Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
23. feb 2011

@mizulienka Dala jsem do čistého kelímku od jogurtu trochu vodky a do toho tu barvu a natírala štětcem.

jakelina
23. feb 2011

@miruska76 dorty jsou krásné, jak od profíka 😉

miruska76
23. feb 2011

@jakelina jej, tak to dakujem za pochvalu 🙂

dada78
23. feb 2011

@ikula2 nepridávala som žiadnu farbu, použila som na poťah Marshmallow cukríky Šmoulovia taký dvojfarebný - bielo modrý, Tescu ma vyšiel 1 balík 26SK (stále to prerátavam na SK 😅) a fakt krásna farba z toho vyšla 😉 ten jeden sáčik + cukor a bolo z toho 750g poťahovky, na tortu som minula asi 500g 😉 a na ozdoby som tiež vážila že koľko to asi bolo - takých 350g ale to Smartflex hmoty 😉

reruna
23. feb 2011

@maca77 ¨tak to je opravdu nádhera, krásné
@miruska76 ten kopačák je super 🙂

fukylove
23. feb 2011

chvalim vsetky nove torticky 😀

ja pridavam zatial iba postavicku.... na piatok robim kamaratke taku minitorticku - mierne dost uletenu... chcela nieco sexi, zaroven zabavne a kedze vymodelovat detaily tvare sa mi nepodarilo, tak som sa s kamaratkou dohodla, ze to bude tanecnica pri tyci, no v povinnej vybave bude mat skladacie vreco na hlavu 😀

fukylove
23. feb 2011

este dodam - torta bude pre chlapa 🙂 ako darcek 🙂

lebo som citala po sebe a vyznelo to, akoby tu sexicu mala dostat kamaratka 😀

jakelina
23. feb 2011

@fukylove vždyť je super, ten obličej je krásný. Klidně jí tu hadru z obličeje můžeš sundat 😀

reruna
23. feb 2011

@fukylove bez hadry!!!

mrka2
23. feb 2011

@fukylove urcite bez vreca, vyzera super! 😀

mrka2
23. feb 2011

@maca77 nadhera, velmi obdivujem tvoje dielka, si velka sikovnica!!!
@miruska76 krasne! ja tu loptu nikdy nepochopim ako sa robi... a ani taku dokonalu gulu neviem urobit... 😝 super!

miruska76
23. feb 2011

@mrka2 dakujem, prave ta lopta nie je az taka zlozita, ako to zdobenie 🙂

miruska76
23. feb 2011

@fukylove peknucke 🙂 🙂 🙂

miruska76
23. feb 2011

@reruna dakujem 🙂 🙂 🙂

mrka2
23. feb 2011

@miruska76 aaale, no ked si sikovna,tak lopta nie je zlozita... 😀 ja som raz skusala gulu a vysiel mi... no ani neviem,co,ale gula isto nie 😀 😝

miruska76
23. feb 2011

@mrka2 no a to mi este ale velmi pomahal priatel, on je taky trpezlivejsi 😉

hanula11
23. feb 2011

@jakelina ahoj, písni mi prosím taky ten receptík na vdolečky 🙂, ať se můžem rozšoupnout 😉 Ď
Jinak všechny DORTÍKY tu opět máte suprové, jestli se mi někdy taky povede takovej, to by byl docela zázrak 😒 😵

mizulienka
23. feb 2011

dievcata chcem sa spytat, robite si ozdoby - ruze, kvety dopredu? alebo vtedy ked potahujete tortu?
ked su uz vyschnute, dobre sa potom lepia na tortu? dik

daniz
23. feb 2011

@fukylove Evik, suprové, ja by som to nechala s vrecom, nech ho dá dole oslávenec... Vieš ako prekvapko...čo ty na to?Bude to také zaujímavejšie... 🙂 🙂 Ale v tvári je pekučka.. naozaj pekná

daniz
23. feb 2011

@maca77 velˇmi pekné, tú tortu s tým oblúkom asi 85 či aké tam je číslo som robila aj ja.veľmi sa mi páči... A aj ostatné sú krásne... si šikulka 🙂 🙂
@zlatat Kvietok ako naozajstný....super.

mayerka
23. feb 2011

ahoj všechny šikovné cukrářky, díky vám se mi "podařilo" uplácat druhý dort v životě. Jste vážně perfektní, díky moc za inspiraci!!! 😀 😵

mayerka
23. feb 2011
jakelina
23. feb 2011

@mayerka vypadá lákavě, mňam. 😉

zlatat
23. feb 2011

@mizulienka ja si ich robím dopredu - niekedy mi to trvá aj dva dni, kým všetky spravím. No a s priliepaním nemám problém, navlhčím s vodou a držia

zlatat
23. feb 2011

@fukylove dobrááááá 😕 😅

Ja budem mať o pár dní meniny a normálne uvažujem, že si upečiem niečo nové, čo som ešte nerobila - uvažujem nad čajníkom - len mám len malé misky, tak asi bude malý, no čo, aspoň sa zje hneď v ten deň

mizulienka
23. feb 2011

@zlatat dakujem, ale tak ty si ina proficka 🙂 ja ked idu deti spat, tak sa mi podari urobit jedna, dve ruzicky, takze ja budem musiet robit aj tyzden na jednu tortu 😀

hejdita
23. feb 2011

@mizulienka ja si delam ruze az udelam dort....lepe se mi tam pak skladaji protoze jsou jeste prispusobive 🙂 s lepenim neni problem ani po uschnuti to je jako s postavickou 🙂 jenom voda

paja.o
23. feb 2011

@zlatat čajník? co to je?

sisa.b
23. feb 2011

ahojte,

torticky vsetky krasne 🙂

@zlatat, ja som cajnik robila v klasickej forme a po naplneni a zachladeni som to orezala do pozadovaneho tvaru 😉 bol sice maly, ale bol na stole-torte, tak toho bolo habadeeej 😝

mne sa zas tak nechce piect 😝 keby som ju uz mala vychladenu, tak je to o inom. ale to okolo ma absolutne nebavi!

zlatat
23. feb 2011

@mizulienka ta čo si ... ja to robím pri večernom folme, keď deti spia. NO ale keď mám veľa kvetov, tak sa s tým piplem aj 4 dni
@sisa.b vidíš, to ma nenapadlo, ale potom je hodne odpadu, že? Ja som myslela, že ho spravím na štýl lopty ( teda upečiem v miskách a spojím ) - ale asi sa na to vytoto a spravím klasika - nejak ma znova chytilo drôtikovanie, tak idem skúšať rôzne kvietky.

Baby taká som skamaná - objednala som si z T-fornaxu ráfik slza ... kamoška mi poradila malú a mini ... dnes mi to došlo a ono je to také maličké, že mi z tej malej výjde možno ledva 2 kg torta 😢 😢 MOhla som si radšej objednať strednú ( ale podľa rozmerov sa mi zase zdala veľká, preto som ju nevzala )