. aug 2014

@mimcak děkuju - tak ještě to moc na odpočinek není - se třema divochama :D :D

denisak77
27. aug 2014

@maya30 Majka,ja mám airbrush 1,5 roka a nedokúpila som ešte žiadnu farbu ,iba bielu ,lebo tam nebola biela.Ježiško kúpil sadu farieb tuším je ich tam 12 ks,118 ml a ešte som ani jednu neminula,oplatí sa.

maya30
27. aug 2014

@denisak77 a aku sadu mas ? Nemas link pls 🙂

maya30
27. aug 2014

@akapulko no moja...vela stastia 😅

timuss
27. aug 2014

@akapulko fíha.....tak držím palce 😉

zuzu188
27. aug 2014

Moj prvy pokus o drotikovanie 🙂

mimusa94
27. aug 2014

Ahojte babenky svokor mi dal spravit tortu na svadbu pre svoje krsna...chce aby bola dvojposcodova....chela by som sa vas opytat ci nemate nejaky typ...c okruhlu hranat alebo eviem aku..chcem aby vynikl medzi ostatnymi 🙂 ahlavne aby mala krasny rovny tvar a aby vydrzala cestu :D a havne chcem ukazat svokre ktora podla ma dvakrt nesuhlasila stym ayb som robila tortu ja kedze som zaciatocnik :D prosiiiim o radu kocky 🙂 dakujeem

jper
28. aug 2014

Holky dělaly jste některá dort se sovičkou k 30tým narozeninám? Mi to furt příjde jak pro dítě, ale to bude mou nedostatečnou fantazií :D Jinak mám rozdělané růže, které tam chci dát. Díky

mimcak
28. aug 2014

@jper mne sa strašne páči táto

mimcak
28. aug 2014

možno aj niečo také podobné

jper
28. aug 2014

@mimcak Ta je teda krááásná - děkuju, tak tu si uložím a ještě tam přihodím ty růže a bude 😵 🙂 Díky moc

mirka100911
28. aug 2014

Ako najdlhsie dopredu si mozem upiect korpus, ked robim tortu na nedelu? (aby nejako nevyschol a podobne...) Robievam mramorak vacsinou...

jper
28. aug 2014

@mirka100911 Já jeden den upeču, další den plním a třetí den zdobím.

sticker
28. aug 2014

@mirka100911 Ja som veru už aj v utorok piekla mramorák a bol na nedeľu..... Zatiaľ sa nikto nesťažoval, skôr vravia ľudia, že torta bola super šťavnatá.

mirka100911
28. aug 2014

@sticker
@jper Dakujem... Lebo ja si miesam, peciem a zistila som, ze mam jeden korpus navyse..... 😅 😀 😀 😀 Tak som dala do sacku do chladnicky a necham ho na nedelu... Snad bude ok od vcera...

ivcak333
28. aug 2014

Ahojte baby aku by ste mi poradili tortu zrobit pre manzela nema rad marcipan, tak by som chcela bez marcipanu len aku?

viki107
28. aug 2014

baby poradte mi s drahým budeme mať výročie a chcela by som nejakú peknú tortičku spraviť len vobec nemám predstavu že akú a kupovať nechcem chcem ju upiecť sama.. 🙂