Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

medakote
19. nov 2010

Tak jsem zase po nejake dobe tu, musim pochvalit vsechny drotiky, nadhera. Puvodne jsem chtela jsmenovite, ale krasne byly vsechny a bylo jich tolik........
Jeste jednou moc diky za rady a recept na orechovy korpus. Povedl se! Vyfoukl se tak, ze mi udelal nad formou cepici a zacinal padat ven, uz jsem rikala "hrnecku dost" 😀 Pak trosku spadnul, taktze toho byla plna forma a v pohode jsem prorojila dvakrat. A chutove byl vybornej, s tim kavovym kremem si to bezvadne rozumnelo. Nepotahovala jsem, jen cokoladove filigranky na ozdobu. Pekla jsem na hooodne malo, nejmin co i to slo, az jsem se kolikrat bala, ze to chciplo, ale bala jsem se podivat. .A hoodne dlouho, byl tam teda skoro dve hodiny.Ale bezva, vsichni se jen oblizovali 🙂

bury
19. nov 2010

@jakelina - já mám takový barvičky v tubě a je tam hnědá, tak jsem to dělala tím - ale samo zase nevím, jestli se to dá koupit u nás 😒 http://www.schwartau-backwelt.de/produktvielfal...

beruska2x
19. nov 2010

@bury da, maji to v Penny 😉

bury
19. nov 2010

@jakelina - tak vidíš, @beruska2x píše, že se to dá koupit v Penny 😉

lucula73
19. nov 2010

@bury aha,no to by aj mňa zaujmalo,čím si to maľovala 😉

lucula73
19. nov 2010

@bury prepáč,už som to našla,zabudla som pretočiť stranu 😠 😀

evitkamalicka
19. nov 2010

@lussy23 ďakujem

vinka
19. nov 2010

@daniz kludne aj v pondelok lebo ja ju budem robiť v stredu na týžden.Len potrebujem do stredy kávový krém.A je tuhý?Taký ako maslový?Potrebujem taký lebo idem orezávať tortu 😉

dm1
19. nov 2010

@bury krasne sa ti podarili!

ja som tiez predtym nevystuzovala poschodove ale ked je to svadobna tak to hej lebo tam to stoji vonku dlho a mohlo by sa to pohnut

benjik
19. nov 2010

@bury i tesco a kaufland je mají
Tak já mám natřený korpus na prsa v lednici ,ale budou mini,je to taková rychlovka na zítřek pro známého k narozkám.Jinak já zkoušela minule vypracovat hmotu z těch barbecue marsmallows z penny a jde to super.Dala jsem ji do mini formičky,suprově drží tvar.Vyfoceno nemám,došly baterky.Zbytek balení jsem sežrala,jsou vynikající,lepší než haribo.A koukala jsem,že v penny doplnili zásoby.

bury
19. nov 2010

@benjik - díky 😉 já bydlím kousek od Německa, takže většinou všechno nakupuju tam a vůbec nemám přehled, co u nás mají, nebo ne. 😉

benjik
19. nov 2010

@bury hned bych jela do Německa na nákupy.Ani se nedivím,že nakupuješ tam.

bury
19. nov 2010

@benjik - jojo, je to blbý, ale pořád je to tam všechno takový nějaký lepší, než u nás. 😒 akorát jogurty kupuju u nás. mouky, ocet, cukr taky. ale jinak skoro všechno tam. 😉

zdenallicka
19. nov 2010

@reruna Mám jenom dobré zkušenosti, tohle je obchod, ze kterého objednávám..🙂 Grlovky mám otevřené rok a půl, mám je v kuchyni a nic jim není..🙂

benjik
20. nov 2010

Tak já jsem absolutně bez chuti zdobit ty prsa.Jednak to dělám v bojových podmínkách,měníme kamna,takže půlka kuchyně rozházená.Nejde mi podprda a když už se začne dařit,tak mě muž vyruší a já můžu začít znova.Ještě dostanu vynadáno,proč se na to nevykašlu,když se akorát vztekám.Mám chuť ty prsa rozkrájet a sníst,ať si jde blahopřát s prázdnou 😠

zdenallicka
20. nov 2010

"1" pro mého synovce Ondráška.. Má malounko přes 3kg.. 😵

bianca
20. nov 2010

hojte.Ani sa mi vkladat foto nechce ked kukam na tie vase nadhery ale co uz.Vcera som sa vytrapila,nadopovala analgetikam a dotiahla do konca tu moju katastrofu.Myslim ze to bola prva a posledna zakazka ☹

benjik
20. nov 2010

@bianca @zdenallicka obě dvě to máte přímo nádherné.
Já ty svoje prsa ani nefotila,polní podmínky se na ní podepsaly.Jaj kdyby mi muž řekl dřív než v 11 večer,že se bude dnes od rána dělat kuchyň,mohla jsem je dodělat včera 😖 Hmota přepracovaná,,díky odbíhání,že během 2 sekun byla jak kámen.Takže mi ani krajka nešla,páč se to hned trhalo.A novou hmotu nebylo kde udělat 😒 Tak má jen jednobarevnou podprdu posypanou stříbrným máčkem.Ach jo,to je den.

zuzulatko
20. nov 2010

@bianca to si robila ty? je to pekné 😉
@zdenallicka aj táto torta je úžastná 😉
ženy ste šikulky

petusko
20. nov 2010

@zdenallicka jednicka je na jednicku 🙂

@bianca preco s tym chces skoncit? ved ten kosik je uzasny ! 🙂

aj vsetky vcerajsie torticky su prekrasne, menovite sa neda, nemozno si tolko zapamatat, ale ozaj ste sikulky 🙂

ja som prave dokoncila moj prvy kosik, rucny vyplet 😝 mam sa este co ucit.

zuzulatko
20. nov 2010

@petusko jejda jaky krasny košík 🙂

bianca
20. nov 2010

kocky diky moc

@petusko haha vtipna.KOsik dokonaly.Ja som vyplet zrusila lebo sa mi vobec nedarilo ach jaj

petusko
20. nov 2010

@zuzulatko vdaka -🙂
@bianca dakujem 🙂 a ja to myslim vazne, mne sa tvoje torty velmi pacia, lebo ich mas vzdy take krasne jasne, ziarive, farebne. ja neviem urobit take farby, ani domalovat tak neviem. neviem teda s akou hmotou a farbami robis, ale je to podla mna paradne. ved si porovnaj tvoje a moje zelene listy. tvoje su ako zive, moje su blede a matne.

bianca
20. nov 2010

@petusko ja mam wilton gelovky a mliecny marcipan.Mne osobne sa dobre farbia az na tie ruky potom.Zelena je svina.Ta nejde dole.A detaily domalovam klasikou so sacku praskovou za par korun bo ku porfi praskovej jemnuckej som sa financne este nedostala
a ty z coho robis?

petusko
20. nov 2010

aha, tak ja robim z MMF ale tiez mam gelove Wilton a praskove aj tekute obycko obchodu.

bianca
20. nov 2010

@petusko tie tekute myslis v takej flasticke vyssej tmavej?Bo ja som tu u nas nasôa v obchodoch take farby a len som kukala co to je
inak ja som MMF koli tomu prestala robit.Ked som dala viac farby tak sa mi hmota rozpadla a bolo.Preto stale nedokazem pochopit ako to robi Alenka

bzucinka2
20. nov 2010

@zdenallicka krasna torticka, prajeme vsetko dobre
@bianca preco, ved je ten kosik krasny 🙂
@petusko prekrasny kosicek 🙂

lucula73
20. nov 2010

@bianca ten košík je nádherný,čo sa ti nepáči? 😉
@petusko aj tvoj je krásny...prosím ťa,to sa ako robí ten výplet...ako kukám,nemám potuchy,kde by som začala 😀

aj ostatné tortičky sú krásne,idem pokukať dozadu 🙂

petusko
20. nov 2010

@bianca ano tie farby presne mam a su dobre na malovanie.
@bzucinka2 dakujem 🙂
@lucula73 robila som to podla tohto fotopostupu http://www.tortyodmamy.sk/content/kosikovy-vzor-2 🙂

collette
20. nov 2010

Ahoj děvčata, já se tedy o žádné dorty nepokouším, protože jsem levá, ale mám kamarádku, která to má jako koníčka, tak na radu @benjik přidávám foto jejích výtvorů:o)

Hrošík byl pro našeho Kubíka k prvním, ty autíčkové jsou pro jejího syna a synovce k pátým a třetím. Komentář k těm autíčkovým překopírovávám ze svého albíčka: na poslední fotce není veledílo úplně dokončeno, oplatka bude samozřejmě také náležitě potažena a autíčka na dortech jsou svíčky:o)))