Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

boldy
26. jún 2010

dakujem
@vinka> krasne kittynky naozaj, sikovnica
@sisa.b aj tvoja kitty krasna, uz som ju pozerala na TOM
@alionuska no co povedat, dobre sa samo chvali 😉

vinka
26. jún 2010

Akurát som sestre ukazovala Alenkine torty skoro odpadla ked ich videla.Bola v nemom úžase 😀 😀 už ťa ani nechválim bo už ani neviem čo písať 😀 😀

benjik
26. jún 2010

Krásné dorty jste přidaly. Já zatím jen chystám ozdoby,péct budu ve středu.

vinka
26. jún 2010

@benjik a čo ideš piecť? 😉

benjik
26. jún 2010

Tetě ten kulatý dort na zakázku pro jejího přítele k svátku. myslela jsem,že budu dělat modro¨bílý,ale nemám bělobu a s marshmaloows to neumím. Tak přemýšlím,že udělám modré růže se zelenými lístky na žlutém podkladu. Myslíte,že to půjde?

sisa.b
26. jún 2010

tak ja som este jednu urobila z toho, co ostalo. teda akurat som mramorovy korpus dopiekla. MM mi stale frflal, ze peciem, rozvoniavam mu tam s tym a nedam mu nic zjest 😀 tak nech mu nie je luto 😅

benjik
26. jún 2010

tak to muže určitě potěší,je krásný.

sisa.b
26. jún 2010

on ju uz videl. mala mi do nej stihla dieru urobit, tak som musela kvetinkami zakryvat 🙄 inak by som sa s nou tolko nebabrala. a preto mi vysiel parny pocet 😀

sisa.b
26. jún 2010

@benjik a z akej hmoty robis? preco nemozes nechat "prirodnu" farbu? mne sa strakate farebne pacia, ale skor na detskych tortach. ono to hlavne zalezi na tom, ako ju zladis 🙂

benjik
26. jún 2010

z varny,je taková jakoby smetanová,nevím jestli by se to hodilo k modrým růžím, žlutou jsem právě myslela takovou světlounkou jen na dobarvení,žádnou křiklavou.

vinka
26. jún 2010

@sisa.b ani som si neuvedomila,že je párny počet.Nepovieš nevšimnem si 😀 😀 No a to aj môj muž obsmrdá a zbiera mi mmf ked robím.Furt sa pýta čo sa zvýšilo.Darmo poviem,že nič 😀 😀 😀 A torta suprová 🙂 🙂

benjik
26. jún 2010

Taky jsem si nevšimla,že je tam sudý počet.

sisa.b
26. jún 2010

@vinka tak mmf u nas nejak nejde. kupila som RDI, som zvedava, ako nam bude chutit. ak urobim poslednu skusku v stredu, tak na vikend upeciem konecne mojmu synovi dlho slubovanu tortu 😵

tie kvety som najskor chcela maskovat, ale potom som sa na to vykaslala 😅 bude zjedena rychlejsie, nez by som ju ozdobila. musim si kupit nejaky vykrajovac s pruzinkou na podobne prilezistoti.

ozaj, nemate niektora ten perlovac? ja som ho teraz skusala prvykrat, ale rucne by som to veru rychlejsie usulala 😒 aj som lutovala, ze som vobec do toho investovala. no na tie dve svadobne, ked som sulala gulicky, tak mi nervy tiekli - perlovac bola prva vec, co som letela kupit

bianca
26. jún 2010

sobota konci a ja idem kuk na torticky.Nadhera

alionuska
26. jún 2010

@vinka dakujem,si mila! 🙂

beruska2x
27. jún 2010

ahojte holky denska jsem v Kauflandu koupila bombony, ve spicatem sacku, Haribo Mallows, zlutoruzove a zdaji se mi vic "gumove" nez klasika... asi z nich bude i pruznejsi hmota ne? urco zkusim.. nemela jste je nektera??

jeste jsem se chtela zeptat jestli nekdo kombinujete - potah MMF a ozdoby z mlecne hmoty treba... m se z ni delaji lip, tak jestli to neni blbe spojit 😕

ja jdu pect dneska kolac, MM recni ze dorty mu snedi navstevy a on nic 😀 tak ho musim utisit 😀

beruska2x
27. jún 2010

krasne dorty jste pridaly vsechny 😉

meinkonka
27. jún 2010

ahojte zienky 🙂
pekne vas prosim o radu, ako mam lepit ozdobky na potahovanu torticku??? kremom alebo dzemom alebo len tak nasucho???
totiz zacala som sa ucit potahovat, rsp. zatial hladam najlepsi recept na domaci marcipan, aby som si vedela spravit torticky, ked budu nejake oslavy. zatial som spravila este len 2 torticky. prva bola miska potiahnuta marcipanom a druha uz original ziva torta. zatial sa mi podaril tento recept: 150g sus. mlieko, 150g prask. cukor, 2 lyz. medu, 2 lyz. cery a vodu podla potreby. ked to spravim, je to dost mastne, ale na torte to po kratkom case pekne obschne. potahovalo sa mi s tym vyborne ale zda sa mi to makke na postavicky a ozdobky. neviete mi poradit nejaky osvedceny recept na tie ozdobky a postavicky?

dakujem velmi pekne a prikladam moju torticku, snad sa nebudete smiat 😉

vinka
27. jún 2010

@meinkonka ja robím s mmf všetko a robí sa mi perfektne.A lepím vodou.A dreží lepšie ako patex 😀 😀

meinkonka
27. jún 2010

@vinka a mohla by si mi prosim dat ten tvoj zaruceny recept na mmf?

vinka
27. jún 2010

@meinkonka máš ju na prvej stránke tejto témy.Alionuska ho tam napísala.Len cukor si prisypujem nie sypem aby som ho nedala vela

vinka
27. jún 2010

@meinkonka a k tvojej torte.Je krásna.Nikto sa ti tu smiať nebude lebo mi sme tiež začínali a ešte niektoré ako ja sme stále začiatočníčky. 😉

meinkonka
27. jún 2010

@vinka dik za radu aj pochvalu 😉

sse
27. jún 2010

Ahojte dievčatá, aj ja som tento víkend čo to popiekla 🙂

ilijanka
28. jún 2010

Ahojte, chcem sa opýtať, ako robíte tie otláčané vzory po obvode torty- myslím také ako obruby z kvietkov alebo ornamentov. Ďakujem 😉

vinka
28. jún 2010

Ahojte baby No mám objednávku na 17.7 auto pre ženu na 50 😀 😀 Aj sa teším aj bojím.@alionuska môžem použiť tvoje Ferrari ako nápad?Bolo krásne a príde mi vhod žene červené ferrari.Chcem sa ťa opýtať ako si dostala tú lesklu červenú.farbením po vrchu gelovkou?Pridávala si do toho ešte niečo? 😕 Kolko bola váha tvojho auta?Lebo moje bmw malo 2 kg a chce trošku väščie.A si predok mala len dva korpusy alebo až tri.A zrezané.Ti velmi pekne dakujem za pomoc a odpoved.Bo mám v gaťoch od strachu 😝 😝 A nechcem to dovrzať lebo to bude dosť velká oslava ☹ ☹ A vám sa priznám,že sa bojím ☹

beruska2x
28. jún 2010

@vinka jeee 17. 7. mam svatek 😀 no, to se ti nedivim ze se bojis ale zdarvy strach je v pohode 😀 neboj, peces pekne, bude to fajn...

u nas je hic jak blazen ani nemam chut neco patlat 😅

vinka
28. jún 2010

U nás ešte nieje tak teplo.Ale to bude potom hic. 😉 Aj moja Chiara má 17.7 prvý rok 😀 😀

beruska2x
28. jún 2010

@vinka 😉 zkus kouknout na ty rusky stranky na auto, tam je hafo peeeknych veci a polopaticky 😀

alionuska
28. jún 2010

@vinka neboj sa...auto je jednoduche...davala som tri korpusy na seba a potom tu strechu este tri malicke...stuhnut,orezat do pozadovaneho tvaru a dotvarovat puncovinou...male mali 3 a 3,5kg a to velke skoro 6,5kg. malovala som gelovkou..cim tmavsi podklad das(myslim ruzovy,alebo tak....) tym bvudes mat to auto po namalovani tmavsie cervene...🙂