Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

timuss
23. jan 2014

@blcha ja som karamelový robila zatiaľ len pudingový, a keďže mi chutil som ten salkový nakoniec ani neskúšala, no raz určite skúsim...
pudingový robím tak, že v litri mlieka uvarím 3 extra karamelové pudingy aj s cukrom...cukru dávam 250 g...ešte do horúceho pudingu pridávam maslo, väčšinou 1,5, ale v recepte je normálne 500 g masla...a miešam a miešam kým sa to pekne rozpustí a spojí....viem, že sa vždy hovorí, že maslo a puding musí mať rovnakú teplotu, aby sa krém nezrazil, ale ja to robím vždy takto a ešte sa mi nikdy nezrazil. 🙂

zuzka7512
23. jan 2014

Dievčatá od pondelku 27.1. bude v lidli AMERICKY TYŽDEŇ....

akapulko
23. jan 2014

ja sa tu dens tiez bavim 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale k veci ak nahodou potrebujete niektora tie cukriky z lidlu tak v pondelok tam idem kludne ich vykupim a poslem postov!🙂 😀 ak to nema te niektora moznost vykupit osobne 😉 😉

mysiatkoo
23. jan 2014

@maya30 Majka, teraz som si spomenula, ze si sa pytala na mrazenie torty... ako to dopadlo? dala sa pouzit?

pristela
23. jan 2014

@mamcas vsak som zabudla odpovedat , zvacsa slaham vsetko s balonovou metlou , len na obmaslovanie to slaham K-lopatkou ci hakom ci ako sa to nazyva, bo balonovka by mi to isto neutiahla 😝 /ja do masla davam veeeeeeeeeeeela korpusu, nemiesam len maslo+cukor .. 😉 /

maya30
23. jan 2014

@mysiatkoo dopadlo to dobre, velmi chvalili, ze im chutilo 😅 ja som ju dala vecer z mrazaku do chladnicky a na druhy den som ju potiahla, akurat som ju predtym musela obruskom poutierat, lebo sa na ganazi vyzrazali kvapky vody, ale inak v pohode

mysiatkoo
23. jan 2014

@maya30 super, tak dobre vediet 😉

jakelina
23. jan 2014

@maya30 a co tento týden?? Odpočíváš trochu? Já jsem si dala volný víkend, mám jenom jeden takový jednoduchý s medvídkem a příští týden taky jednoduchý a taky jenom jeden. Ostatní jsem odmítala. Jedeme na Slovensko trochu lyžovat a do termálů, tak si konečně trochu odpočinu.

Tento týden po mě chtěla paní duhový dort, jako různě barevné těsta, asi pět barev a nahoru postavičku za pětistovku. Normálně už se jenom směju 😝 😀 😝 Nejradši bych s tím kolikrát sekla. Asi dva týdny zpět mi paní psala asi dvouhodinový popis, jak by měl dort vypadat, pořád něco měnila, desetkrát se na vše ptala a pak za týden to zrušila, že si našla někoho jiného. Já půl večeru odpovídala a ztratila čas, co jsem mohla být s manželem nebo dětmi. To mě na tom štve 😝 😝

benjik
23. jan 2014

Holky,sorry,ale nedá mi to!
@macickarebeka za svoje dorty si můžeš ty sama,ty jsi za ně zodpovědná,nikdy jiný! Že ti s nimi pomáhá matka,páč ty máš jisté potíže a pomáhá ti,podle tebe špatně,tak ji máš stát za zadkem a trvat,at to dělá podle tebe! A promin,ale pokud ses za 3 roky nenaučila pod vedením profíků mít rovný dort,tak asi děláš někde základní chybu už od začátku! Proč si nezměnila školu,když ti dělá problém motorika a zrak,tolik potřebné k této práci? Nedo dělej krémové dorty,tam se nerovnosti ztratí! Příp. si ušetři na kurz potahování!
Jsi tu už po x-té s tím samým problémem.Proč sem lezeš,když ti tu holky dle tebe špatně radí?

macickarebeka
23. jan 2014

@meo
@meo no nemozem. lebo kebyze mama sa mi do toho nemiesa a nerobi to zle, tak je torta rovna. to je jasne.a kebyze majsterka na mna nebola zla, tak by som to vedela..

a nebudte na man hnusne. nezasluzim si to.

macickarebeka
23. jan 2014

@aduskatt a ona mi ho nedala!

lucula73
23. jan 2014

@macickarebeka už vačšiu blbosť si nemohla ani napísať,že keby sa ti mama do toho nemiešala,že máš rovnú tortu...... 🤐 🤐

kočky,náš 8 mesačný cavalier dnes nejakým zázrakom otvoril moje kýble a zožral asi 30dk čokoládovej pasty damy,nejaké ofarbené kusky,čiernu a zelenú určite................a už tri krát grckal,no dúfam,že sa poučil a dá tomu pokoj 😀

macickarebeka
23. jan 2014

@benjik nemozem za to..........

macickarebeka
23. jan 2014

@lucula73 samozrejme. lebo nechava obschnut marcipan a krem urobi neskoro.

macickarebeka
23. jan 2014

preco ste na mne hnusne a preco sa vam nepacia moje postavicky? preco sa mojej kamaratke pacili a odlozila si ich, ale vam sa nepacia? to je divne......... vy ste tu kamaratky.. to neni spravodlive, z emoje postavicky sa vam nepacia a maju malo likov... keby bol iskarede, tka ich kamaratka zje alebo vyhodi... a ona si ich odlozila a pochvalila m iich.

macickarebeka
23. jan 2014

@benjik pretoze jedno dievca ktore je slepe krasne kresli. da sato naucit

zuul
23. jan 2014

BOZE nakuknem sem a zasa DOOKOLA. radsej sa zdrzim pismenkovania!

zuul
23. jan 2014

dievcata pridavam recenziu na potahovku CREDIN.
Krasna biela, teda oproti smarflexu, ziarivo biela. makkucka na spracovanie (netreba ju dolovat).
treba viac podsypavat, lebo sa malinko lepi no potahuje sa s nou super.
cakaju ma svadobne, biele, takze viem s ktorou budem potahovat.

http://www.pecenieskamkou.eu/pecieteskamkou/esh...

jakelina
23. jan 2014

@zuul neznám, ještě jsem neviděla, ale určitě někdy zkusím

macickarebeka
23. jan 2014

@zuul
@zuul tak mi odpovedz

meo
23. jan 2014

@macickarebeka nikdo na tebe není hnusnej, ale když pořád řešíš dokola stejné problémy a neumíš přijmout kritiku, tak potom trpělivost má své meze. A kamarádka ti postavičky vždycky pochválí, protože se to tak prostě dělá, proto je to kamarádka a nebude ti tvrdit, co se jí všechno na tom nelíbí, aby ti dodala sebedůvěru.
Prostě, když jsme na tebe podle tebe hnusné, tak jsem prostě nechoď. Prosim tě slib mi, že už jsem nebudeš chodit, to bude asi nejlepší. Neber to zle, ale bude to tak lepší pro všechny.

macickarebeka
23. jan 2014

@meo tak co je zle na postavickach? moja kamaratka je velmi nabozensky zalozena a neklamala by mi.

zuul
23. jan 2014

@macickarebeka radsej nie, obohrata pesnicka 😠

macickarebeka
23. jan 2014

@zuul ked mi pvoiete co je zle na postavickach dam pokoj

evvina
23. jan 2014

dnešní nugátovo krémový

benjik
23. jan 2014

@macickarebeka ano vše se dá naučit,ale jestli ses to nenaučila za 3 roky,tak nečekej zázraky na počkání! Fakt si našetři na kurz,nejlépe kde budeš jen ty a instruktor.A proč ti kamarádka pochválila figurty -figurky máš hezké,ale kazíš si to komentáři k tomu,proto málo like.Příště dej nejdřív foto a pak o půl stránky dál komentář!

benjik
23. jan 2014

Dneska jsem sebou několikrát málem sekla kvůli nízkému tlaku -po přečtení dnešní diskuze se toho už bát nemusím 😀 Sakra,si tyhle stránky vytisknu -to je lepší na tlak než litry kafe 😀 😀 😀 😀

macickarebeka
23. jan 2014

a aku tortu mam urobit? nechcem aby tam bol ovela marcipanu..........nemate inspiraciu? pozerala so mna Google ale ziadna sa mi nepacila. potrebujem inspiraciu na tortu, kde nie je kilo marcipanu. nejaku pekn u a jednoduchu, kde nie je tak vela amrcipanu

dm1
23. jan 2014

@macickarebeka tak urob cokoladovu tortu ked nechces vela marcipanu alebo vyvalkaj uplne na tenko a daj jednoduchu jednu ozdobu a dole perlicky

dm1
23. jan 2014

pridavam moju minulotyzdnovu este. chcela to kolegyna muzova a ze jednoduchu s kvetom a ja som sa rano dozvedela ze a 70-tku :D tak hold moderna babka to bude pri tej cierno-cervenej kombinacii :D. a este vraj ona je cukrarka pecie cely zivot tak to ma este viac vystrasilo :D. ale pacila sa a chutila tak som bola rada