Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
21. okt 2013

@lukika za malicko, uz je to objednane🙂

lucula73
21. okt 2013

@aduskatt aha,vidíš,to som si nevšimla..........a kde majú teda formičku na 3D koňa?našla si?ja nechcem som s koňmi nadobro skončila 😠

anda1980
21. okt 2013

Ahojte zienky, po dlhsej dobe pridavam moje skromne vytvory
lienka (6kg) a futbalka (7kg opacha) su prve torty, co sli mimo rodiny 😉

jakelina
21. okt 2013

@anda1980 hezké je máš

sikag
21. okt 2013

prosim vas aky krem robite do dobosky? zlaty klas + kakao? a aky je pomer s maslom, klasika 1 husty puding a 150g masla? dakujem za radu

akzuzs
21. okt 2013

Ahojte tak som doniesla mame môj experiment gaštanovú tortu a bola famózna fakt výýýýborna pomenovala som ju Vianočná torta lebo vonia ako vianoce a ak by chcel niekto recept dám ho na to fórum o receptoch. No možno ju už niekto robil a ja sa tvárim že moja novinka tak sa ospravedlňujem ale som taká šťastná ako blcha že to vyšlo 😀 😀 😀 😀 😀

akzuzs
21. okt 2013

takto vyzerala v priereze 🙂

mimcak
21. okt 2013

@akzuzs hned sa idem pozrieť na ten recept. niečo nové vyskúšať. 😵

mamcas
21. okt 2013

Babulky moje sikovne, aka je toto zelena? taku chceeeeem, potrebujem ju presne na tuto torticku a aj ju uz dlho chcem, tak prosim poradteeeee 😅

mimcak
21. okt 2013

@mamcas povedala by som ,že táto s pridaním trošku zelenej gelovky http://www.tortomania.sk/www-tortomania-sk/esho...

mimcak
21. okt 2013

@mamcas tuto tortu mám tak potiahnutú

mamcas
21. okt 2013

@mimcak diiiik 😀 a ktoru zelenu gelovku? ja mam taku hnusnuuuu, ze christmas green a je fakt bleee 😝

pipka
21. okt 2013

@mamcas ja mam taku praskovu, ze lime green, ale da sa v pohode namiesat z wiltoniek geloviek, z leafgreen a lemon yelow, do zltej šprcnes len za nechtik zelenej 😉

evicaka
21. okt 2013

Dievčatá, tie ktoré robíte MMF, prosím Vás o radu. Dnes som robila prvý krát z cukríkov z Lidl, V recepte mám napísané 1 kg cukru, ale ja som minula len okolo 700 g. Bojím sa dať viac, aby to nebolo moc tuhé. Myslíte, že ešte pridať alebo bude stačiť? Po prípade, dá sa dopracovať cukor aj neskôr? Ďakujem za odpovede 🙂 🙂 🙂 🙂

maya30
21. okt 2013

@evicaka ani ja nezvyknem minut cele kilo, ked to nechas vychladnut a odlezat tak to aj bude stacit, ale ak by sa ti zdalo ze je malo tak staci nahriat a primiesit viac cukru

evicaka
21. okt 2013

@maya30 ďakujem krásne, idem skúšať...

mamcas
21. okt 2013

@pipka dakovala silno moc pekne 😀 idem si zaobstarat, nech uz konecne aj ta moja zelena je pekna a nie ako vygrckana 😝 😖 😝

sikag
21. okt 2013

@mamcas skus si ju namiesat ako jemnucku zelenu a pridaj k nej zltu. pozri tu torticku pod tvojou, je velmi podobna zelena 🙂

sikag
21. okt 2013

@lokalistin dakujem 🙂 idem skusit. chcela som tam tiez pridat roztopenu coko ale nebola som si ista ci mozem. preco sa to robi z vanilkoveho pudingu a nie coko pudingu 🙂 ja som este dobosku nejedla 😀 😀 😀 nie je to moj typ kolaca
prosim ta a pecies na 200 iba 2min? ja som tipovala okolo 5 min
a este jednu radu - kym sa pecu prve platy to cesticko nejak chranis aby nesplaslo a nevyschlo? dakujem za rady

muffinka8
21. okt 2013

@mamcas kvapka hocakej zelenej a pridávaj žltú a dostaneš tú svoju farbu ... žltej treba veľa a zelenej len bodku

sticker
21. okt 2013

@akzuzs Prosím ťa, myslíš že by to bolo dobré aj s iným ako orechovým korpusom? U nás vôbec orechové veci nejdú, tak neviem či čokoládový, alebo mramorový..... 🙂

vladiella
21. okt 2013

@p69majka moja, vsetko co som mala som Ti tu spristupnila... a presla si si celu temu 2?? a google??

https://www.modrykonik.cz/forum/recepty/marcipa...

mimcak
21. okt 2013

@mamcas napr. s toutohttp://www.natortu.sk/wilton-gelove-farby/gel.-... ta sugarflair je sama o sebe krásna, alebo ako píše pipka zelenu s lemon yelow je tiež pekná

meo
21. okt 2013

Ahojky, přídávám svůj začátečnický dort číslo 4, tak se moc nesmějte 😖
Ovečka na přání, to jezírko se moc nepovedlo, ale chybama se člověk učí, že 😀. Peču stejně jenom pro rodinu, cizímu bych se to zatím styděla dát. 😲

reruna
21. okt 2013

@meo paráda, na 4.pokus luxus, nemusela by ses stydět ani pro cizí!

Já jsem dělala maličký vanilkový, figurka na přání uměla, aby zůstala na hraní a co nejméně zdobený, bohužel náš malý má alergii na gelové barvy

jachin
21. okt 2013

@meo 4.tortička...paráda 😉 tiež by som sa nehanbila dať ani cudziemu, ved je super.

vladiella
21. okt 2013

Babulky, neviete kde v Prahe sa daju este kupit gastany na vahu??? dakujem 🙂

lucula73
21. okt 2013

Dievčatká moje...................prosím o radu.,................................
jedna kočka by veľmi chcela na krstinovú tortu takýto vozík............neviete mi povedať prosím,či sa to dá niekde zohnať.????
viem že sa to tu už dávnejšie preberalo,ale neviem ako to dopadlo.......
ďakujeeeeeeem... 🙂 🙂

akzuzs
21. okt 2013

@sticker nevime tie orechy tomu dali to pravé šmrncové ale vyskúšaj a potom mi musíš dať vedieť lebo keby to chcel zákaznik aby som vedela. Ale počula si už o gaštanovom korpuse? Skús to. Do cesta sa dáva normálne pyré a chutí ako gaštan