Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

florentina
29. júl 2013

@halienka krásná rychlovka!

elamaslakova
29. júl 2013

Dievčence mám robiť tortu so znakom futb. klubu Liverpol , nemáte niektorá šablónu na ten znak ? Ďakujem , či bude lepšie jedlý obrázok ? 😒

aduskatt
29. júl 2013

@elamaslakova znaky vyrezavam, neviem, ci su na to sablony..........

velkacukrarka
29. júl 2013

No aj ja sa hocičoho bojím no tak ale musíme to všetko vyskúšať baby :D 😉 😝

florentina
29. júl 2013

@ludkas31 a jak se povedl krém, dělala si ten jogurtový, co jsme si psaly?

lamps
29. júl 2013

@elamaslakova ja som robila znak podľa vytlačeného obrázka - ten som si vytlačila v požadovanej veľkosti, rozstrihala som ho na jednotlivé časti a podľa nich som vyrezala časti z hmoty a nakoniec som to poskladala ako puzzle

florentina
29. júl 2013

Přidávám jednu super rychlovku na návštěvu, nedostatek času je znát na vzhledu, ale potěšil a moc chutnal a to je hlavní....pro zajímavost, toto je přirozená barva pravého marcipánu a ještě jedna zkušenost, i přes extrémní teplo se mi potahovalo dobře a hlavně marcipán krásně držel a navíc mi přijde, že se téměř nepotí....ale protože jsem neměla čas nechat dort po potažení pěkně ztuhnout, tak psát do něj nebylo dvakrát chytré 😀...samozřejmě jsem to spíš vyryla než napsala....

sticker
29. júl 2013

@ivcak333 Síce si otázku adresovala Janke, ale ak môžem dám aj moju skúsenosť - oblátku som dávala normálne na potiahnutú tortu, potrela som si oblátku gelom, opatrne priložila, povytláčala vzduchové bubliny a potom ešte jemne potrela aj navrchu. Robila som večer a krájala sa ďalší deň poobede s tým, že bola normálne vonku servírovaná pri nejakých 30stupňoch a v pohode vydržala. Nevlnila sa, nič.... 🙂

maya30
29. júl 2013

@halienka dakujem 😵 praveze tie zuby boli nakoniec celkom jednoduche...som ich spravila popri tej octavii, asi za 1,5 hod potiahnute aj dokoncene 😉 zubky som vykrajovala kolieska a dotvarovala prstami, no a domalovane samozrejme, ten povlak som si nemohla odpustit 😀

meo
29. júl 2013

@muffinka8 Přidávám tu fotku rozřezaného dortu. Korpus mramorový, náplň pudinkovo-máslový - sice nic speciálního, ale všem chutnal, druhý den se snědl a nic nezbylo. Byl to můj nejenom první marcipánový dort, ale úplně první dort vůbec a to mám dokonce ještě plynovou troubu, takže jsem ráda, že se to vůbec upeklo. Korpus samotný byl výborný, nejradši bych ho snědla jen tak.

laumi
29. júl 2013

ahojte sikovnice, stále Vás sledujem a odbivujem tie náádherné tortičky, čo pečiete 🙂 ozaj klobúk dole 🙂 pridávam moju tortičku pre nášho fešáka, je to môj prvý vláčik, nič moc, no malý je spokojný 🙂

ludkas31
29. júl 2013

@florentina ano robila som ten jogurtovy- s lesnym ovocim a moc sa podaril, vsetkym chutil 🙂 - vdaka za recept

pipka
29. júl 2013

@ivcak333 oplatku davam na marcipan, potriem ju zospodu, nalepim a potom este aj zvrchu aby tie farby boli take jasnejsie, drzi tam super a este nikdy sa nam nerozmocila 😉 a to bola v chladnicke od piatka a vcera sme ju dojedali a v pohode 😉

mamina1978
29. júl 2013

@jenie123 Mascarpone som nerobila , ale nedavno sa mi omylom podarilo nechtiac , necitajuc 😀 😀 😀 zamenit creme ole vanilkove za citronove do pribinacika, no a ten krem bol fantasticky citronovo - citronovyyyyy 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 pritom ja citronove moc nemusim 😉 Ale tento bol mnaaaaam 🙂

zsuzsu
29. júl 2013

@jenie123 ja som dala recept do druhej temy na ten citronovy mascarpone. Aj ja idem robit na stredu. Je vynikajuci 😉

jenie123
29. júl 2013

@mamina1978 hej, viem ci si robil ten citronovy pribinak, musi byt super, len tu na sk asi tazko zozeniem citronove ole.. :( alebo, ze by som dala vanilkovy a vyskusala dat citronovu koru a stavu.. 🙂))

mamina1978
29. júl 2013

@katkak23 krasna barbieeee 😵 😵 😵 😵 😵 😵

jenie123
29. júl 2013

@zsuzsu hej? Super.. idem sa tam mrknut.. dakujem moc.. ja som pozerala jeden a isli tam zltky, ja sa len bojim, ci sa skor nepokazi v tomto teple.. :(

mamina1978
29. júl 2013

@jenie123 jeziiiiiiis , prepac 😒 ja som na to uplne zabudla, ze na Sk ho nemate, to je fakt skoda ☹

mamina1978
29. júl 2013

Dievcata,..................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
keby ste chceli nieco z nemecka, napr . tento citronovy creme ole, alebo nieco ine , tak nie je problem, moja mamina to dopravi do Bratislavy a bud moze rozposlat , alebo si preto mozete z okolia prist aj osobne ......😉 🙂 Bolo by to v BA v polovici augusta 🙂

zsuzsu
29. júl 2013

@jenie123 mne muz je zavisly na citronovych kolacoch 😀 😀 😀 tak som toho vyskusala uz dost, a zatial tento krem je ten naj 😀 ale ked najdem novy recept tiez vyskusam co ked ... 😀 😀 😉

jenie123
29. júl 2013

@mamina1978 to je.. tu kupim jedine vanilkovy, coko a kokos.. :(( ale ten citronovy musi byt uzasny.. vidis, ja by som mala ist ku koncu angusta do ba, ze by som si ho tam u tvojej maminy vyzdvihla.. ak by ti to nevadilo.. mam na ten citronovy ole strasnu chut.. 🙂)))
@zsuzsu uz som pozerala a vyzera super.. a davala si k nemu aj ovocie? Ja som nasla tento http://varecha.pravda.sk/recepty/citronovy-masc...

mamina1978
29. júl 2013

@jenie123 rada 🙂 napis mi do IP kolko kusov by si chcela nech ich kupim a mamina teraz v piatok pride k nam no a potom ich vezme do BA , tak koncom augusta si ich mozes u nej vyzdvihnut ........... 😉

lokalistin
29. júl 2013

@jenie123 zltka mozes preslahat nad parou ja som tak minule robila tiramisu,malo stat dlhsie vonku,tak som nechcela riskovat a vobec som necitila rozdiel v chuti
Ja som raz robila mascarpone s lemoncurdom som zmiesala nebolo to az celkom citronove,ale ok,len mne ten lemoncurd az tak nechuti,ale niektori ludia sa ho nevedia dojest 😉

lokalistin
29. júl 2013

@jenie123
@mamina1978 inac su aj jahodove a chut vajecny liker,ten jahodovy som neskusala este ale ten vajecny liker mi veeeelmi chutil,ale tie su neni od oetkera tusim od ruf je bez alkoholu

mamina1978
29. júl 2013

@lokalistin moja mam ta na muske 😀 😀 😀 😀 ja som ten broskynovy creme ole nezohnala 😒 prosim v ktorom obchode si ho kupila ty ?

lokalistin
29. júl 2013

Utekam do roboty,dneska mam posledny den a zajtra doooommmmmooovvvv 😀 😀 😀 😀 😀 😀 tesim

lokalistin
29. júl 2013

@mamina1978 no od oetkera som uz nezohnala ani ja ale potom som raz natrafila v reali nejaky ich realacky

mamina1978
29. júl 2013

@lokalistin no napr. ten toffifee , ci ako sa presne vola, tak ten je nechutny a cokoladovy, tiez bleeee 😝 😝

lokalistin
29. júl 2013

Inac mi tu mame dneska 20° ja si to tak uzivam vcera a predvcerom 37° a cely den som makala v mekaci,totalne na odpadnutie a este k tomu som mala asi 500 aut totalne na nevydrzanie a v byte no nedalo sa tam ani dychat hruza a dneska uzasne