Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
5. nov 2013

@pipka nastupujeme v stredu ráno, vo štvrtok by mali V. operovať a v piatok by sme mali ísť domov

pipka
5. nov 2013

@lamps ahaaa, cize taka rychlovka, tak to vas asi nestihneme...no v kazdom pripade budeme duchom s vami ! 😵

lamps
5. nov 2013

@pipka aj to si mooooc cením 😵 😵 😵 😵

mayka
5. nov 2013

@mia1111 no tak nic. 😀 necham ten fondan pre teri n'a plastelinovanie. 😀 moze mi z toho snehuliaka vymodelovat.

matahary25
5. nov 2013

@aduskatt prosim ta pošleš mi recept chcela by som upiecť bratovi na narodky

aduskatt
5. nov 2013
ladkaspackova
5. nov 2013

chtěla jsem se zeptat jestli používáte silikonové vály..nebo na čem válíte doma potahy....napadlo mě, že mi to mohl koupit manžel jako dárek, ale chtěla bych uřčitě něco co využiji...děkuji

jakelina
5. nov 2013

@ladkaspackova ano já používám

ladkaspackova
5. nov 2013

@jakelina a jaký máš? nějaká značkový?? a jsi spokojená

moicka
5. nov 2013

ahojte sikovnicky,dostala som za ulohu urobit chalupu (domcek). Nemate nahodou niekde postup? Spodny diel urobim klasicky stvorec, ale ako so strechou? Dotvarovat to s puncovinou, alebo upiect dalsi stvorec a potom vykrojit do pozadovaneho tvaru? Dakujem za kazdu radu 😉

jakelina
5. nov 2013

@ladkaspackova mám Tescoma a jsem spokojená.

lokalistin
6. nov 2013

Baby ako namiesam kriklavo ruzovu? da sa ci potrebujem nejaku extra gelovku?
Dakujem

elamaslakova
6. nov 2013

@ladkaspackova tak vaľkám poťahy na kuchynskej linke a vavľkám obyčajným dreveným valčekom , silikónový mám len taký malý a to používam keď robím kvietky a iné ozdoby

akzuzs
6. nov 2013

PROSÍM O RADU mám objednávku na futbalovú loptu. Musím mať foru originál alebo mi stačí antikorová miska? takáto?

blcha
6. nov 2013

ahojte babulky snazim sa citat vas pavidelne nech sa nieco poducim aj ked teda teraz moc nepeciem ale na tento vykend mam po dlhej dobe neaku objednavocku a teda obim dinosauov uz mam dvoch vymodelovanych takych co su na 4 nohach su celkom v pohode ale hlavny dino ma byt T ex a ja ho ani za nic nemozem spravit uz som z toho na pasky on stoji na takych tenkych nozickach no neviem ako ho mam spavit snazila som sa ho z jedneho kusu upatlat ale neako sa mi nedari tak neviem co s tym 😝 tak neviem mam psavit telos hlavov a nechat to neako po leziacky vyschnut a potom prilepit zadne nohy ? ale zasa ked ho necham lezat tak ta jedna stana na ktorej je polozeny mi splaskne no asi sa natrapim este s nim dnes 😝 😝 😝 ak mate neaku radu budem vdacna 😉

jakelina
6. nov 2013

@blcha napíchni ho na špejli a tak nech sušit a pak mu přidělej nohy

matahary25
6. nov 2013

@aduskatt na tu punčovú tortu

aduskatt
6. nov 2013

@akzuzs myslim, ze staci🙂

aduskatt
6. nov 2013

@matahary25 ja robim tak, ze si upeciem, biely korpus, ruzovy korpus, poprekrajujem a skladam, biely krous, dzem, rozvar, ruzovy, dzem rozvar atdatd az vrchny posledny, ten uz nepolievam, zavrem do formy, dam do chladnicky aspon na 6 hodin, zvrchu zatazim, potom to otocim naopak, zasa zatazim aspon na 6 hodin a dalej uz podla toho, co s nou bud obtriem maslom a potiahnem, alebo uz ako kto chce🙂

akzuzs
6. nov 2013

@aduskatt myslíš? A pečie sa normálne? Alebo inak? Vieš v tortovnici mramorák pečiem cca 1hodinu a v tomto mám tiež tak?

aduskatt
6. nov 2013

@akzuzs ja ked som piekla v miskach, tak som piekla kratsie, ale castejsie kontrolovala.ale fakt si nepamatam ako dlho☹ rada by som pomohla, ale faaaaakt neviem☹.ja v tortovnici peciem mramorak tak hodinu a stvrt🙂 no, ved strc po 45 minutach do toho spajdlu aleco nozik a uvidis, ci je upecene🙂

aduskatt
6. nov 2013

@akzuzs myslim, ze miska ok, akurat teda vrch budes musiet dotvarovat do gulata

akzuzs
6. nov 2013

@aduskatt no ja som si mylsela že to budem musieť dotvarovať. A budem piecť opatrne ale aj tak Ti moc ďakujem 🙂

lokalistin
6. nov 2013

baby kriklavo ruzovu dosiahnem nejak z normalnej ruzovej? prosim

gelinka75
6. nov 2013

@lokalistin robila som ruzovu minnie tortu a farbila som mmf s gelovkami a aj smartlfex, v pohode to chytilo, len neviem ci potrebujes kriklavejsiu, mam v albume

lokalistin
6. nov 2013

@gelinka75 diky no ja by som chcela totalne kriklavu,vcera som robila z rose gelovky, ale ide do cyklamenova, skusim dneska z pink uvidim co z toho bude 2kg hmoty na nic 😠

gelinka75
6. nov 2013

@lokalistin aha tak taku neviem ako dosiahnes, mozno niekto poradi, a aku hmotu farbis?

halienka
6. nov 2013

@lokalistin našla som túto debatu ohľadom krikľavoružovej, možno ti pomôže http://tortyodmamy.sme.sk/node/122155

mysiatkoo
6. nov 2013

@lokalistin az na to prides, daj vediet 😉

lokalistin
6. nov 2013

@gelinka75
@halienka
@mysiatkoo diky baby chcem takuto nejaku ruzovu ako na tych ruziach https://www.modrykonik.sk/blog/lokalistin/album... a tam som mala cyklamenovu zarobenu,ktoru som zjemnovala bielou, tak som myslela,ze ked budem pomaly bielu farbit cyklamenovou to bude to iste,ale mam cyklamenovu 😝 no musim dneska miesit znovu. Farbila som WI v noci skusim MMF tou ruzovou 2kg hmoty v prdeli 😝