Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
22. dec 2014

@artepf kraaaasa 😎

jakelina
22. dec 2014

@artepf úplně všechny dokonalé. Já jsem teď dodělala úplně poslední dort a na leden taky nic neberu. Přesně jak píšeš, už mě to vůbec nebaví a chci to maximálně omezit. Pár dortů jenom tak pro radost a pro lidi, co si nevymýšlí kraviny a nechtějí za málo peněz hodně muziky jak se tak říká. Už mám dost toho vymýšlení, jak ti nadiktují dort jak má vypadat a člověk to pak dělá s nechutí. Ráda upeču pro někoho, kdo mi nechá volnou ruku a ocení tu práci s tím. Nechci abych byla jako v továrně, jeden dort za druhým. 😝
Tady ten poslední je pro babičku holky, co s ní chodí můj syn, tak to jsem nemohla odmítnout, jinak bych už nepekla a moje cukroví. Babička má narozeniny ve středu 😀 😀 chudák tak ta určitě celý život dostává dárky na vánoce i narozeniny najednou. 😀

pipka
22. dec 2014

@jakelina uplne dokonale to mas 😵 jedno aj druhe 😎

ja obdivujem, ze zvladas piect pri 4 detoch tolko druhov kolacikov 😕 😉 ja som rada, ze mam 5 druhov a aj to len s odretymi usami som stihala 😅 🙄 to ako robis? 😕 😅 😅

uzasna sikovnica 😉

jakelina
22. dec 2014

@pipka víš co, já vždycky strčila do trouby korpusy a mezitím vykrajovala a pak honem šup po třech plechách najednou cukroví. Napečené to bylo rychle, horší to slepování a zdobení. Kluci moc nepomáhali, starší jsou na kolejích a malý ten teda vykrajoval, toho to baví a celkem mu to jde a ten třetí na to moc není, ten mi raději utře nebo umyje nádobí, než by pekl. No tak jsem to nějak zvládla, ale s odřenýma ušima. Dnes jsem tak unavená, jak už dlouho ne. Manžel se všemi kromě nejmladšího jeli do Alp lyžovat a já tu s malým sama, dnes jsme byli pro kapra a už nechci nikam až po vánocích. Plno lidí a já na to nemám nervy. Těším se, jak si sednu s kávou a cukrovím na dýl než pět minut u počítače 😝 😝 😒

anibas
22. dec 2014

@artepf jedna krajšia ako druhá 😵 😵 a ako plynulo si prešla z jesene do zimy 😀

anibas
22. dec 2014

@jakelina náááááááááááááááádherné koláčiky - ja tento rok len 5 druhov - tiež nemám na to nervy ani čas 😝

sikag
22. dec 2014

@evicaka prekrasne su tie medovnicky! klobuk dolu

sikag
22. dec 2014

@jakelina neskutocne kolko drobneho peciva 🙂 si uzasna 🙂
@maya30 no mam novy top 2015 - ta zimna torticka je dokonala! ukladam, ukladam, ukladaaaam 🙂
ostatne dievcata tiez krasne torticky! uzasne vidiet to zlepsovanie 🙂 krasna praca! musim uznat ze sme super sikulky 🙂

ja uz asi do sviatkov neprijdem, tak vam vsetkym zelam krasne a vesele vianoce bez pecenia a s poriadenou kuchynov 😀 😀 😀 v novom roku sa "vidime"

jorsulova
22. dec 2014

Nejako ma opusta zmysel pre detail, uz sa mi tie torty asi nudia..... a to robim torty len pre uzku rodinu 🙂

pipka
22. dec 2014

@jakelina mohli aj mna zobrat lyzovat 😅 😎 😎 😀 ja by som posluchalaaaaaaaaaaaaaa 😵 😀 😀 😀

no ti verim, ze mas dost 😝 ja by som uz bola na marach 😅 😝 🙄 🙄
ja som len orechove kolieska spravila, linecke kolaciky, vanilkove rozky, medovnicky a dnes sme s hankou spravili este z dvojitej davky rumove gulicky s visnami a maaam dost 😝 😅

ale stromcek uz stoji tyzden 😉 , darceky pobalene, tak uz len cumime na rozpravky 😀 😀
zajtra uz len kapra a salat si nachystam a potom sa uz len na Popelku budeme tesit 😀 😀 😀 😀 milionsedemnasty krat si ju pozrieme 😅 😀 🙂 🙂

pipka
22. dec 2014

@sikag dufam, ze my sa uvidime aj bez uvodzoviek 😎 😵 😵 😵 krasne sviatky celej rodinke!

jakelina
22. dec 2014

@sikag i tobě krásné vánoce přejeme 😉

jakelina
22. dec 2014

@pipka já se taky těším na pohádky. Teď jsem si sedla a myslíš, že odpočívám, alespoň háčkuju, abych se u té kávy nenudila úplně 😀 😀 😀

stupacik
22. dec 2014

Toto je moja posledná v tomto roku. Prajem vám všetkým príjemné vianoce a veľa síl a inšpirácie do nového roku

jenie123
22. dec 2014

Ahojte kocky, krásne torticky ste popridavali, radosť pozerať.. Toto sú moje minulotýždňovky.. Ešte má 3 čakajú na zajtra a potom voľno až do 10-teho.. Huraaaaa.. 🙂🙂

maya30
22. dec 2014

@sasettka neboj nie si sama, ja som pre nas zacala piect len predvcerom a vcera a upratovala som dnes, ale len tak zbezne, na nejake odtahovanie nabytku nie je cas, lebo zajtra odovzdavam poslednu tortu a zakusky 😝 dalsie torty mam na 28.12. a to rovno 4, ale aspon sa toho zbavim naraz a potom az po novom roku 4-teho. Zajtra uz nepeciem, ozdobime stromcek a zvyknem si uz co-to pripravit aj na stedru veceru aby som sa potom nenahanala, ale najviac sa tesim na 25teho lebo to je fakt jediny den v roku ked nic nerobim 😅

maya30
22. dec 2014

@sikag dskujeeem, mne sa tak pacia tie jazierka z roztopenych cukrikov ze by som ich pchala vsade 🙂 😉 😅

maya30
22. dec 2014

@jakelina maji krasne mas tie kolaciky, take drobnucke, aj moja teta na Morave ich robieva take mini, to muselo byt roboty, ale pri tolkych chlapoch ti asi ine nezostava 🙂 aj moji vzdy cakaju kedy bude napecene, ale na take malicke by som nemala nervy a este aj polevy mas na nich, no krasa 😵

maya30
22. dec 2014

@artepf krasne torticky, ale celkom ta chapem v tom co pises...
@mojmacik ooo dakujeem 😵 🙂

maya30
22. dec 2014

@evicaka nadherne medovnicky !

jakelina
22. dec 2014

@maya30 zlatko děkuji moc

nika266
22. dec 2014

Moja dnešná tortička

pipka
22. dec 2014

@jakelina moje zlate, nudila si sa? 😕 😅 mala si dobehnut...hned by som ti robotu nasla 😝 😀 😀 😀 😀
ja dnes zbezne poupratovala, bo tiez si nerobim nejaku extra tazku hlavu z upratovania 😅

sak upratujem cely rok, tak nemusim sa zblaznit akurat na Vianoce 😉
dosulali sme tie kokosove gulky z dvojitej davky a uz len kapra vo vani nahanaju 😀 😀

a ja nemam vacsej radosti ako stale nieco hladam...a kde to najdem...no vo vani! 😠 😀 😀
a ked sa maleho pytam, ze preco mi aj metly zo slahaca nahadzal kaprovi do vane, tak ze "chcel som aby mal prekažkovu drahu" 😕 😅 😅 😅 😅 😝 😀 😀 😀 😀 🙄

no nenudim sa ja doma 😝 😀 😀 😀

halienka
23. dec 2014

Babky, tak aj ja pridávam svoje posledné predvianočné, s tej futbalovej som trošku nešťastná, mal byť vpredu znak futbalového klubu ktorý som si dala vytlačiť na oplátku ale zákazníčka mi deň vopred volala že si pomýlila klub, že to nemala byť Chelsea ale Manchester, no a to už nebola šanca, aj panáka modrého som rýchlo prerábala na červenobieleho, aby bol aspoň v klubových farbách. No ale čo už 😝 Vianočné dve, celkom ľahko mi išli a dobre som sa vybavkala, jednu som len oganášovala, som si to skúsila prvýkrát a teda neviem či som tú ganášovú hmotu mala moc hustú ale nedalo sa mi to bohvieako uhladiť. Musím to ešte asi viackrát poskúšať 🙂

Babulky cukráročky, prajem Vám všetkým krásne a v pohode prežité vianočné sviatky, čo najviac "cukrárskych" darčekov pod stromček 😀 a samozrejme rozžiarené očká Vašich detičiek 😵

jakelina
23. dec 2014

I já se přidávám s přáním krásných vánoc, ať je prožijete v klidu a pohodě a je to o rodině a setkávání a ne jenom o dárcích. A ještě jedno veliké přání - opravdu pevné ZDRAVÍ všem.

mysiatkoo
23. dec 2014

stastne a vesele baby! u nas uz rozvoniava kapusta a zozrali sa 2 tacky kolacov 😅 este povysavat a vyvalime sa na gauc k rozpravkam 😵 uzite si bezstresove sviatky a rodinnu pohodu!

pipka
23. dec 2014

@mysiatkoo aj vaaaaaaam 😵 😵 😵

pipka
23. dec 2014

ja uz som cele poobedie bezstarostne vyvalena na gauci a kukam rozpravkovy maraton 😵 😵 😵
Kiezby tie prazdniny trvali pol roka 😅 😀

Krasne sviatky vsetkym 😵 😵 😵

sasettka
23. dec 2014

Aj ja vam tu prajem krasne bezstarostne prezitie vianocnych sviatkov 😵 som sa dnes na obed nezdrzala a toto som naservirovala muzovi 😀
@pipka a kde ma ten kapor prekazkovu drahu? 🙂))))))

vladiella
23. dec 2014

ahojky babulky,
narychlo prosim o pomoc: z coho najnovsie mozno spravit krajku bez original hmoty? mam recept len na montana + zelatina... len neviem aky je postup hlavne co sa rury tyka...
tiez hladam nejaky jednoduchy a rychly postup na vianocnu ruzu bez speci vykrajovatka a zilkovaca...?
http://www.metacafe.com/watch/yt-FZXge5vf73w/su...
a ako farbit domacu mliecnu hmotu nepravy marcipan ked mam praskove prirodne potravinove farby-rozpustit v sirupe alebo vo vode a zamiesat so vsetkym ked budem miesit tu mliecnu hmotu? a ako sa postupuje s praskovymi farbami pri tej hmote z montany na krajku?
dakujem moc 🙂