Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lenkapristas
3. jan 2015

@pristela Krááásne tortičky! Tá sovičková je úžasná... ako robíte tú plnku- karamel paríž? 🙂

jenie123
3. jan 2015

Ahojte kocky.. Ja vás všetky moc obdivujem, ze ste aj cez sviatky vypekali.. Ja som si urobila voľno, 23- ho som dokončila posledné a hor sa sviatkovat.. Po sviatkoch na hory a prvá torta má čaká 6-teho.. 🙂🙂🙂 už som ten oddych potrebovala.. Toto sú moje predvianočné..

jenie123
3. jan 2015

@pristela máš môj obdiv.. Si vážne superzena.. 🙂🙂🙂🙂

lenkapristas
3. jan 2015

Už som tu dlho nič nepridávala, tak aspoň za posledný mesiac... 🙂

pristela
3. jan 2015

@lenkapristas moje nervy , dufam ze si mi nevykala a len to adresovala pre nas tu vsetky 😀 😀 karamel pariz, to moje pomenovanie, pretoze sa to robi presne tak isto ako pariz, cize skaramelizujem na sporaku krystalovy cukor/zial vahu/pomer ti nenapisem , kedze to robim od oka ☹ / a do neho poooomaly vlievam smotanu na slahanie , stale miesam az pokial sa to "nespoji" da sa to pak vychladit, naj na noc do chladnicky a potom sa vyslaha do tuha/ +stuzovace, nemusia ale moze byt/ ked je noc malo dlha 😀 strkam to do mrazaku na par hodin/tiez od oka, mrkam na to kedy uz je ladovo vychladene/

lenkapristas
3. jan 2015

Nieee, nevykala som, to sa len tak stalo-omylom.... 🙂 A ďakujem za radu, karamel. plnka, musí byť úžasná skúsim ju pri najbližšej príležitosti...

grasie
4. jan 2015

@mimcak @pristela babuľky ďakujeem 😵 😵
žanetka, ja smekám pred tebou už zasa raz, nielenže dokonale premakané nádherné kúsky, ale ten tvoj časový menežment a rýchlosť.. 😲 😲 😲 . ja keď si predstavím, že kuraťu som venovala asi 4 hodiny /prerábka na sedáka + krpaňa mi odkusla z hlavy 😝/, a potom som asi 3/4 hodiny ganážovala /asi som mala splín alebo čo, neviem, prečo mi to trvalo tak dlho 🤐 / a nakoniec 4 hodiny poťahovanie a zdobenie /migréna, zle mi bolo, len so stuhou a mašľou som sa hrajkala vyše hodiny/, kde je ešte pečenie a plnenie, no sa môžem ísť zahrabať 🤐 😝

chvapilu
4. jan 2015

@pristela děkuju moc mi to potěšilo 🙂

ccaro
4. jan 2015

Ahojte,je tu niekto z okolia Hrubej Borse,kto by mi vedel upiect tortu na bud.tyzden.Dakujem pekne za odpovede

pristela
4. jan 2015

@grasie no lenze ty si sa s tym mohla vyhrat do sytosti , ja ganache obchadzam, par veci mi na nej nevyhovuje, tak uz ma ani nelaka , uz som dosla na to ze take hrany urobim aj obmaslovanim , len keby bol cas a chcelo sa mi. no a je jasne , ze ked mas pod nozkami furt malu robi sa tazko, moji uz su vycviceny, i ked najmensi to ma na salame a aj tak stale nieco chce 😀 som musela medzi robotou "bouling" hrat na boxe s nim , ale stastie len dve kola 😀 a to tvoje kura 😀 😀 😀 😀 je neskutocneeee, ja ked nieco nove a podla obrazku modelujem tiez mi to trva hodiny 🙄 🙄

adrika202
4. jan 2015

@pristela jee diky , no ja až taka spokojna s nou nie som .. mne pride taka bachrata tučná 😀 😀 nabuduce už viem kde ubrať aby vyzerala realnejšie 🙂 a teda nie je to také ťažké ako sa zdá 😀 a ty by si ju dala ľavou zadnou a s prstom v nose 😀 😀 😀 to tvoje vražedné tempo poznáááám 🙂 ja si vždy po takom maratone poviem že som sa s tými tortami neserinkala tri dni ale za par hodin hotovo 🙂 aj ked teda nechapem tvoje kvety za taký krátky čas ,tak ale ty si nadžena tak to ani nepochopííím 😀 ja ked mám len dve torty na vikend tak mi trvaju dlhšie ako 6 kusov spraviť bo sa tu mocem ako nezdravé húsa a šak máám kopec času to stíham ,a sumasumárum strávim pri tom tolko isto ako pri 6 tich tortach a ja teda aj ganažujem ,ale mne sa to lubi a ide mi to už celkom rychlo a teda pači sa mi to na tom že ta torta je hned hladka čo som ja teda maslom nikdy nedosiahla 😀 😀

muffinka8
4. jan 2015

Prosím vás, ktoré máte skúsenosť 😨 mám robiť svadobnú tortu na začiatok júna a potrebujem vedieť, či vydrží pribináčková plnka v 3 poschodovej torte niekoľko hodín na stole. Teda či sa nejak nepokazí (plnená by bola štvrtok alebo piatok).

pristela
4. jan 2015

@adrika202 joooj , presne ako pises 😀 😀 😀 mne aj jedna torta trva ako keby som robila 6 :D preto mam radsej viac ako menej, bo sa tu len motkam , presne ako pises,vsak mam casu a casu 😀 😀 😀 a ja mam v pracovni teraz takuuu zimu , co tam nechodim robit 😝 takze ked tam robim kvety su v momente vytvrdnute 😀 😀
@muffinka8 vydrzi

grasie
4. jan 2015

@pristela ale ja som dala len čistý pracovný čas, vôbec nerátam, že som odbehovala riešiť spolubývajúcich 😝 ale tak rátaj, za ten čas, čo si ty dala 6 kusov, ja ledva 1, matika nepustí, si proste king 🙂

pristela
4. jan 2015

@grasie 😀 😀 😀 vsak ked mam jednu tortu tiez mi trva casovo tolko 😀 😀 tiez vravim , ze matika nepusti 😀 😀 ale toto boli lahke torty nic narocne, inak by som to jasne ze nedalaaaaaa a ani to neodporucam robit, bo toto by nevydrzal castejsie nik 😖 ale uz chapem tie super zeny co maju xy tort na vikend a v pohodke stihaju 😉

silvinka01
4. jan 2015

@mamina1978 mohla by som poprosit presny recept...ja niesom ziadna tortickarka a alechcela by som to skusit pre moju malu slecnu.Este sa chcem spytat ten modry marcipan sa da kupit alebo ako to docielim s tym potahovanim a vobec s marcipanom ja nemam ziadne skusenosti ale rada by som skusila ak by mi niekto v tom pomohol ako na to...dakujem pekne

pipka
4. jan 2015

@pristela prekraasne 😵

pipka
4. jan 2015

@grasie ten tweety je uplne uuuzasnyyyyy 🙂 🙂 🙂

kubrt
4. jan 2015

Ahojtě děvčata. Moc děkuju za všechny páčítka. Přidám nějaké poslední. Ten k 1 roku byl pro mého vnoučka. Takže foto i s oslavencem 🙂 . Poníkový dort jel až do Varšavy cca 700 km 😝 , a potom ještě na 10 dnů do mrazáku 😨 Ale tak si to přáli a poslali foto předlohu.(platila česká babička 😀 ) Někdy si myslím, v jakém stavu asi dorty dorazí ☹ . A ještě story k dortu : 2 hodiny jsme v mrazu a potmě,( jen s baterkou) marně pomáhali majiteli otevřít auto, kde si uložil dort i s klíčema 😀 .Dopadlo to tak, že přivolaný kamarád odskočivši si z podnikového večírku - takže ovíněn, nepřiměřenou silou vzal za sklo a ono div se ruplo. 😅 V tu ránu se dort asi o 5000 kč prodražil 😀 .Takže jsme vytvořili kartonové okno a pán odfrčel směr Polsko 😀. A dort měl svojí klimu 😀 😀

daja55
4. jan 2015

Moja prvá v tomto roku, svadobná 11,5 kg, pribináčik s ovocím, čokoládová a citrónová plnka 🙂

sollange
4. jan 2015

Prvá 2015 🙂

miroslava18
4. jan 2015

Ahojte neporadili by ste mi ako ozdovit takuto tortu,ale niaku fotku na inspiraciu? dakujem velmi pekne

pppeeetttaaa
4. jan 2015

ahojte sikovnice, kedze som s pecenim na objednavku skoncila, dufam ze len docasne, uz bude tych mojich torticiek podstatne pomenej, ale na sviatky sme prisli na dlhsie na svk, tak ma hned zamestnali :D a utorok ma este jedna caka :D, tu čokoladovu som robila prvykrat takto,predtym som klasicky polievala tortu, tak aj to tak vyzera, ale nabuduce sa posnazim viacej :D

denisak77
4. jan 2015

@pristela ďakujem

grasie
5. jan 2015

@pipka ďakujeem 😵

nika266
5. jan 2015

@pppeeetttaaa Ta maša z madvedom ta je pekná,aj mňa čaka na februar ,len neviem ako to bopadne tie postavičky si si sama modelovala

maya30
5. jan 2015

ahojte zienky, vsetko dobre v Novom roku, vidim ze ste to tu uz rozbehli, ja zatial tak pozvolne 🙂 co mi vobec nevadi, pretoze robit aj s detvakmi za chrbtom je o drzku 😝 Zatial len tieto dve, skusala som novu silionku, som si to lahsie predstavovala, ale nakoniec som na to prisla 😅

pipka
5. jan 2015

@maya30 naaadhera 😵 😵 😵

lamps
5. jan 2015

@maya30 čistá kráááááááááááááááááááááááááása 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

pristela
5. jan 2015

Holky, hladam , hladam ...nevideli ste niekde cierny kosicek na muffinky tie mensie priemer 35mm? alebo ruzove?