Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sasettka
28. feb 2015

@pipka hehe, tak to ano 🙂) a sa musim pochvalit, ze zadavatelka je vlastne ta nasa sportovkyna Danka Bartekova, tak tej nemozem mat za zle, ze na tu tortu asi nemaaa cas 😅 😀 ale asi ju neukecam na cosi ine, no uvidime 🙂)) a vidis, mne nedopla ta piplacka s triedenim lentiliek ..... jejda, kolko toho budem potrebovat na celu tortu s priemerom 25cm? 4 velke? oooch....

pipka
28. feb 2015

@sasettka ak len boky, tak by malo stacit 4 velke tuby...ja som mala 24 cm, ale teda 4ks zelenych mi vzadu chybali 😅 😝 ale uz som sa na to vy...a dala som tam zlte 😅 😉
inak zltych je zarucene nejviac 😅
najmenej je zelenych a cervenych 😝

sasettka
28. feb 2015

@pipka 😀 ty si super, ako mas prehlad v lentilkach! 🙂) sa ucime cely zivot... a ak sa ta niekto niekedy spyta, akej farby je najviac v lentilkach, budes to vediet, nie je to super? 😀 😀 a dakujeeeeeeem za rady 😵

muffinka8
28. feb 2015

@evickao na drotikoch

moicka
28. feb 2015

pridavam aj ja moju. Torta bola pre manzela, ktory povedal, ze na narodeniny nechce nic, iba tortu kacicky ruanskej. Ked som na nete zistila ako taka kacicka vyzera, zostalo mi zle 😕 😕 Tak som sa aspon pokusila 😀 😀 😀

jenie123
28. feb 2015

Kocky, úžasne torticky ste popridavali.. Ja pridávam moje.. To lietadlo je len vymodelovane.. Jedno dievčatko mi písalo večer o 10-tej, či by som jej do druhého dňa nevymodelovala lietadlo, ze ho chce dať bratcekovi k meninám, a nespravíte jej potom radosť.. 🙂🙂

jenie123
28. feb 2015

@muffinka8 úžasne torticky a tie ruže.. Neskutočne.. 🙂🙂
@maya30 waaaau, nádherná.. Ako vždy.. 🙂🙂🙂🙂

nicoletta77
28. feb 2015

Ahojte sladké žienky. Krásne tortičky ste opäť urobili. Ďakujem za predchádzajúce páčitká a pridávam moje ďalšie torty:

silvialetko
28. feb 2015

#detske ahojte zienky pridavam sa k vam do fora aby som nabrala inspiraciu a dostavala od vas rady mozno aj ja prispejem nejakou radou pre vas ak to bude v mojich silach 😉 toto je moja prva s postavickami zapojena bola cela rodinka manzel robil gargamela a amolkov ja ostatne

michaela3011
28. feb 2015

@sasettka torticky mas obe nadherne 😵
moja bola pre maleho futbalistu 🙂 zeleny podklad, akoze trava 😀 okolo torty bol biely pasik/ lem 😀 posobilo to ako futbalove ihrisko... na tom bola este jedna mini torta - futbalova lopta 😀 normalne dva krat plnena plus s ovocim 😅 😀 okolo bol sal 😀 sal som urobila az na deviaty pokus 😀 rozpadaval sa mi fondan 🙄 cize ked som isla dat sal okolo lopty, tak polovica mi ostala v rukach a druha pricapena na cerstvo nastriekanej torte 😀 celeeee zle... darilo sa mi 😎 😀 no zaciatkom marca ideme na Slovensko, tak si nakupim dake potahovky 😝

blahowoman
28. feb 2015

Aj ja dnes pridavam moju. Pre syna k 3 narodeninam oblubeny Prášek a Britva.

blahowoman
28. feb 2015

Aj ja dnes pridavam moju . Pre syna k 3 narodeninam oblubeny Prášek a Britva.

michaela3011
28. feb 2015

@blahowoman syncek musel mat obrovsku radost 😵 torticku mas nadhernu 😵 😵 😵

veronikm
28. feb 2015

AHojte mamičky pisem bc pracu a zbieram udaje za pomoci dotaznika nenasli by ste si 1minutku potrebujem minimalne ešte 30 vyplnených dotaznikov na temu Kvalita zivota pacientov s atopickým ekzémom .
Dotazník je anonymný .Dakujem vopred
Link: http://www.survio.com/survey/d/R5K4Q6A3G3Q8E9C3L

blahowoman
28. feb 2015

@michaela3011 to mal. Dakujem velmi pekne.

katarina51
28. feb 2015

@sasettka nápadité a kráááne 🙂 🙂 🙂

katarina51
28. feb 2015

@maya30 opäť si nesklamala nááááádherné 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

sasettka
28. feb 2015

@michaela3011 jeeeeeeejda, ty si podarena 🙂) uzasny opis, uz vazne ani fotku nemusis davat 🙂)) ale nie, pridaj, ked ti poslu, som zvedaf 😉 a dakujem pekne 😵
@katarina51 aj tebe velmi pekne dakujem 😵

katarina51
28. feb 2015

Ja som robila len jednu narodeninovú. Mala 8kg. Trochu viac ako asi čakali, poslai len fotku a tam bola taká väčšia. Nepovedali váhu. Ale boli spokojní.

stakol77
28. feb 2015

Dievčatá moje šikovné, viete mi niektorá poradiť, ako spraviť dvojfarebné písmenko z marcipánu? Myslím tak, že naspodku je napr.čierne a navrchu červené s tým, že tá čierna trčí nie veľa z pod tej červenej. Mám si vyrezať aj čierne aj červené a nejako to čierne roztlačiť, či ako ? Som amatérka, ale strašne sa mi to páči 🙂 Dakujem za každú radu 🙂 A ešte jedna otázočka, je niekde postup ako sa poťahuje čokoládou, myslím , ak je celá torta čokoládová, aj vrch aj boky. Veľmi sa mi to páči a rada by som skúsila aspon pre rodinu. Ale nie cez čokotransfer, len aby bola tá čokoláda bez vzoru. Veľmi pekne dakujem 🙂

woman04
1. mar 2015

...nádhery prenádherné ste zas vytvorili,ale
@maya30 žena,ty ma vieš nielen uchvátiť po každé výtvormi,ale aj humorom..lúskam,čítam od zadu...moja klasika a pobavila si ma hneď 3x najmenej 😀 ..že,"len 3 torty...rýchlo hotové a ešte chúďatká."..no do popuku... každá tvoja torta je skvost a nápad 😉

woman04
1. mar 2015

@muffinka8 ...už je neskoro,ale na zrazenú šľahačku vraj pomáha Creme Ole a prešľahať... 😉

woman04
1. mar 2015

..toto je chúdiatko 🙂 ...volám ju Bez ladu a skladu...susedia prišli na návštevu a susedka mala narodky,tak som jej spravila citrónový pribináčik a roztopila čokoládu,aby som si vyskúšala,čo sa z nej dá, v prípade núdze,narýchlo vytvoriť..teda opravujem,čo z nej ja dokážem narýchlo vytvoriť 😀 😀 😀 ..tak narýchlo spravená,narýchlo cvaknutá 🙂
Dnes som ešte robila jednu pre kamarátkinho syna,ale foto až zajtra ... 😉

muffinka8
1. mar 2015

@woman04 to by asi aj chut zmenilo a oni tu plnku chceli hlavne pre chut. Plus by som sa bala tam dat este mascarpone tak som spravila odznova.

pipka
1. mar 2015

@stakol77 daj si na seba dva platky hmoty vyvalkanej na hrubku aku potrebujes a tak vykrajuj 😉

elamaslakova
1. mar 2015

@jenie123 Krásne tortičky
@nicoletta77 Krásne tortičky

kukulka1
1. mar 2015

Krásnu nedeľu vám želám sladké žienky a idem si k vám po radu.Mám robiť tortičku iba obsypanú orechami a nemá tam byť marcipán ani čokoláda.Ako ozdobiť vrch torty,je to pre ženu na 80-ku,ak by ste mali nejaké inšpirácie bola by som veľmi vďačná.Dakujem a prajem pekný zvyšok víkendu!

alexslovakia
1. mar 2015

Ahojte dievcence!potrebujem poradit s tortou v tvare slobna.neviem ako urobit hlavu....nerobievam 3D torty lebo sa neako toho bojim.viem ze sa to dako tvaruje z buriuzonov.PORADTE MI PROSIM ako sa robia tie burirony a s cim.dakujem velmi pekne

jenie123
1. mar 2015

@elamaslakova ďakujem 🙂🙂

maya30
1. mar 2015

@woman04 jaaj zlataaa 😀 mne sa totiz take nefarebne torty nepacia, preto chudatka, no a 3ks to ozaj nie je vela, kedze som doma a dokonca v tej chvili aj obe deti zdrave, tak to ja potom neviem co s casom 😀