Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

blancagon
8. dec 2014

@maya30 ty robíš tak kráááásne torty,sú úžasné,nádherné a prekrásne,tvoja práca je dokonalá mi sa nemôžeme vynadívať a preto buď hrdá na tvoje skvosty a daj si ich aj náležite zaplatiť.Veď to sú umelecké diela a neboj sa vypýtať si to čo ti aj patrí,nebuď zbytočne skromná,ľudia hneď zacítia ,kde by mohli "ušetriť" niektorí by sa nehanbili,keby si im to aj zadara piekla,že ty sa narobíš,to nikoho nezaujíma,tak musí teba,za málo peňazí,málo muziky.

daniela09
8. dec 2014

jedna z minulého týždňa, pre malú parádnicu k meninám

moicka
8. dec 2014

Babulky nemáte náhodou recept na krém, ktorý by sa chuťou podobal na chuť Kinder vajíčka? Chcú tortu vajíčka a keby mohol aj tak chutiť. Neviem či sa mám na to dať 😝 😝 😝 😝 ĎAKUJEM

halienka
8. dec 2014

@moicka ja som robila podobnú požiadavku tak, že som urobila čokoládový korpus a do toho plnku s bielej čokolády tak že som v smotane roztopila bielu čokoládu, vychladila cez noc, na druhý deň dotuha vyšľahala so stužovačom a primiešala mascarpone s prášk. cukrom. To mi príde asi tak najbližšie k tej chuti kinder vajíčka. Niekto miesto tej bielej čokolády rozpustí priamo tie kinder čokoládky, to tiež môže byť riešenie. 🙂

moicka
8. dec 2014

@halienka si zlatááá 😉 😉 Ďakujeeeem

lokalistin
8. dec 2014

@maya30 tak ja mam pd tvojich daleko, ale pod 40€ nepecem

maya30
8. dec 2014

@jakelina @halienka @blancagon @lokalistin baby ale ved to, ze my to vieme, my sa na tom zhodneme, ale zial ja tu mozem vytvorit aj neviem co, ale ked iny spravi nieco vzdialene podobné za menej, tak radsej pojdu tam, alebo ako sa to teraz prejavuje u mna, chcu nieco krasne a vynimocne ale co najmensie aby to vela nestalo

jakelina
8. dec 2014

@maya30 víš co a mě naštve, jak si někdo počítá nehorázné částky a dorty teda se vůbec nechytají na ty, co sem přidáváte vy šikulky. Takové upatlané a kolikrát postavičky z plastu a klidně si za dort vezmou tisíc korun, mají to křivé, rozteklé, blééééééé a mně si navymýšlí tolik kravinek, že mi z toho jde kolikrát hlava kolem a trvá mi to modelování třeba i dva dny 😝
Teď toho mám hrozně v práci, dělám účetnictví e-shopům a mají třeba dvojnásobek faktur co za běžný měsíc a chodím spát pozdě, téměř každý den. Když to srovnám, tak za hodinu udělám určitý počet a vydělám si to co na jednom dortu za dva dny a ještě nemusím nic kupovat. No dort to je kolikrát fakt nezaplacená práce a kdyby mě to nebavilo a nechtěla jsem se s každým dortem něco nového naučit a vyzkoušet si, tak to nedělám. 😝 Kolikrát mám pocit, že ještě někomu sponzoruji oslavu narozenin 😝 😝

maya30
8. dec 2014

@jakelina zial je to tak Maji, prave preto sa rozhliadam po nejakej praci aj ked tu nie je velmi z coho vyberat a toto asi pojde bokom 😝

halienka
8. dec 2014

@maya30 no toto, a to je smiešne, lebo veď práve tá práca na tej výzdobe je na tom to najdrahšie a najcennejšie, nie tých pár vajíčok a trocha múky. A pritom čo s avýzdoby týka ak tam ide postavička tak sa častokrát narobíš rovnako na malej ako aj na veľkej torte, takže o čo im to človek má dať lacnejšie, o 3 vajcia a 20g múky a jedno maslo? No a preto aj ja už pomaly dospievam do štádia, že je mi to jedno, že takýto troškári odomňa odídu inde, ak zdvihnem cenu alebo poviem, že proste takú malú za 20 Eur neurobím. Zostanú tí, čo si moju prácu vážia a tí budú ochotní si aj priplatiť a nakoniec možno finančne vyvážia aj tých odídencov. A čo vieš, možno sa daktorí aj vrátia keď zistia, že u inej cukrárky to vôbec nebolo ono. Treba to len skúsiť a možno budeme prekvapené, možno niektorí zákazníci nebudú mať problém dať viac za našu tortu, nuž a tí čo budú, tak im možno stačí aj torta od cukrárky, čo nerobí také pekné a kvalitné torty, len proste využívali tú možnosť, že my im ju takú aj za tých pár eur spravíme. Veď to je klasická ľudská vlastnosť, každý keď môže tak využije akúkoľvek výhodu.

adrika202
8. dec 2014

to je aj u mňa presne to isté ako Majka... ale ja pod 35 eur nepečiem vobec a to mam priemer 22 cm za 35 teda nejakych max 3 kila ked je v nej pribinak... ubudlo mi teda dosť zákaznikov ,pretože tu mame babu ktora sice robotu ma peknu no zdobenie prilis strohe ,teda mne osobne sa nepači a ked porovnam čo vsetko odo mna chcu ludia na tortu 😀 no ona pečie aj za 20 eur tak samozrejme si radsej daju upiecť tam 😀 ja som najskor hladala chybu v sebe ,ale viem že je to o tom že ludom sa zda vela investovať tolko penazi do torty ,no hold ja sa radšej budem venovať deťom ako piecť a nič nezarobiť .. no mam aj takych zakaznikov ktory si dali robiť inde ale vratili sa potom ku mne a radsej si zaplatia ... ludia su divne stvorenia 😀 😀 😀 česť teda tym ktorý len zavolaju a povedia svoju predstavu a na zaver dodaju že je jedno kolko to bude stáť 😀 takych mam najradšej 😀 😀

mamina1978
8. dec 2014

@jakelina Majka prosim ta zufalo hladam .....stratila som recept na tie pernickove svietnicky ..... a zda sa mi ,ze som ho mala od teba alebo vecernici.....chcela by som ta poprosit este raz mi ho napisat..... 🙂

daducha
8. dec 2014

Ahojte babulky, velmi velmi davno som tu nebola,ale obcas nakuknem a naádherné torticky pribúdajú 🙂 .Uz peciem iba vynimocne a teraz stojim pred niecim,co som este nerobila, tak sa chcem opytat na Vas nazor .
Ma to byt coko korpus a k tomu biely mascarpone s gastanovym pyre a orechami a k tomu dopasovat pomarancovy liker 40% ,prip.Amaretto .A teraz dumem - mascarpone a gast.pyre este OK, orechy uz si nie som ista a co ten liker ? Poliat korpusy,alebo priamo do kremu ? Popravde neviem si predstavit vsetky tie chute v jednej plnke.
Ako by ste to robili vy ?

dakujem 😉 😉

blancagon
8. dec 2014

@daducha no ten liker do toho mascarpone,je to mnamka,gaštanové pyre samostatne na krem a orechy?tak to neviem,asi sem tam do plny gaštanovej,možno to bude fajn 😉

jakelina
8. dec 2014

@mamina1978 40 dkg hl. mouky, 140 g cukru moučka, 100 g tuku, 2 vajíčka, 2 PL medu, 1čl sody bikarbony, 1 lžičku koření do perníku, kakao podle toho jak chceš tmavé perníky. 200 stupňů pět minut menší tvary, větší dýl. Po upečení potřít vajíčkem

mazanka
8. dec 2014

v prvom rade by som chcela povedat, ze mate dievce naaaadherne torticky ... a rada vas sem chodim pozerat ... ale chcem sa opytat @pristela na postup tie tiramisove torticky co robis ... su krasne a chcela by som ich vyskusat tento vikend ... Dakujem

pipka
8. dec 2014

@maya30 presne ako majka @jakelina pise... odmietnem a hotovo 😝 prisahaaaam si radsej nohy vylozim a cumim na telku...nech ma aj rozpuci, ale aby som 5-6 hodin stravila nad tortou a dostala dvacku...no mooozem sa na to vy....vies co 😝 😝 😅 🙄

sak co som uz otca mater zabula, aby som ja rozdavala svoju pracu zadarmo? Si to vezmi tak, ze co d 🙄 tebe kto zadarmo? Si objednas kachlickara na kupelnu a pekne ti take sumy kazdy remeselnik nahodi, az sa ti hlava toci...a ty robis dva dni a dostanes 20-30€ 😕 😅 🙄

fakt nerob to!! ☹ lebo zdravie si nicis, ty si fakt neuveritelne sikovnaaaaa a uzasna dobrotiva zienka...a sa mi tak zda, ze to tam pekne zneuzivaju 😝

ja som mala teraz ze snehulienka a 7 trpaslikov modelovat...ze len postavicky...tak som povedala, ze ok, je to pre kolegyninu dceru, ze je to ona, ze za 5€ kus....tak ze si kupia oplatku 😀 😀 😀 😀 😀

takto sa to robi moja 😅 😀 a mam pokoj, mozem si s mojimi drobcami v klude medovnicky piect 😎 😀

mamina1978
8. dec 2014

@jakelina Majka dakujeeeem, si poklad 😵 😵 😵 a ten tuk si nepamatam.... to bol biely , ci zlty?

pipka
8. dec 2014

ja som teraz do Vianoc uz zrusila, resp. nebrala nic a viete jak mi je dooobre 😎 😎 😎
sak furt nejake akcie mame v skolke, decka maju besiedky..stale lietam, doma som minimalne uz vidim ako by som tu stresovala, keby som do toho mala este piect 😝
minuly rok som tak piekla este par dni pred Vianocami a ten stres sa mi potom odzrkadlil na zdravi a to co som v sebe cely december tlacila, to akurat na stedry den vypuklo a pekne opar na ustach a choroba taka, ze som tyzden z vianoc prelezala 😖 🙄
tak za to mi to nestojiiiii, ja si chcem popelku vychutnat zdravaaaaaa 😅 😀 😀 😀 😎 😎 😎

jakelina
8. dec 2014

@mamina1978 já dávám máslo nebo Stellu

jakelina
8. dec 2014

@pipka však to známe všechny, co chodíme do práce a do toho to pečení. Mně dnes zase dostala jedna maminka, prý jestli bych jí neupekla půl kila cukroví, jenom tak na talířek pro děti. Já to nechápu, však jeden dva druhy stihne snad upéct každý, děti můžou pomáhat a mají na to pak vzpomínku, že s maminkou pekly. Já mám čtyři děti, pracuji vždy i na mateřské, máme velký dům, zahradu, zavařuji si domácí sirupy, marmelády, kompoty atd.. A pak mi napíše někdo kdo bydlí v paneláku, je doma na mateřské a má dvě děti, že to nestíhá. To mi vždycky až vře krev v žilách. Hlavně na FB jsou ty maminky celý den a řeší samé blbosti, že to tak musím napsat a jak jim lezou děti na nervy. Kdyby s nimi něco tvořily a upekly třeba perníky, tak se děti zabaví a mají dobrotku a děti radost, že si něco samy vykrájely a třeba i ozdobily. No nebudu se rozčilovat, je advent.

mamina1978
8. dec 2014

@jakelina cize zlte..... dakujeeem 😵

blancagon
8. dec 2014

@mazanka ten recept už najdeš na str.14 v receptoch.

pipka
8. dec 2014

@jakelina z duse mi hovoris moja 😅 😅 a najviac sa bavim, ze babky im navarene nosia, ony doma s jednym dietatom a niiic nestihaju 😝 😝 😅 🙄
len po shoppingoch žbrýlat, po kavickach a cigaretkach s kamaratkami ale napiect si da pol kila 🙄

sak pol kilakeby som mala niekomu piect, to nech si kupi jeden makovnik v obchode 😠 😠 🙄 😀
ja uz sa na tom tiez bavim, ked na FB citam tie statusy niektore...ako niic nestihaju 😅 ale nastajlovane kazdy den na zuroch, po krcmach 😝 🙄 deti od opatrovateliek k babkam a naspat.... 🙄 🙄 🙄

a v skolke sa s tym stretavam zial stale viac a viac... 😠 🙄 na vlastne deti nikto nema cas, lezu im na nervy a aj preto dnesní mladi nic nevedia, lebo sa im nikto nevenoval, ked boli deti..odstrceni, niekde pri telke, pri pocitaci..len pre boha aby mi tie deti dali pokoj a nic po mne nechceli 😝 🙄

jakelina
8. dec 2014

@pipka tak tak 😉

pipka
8. dec 2014

@jakelina a hlavne v dnesnej dobe, ked si fakt uz vies kupit aj hotove linecke cesto, rozvalkas to, vykrojis, dzemom zlepis a mas napecene kilo za polhodinku 😝 😅 🙄
len niekomu je pohodlnejsie si "objednat" a mat klidek...ale zjednavat cenu...to vedia 😠 😅 😅 😅 😝 🙄

jakelina
8. dec 2014

@pipka no právě, já peču asi 10-15 druhů, ale fakt neprodávám. Však si snad každý pamatuje z dětství jak to doma vonělo, když se peklo a fakt je škoda, že někdo dá přednost courání po obchodních domech než aby doma s dětmi udělat tu vánoční atmosféru a upekl si pár kousků cukroví

halienka
8. dec 2014

@pipka
@jakelina inak keď tak spomínate tie ženy čo sa im nechce vianočné piecť, tak som si spomenula ako ma raz napadlo, že budem bublaninu piecť na objednávku 😀 bo tiež mám takú švagrinú a tá je celá happy keď jej dám kus bublaniny do škatule čo si to sama nevie upiecť a ani nemá k tomu vzťah, ako píšete bavia ju skôr behačky kade tade ako takéto domáce činnosti, som si pomyslela, že tieto mladé baby daktoré nie sú už schopné ani toto upiecť, tak čo, možno by som na tom zarobila lepšie jak na tortách 😅 😀 😀 aj vianočných jej každoročne dám za škatulku, bo viem, že ona si neupečie. Ona je mi obrovsky vďačná, o tom potom, len tiež mi je to také čudné, veď to nie je náročné...Ale ono je to asi trochu aj o tom vzťahu k tomu...

pristela
8. dec 2014

@jakelina @pipka , holky ja si uz asi treti rok objednavam vianocne pecivko tu od Dadky 😵 😵 a teda nehanbim sa za to a ani to neskryvam 😵 tri kilecka mi este aj s cafickom urobi a ja ju za to milujem 😵 u nas decka nemaju absolut chut piect , vzdy ich musim nutit 😝 a teda medovniky i tak musia bo to beru do skoly, ale co ma to nervov stoji 😖 dakedy som piekla milion druhov, xy hodin pri sporaku a moji sedeli s vylozenymi nohami pri telke ☹ a po tajme mi to vzdy do vianoc vyzrali, nebavilo ma hresit dospeleho cloveka a schovavat kolace kade tade po dome a zase to piect odznova a zase este horuce mi to kradli z plechov , ze vsak schovaj si to/este horuce to zakopat ako poklad 😠 /a to som vzdy piekla najmenej z troch davok jeden druh ..no na rozum, takze uz tri roky pecie Dadka 😀 ja na vianoce robim len tie medovniky a štedrák 😵 😵
Ale poznam aj ja par takych maminiek co ste tu spominali a vela z nich som uz poradila to hotove linecke cesto ako @pipka spomina aj medovnikove tusin je

pristela
8. dec 2014

@mazanka v podstate tu je vidiet ako boli robene : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1020422... recept na tiramisu co robim je v druhej teme s receptami 😉