Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vierka0
23. jan 2014

ahojte tortarky, chcem vas poprosit o radu - kolega si vybral tortu aku som uz robila (na obrazku dole) akurat by bola biela a pismo, kvet a olemovanie v zlatej farbe - aku farbu mam na to kupit ? sprej ? praskovu ? ak praskovu, tak aka je naj ? robim torty len sem tam, nemam velky vyber farieb doma 😀

meo
23. jan 2014

@macickarebeka jestli si dobře pamatuju, komentáře k postavičkám tu proběhli už dávno, takže nemá cenu znova omílat to samé. Já si hlavně už ani nepamatuju, jak vypadali. A já jsem taky začátečník, takže já si moc netroufám to nějak komentovat. A co se týká rovnosti potahování, tak já jsem zatim udělala jenom 6dortů, ale myslim, že to mám docela rovné a nevím, co je na tom tak těžké. Rady jak to udělat správně už se tu omýlají dokola, stačí jenom přemýšlet.

dm1
23. jan 2014

@vierka0 ked chces iba ozdoby tak radsej praskovu sprej je lepsi na take vacsie plochy. A nepochybne aj cena - sprej cca.7-8e a praskova okolo 3e.... Odtienov je veeela ono na kazdu hmotu chyta zlata farba inak najlepsie sa farbi ked je hmota trosku zltej farby treba si poskusat na kusku hmoty

vierka0
23. jan 2014

@dm1 juuj, vdaka za radu 😉 len vies, kupila som trblietavu striebornu a na bielej ju takmer nevidno..no skusim slabozlty potah a tym poprasit zlatou..

vierka0
23. jan 2014
dm1
23. jan 2014

@vierka0 streibornu ti bude vidno zase len na sedej inak bude len poprasok. Co sa tyka zlatej ja mam od tejto firmy ale odtien Metallic gold treasure ta nie je taka zlta aspon podla foto co si dala ale zalezi aka sa ti paci. Mne inak najlepsie zlata praskova ukazala na cokohmote tam bola uplne taka metalicka inak je zlata farba na torte taka osemetna vec :p

dm1
23. jan 2014

@pristela Zanetka prosim ta ked budeme niekedy opat na stretku musis mi nazivo predviest ako s tym stencilom co som ti dala aj nieco vykuzlis na torte sak mne to nejdeeee dokelu take to je pekneee na tvojej torte a mne sa to zda strasne plytke a jemne ten papier. najradsej mam origos sablony

vierka0
23. jan 2014

@dm1 pravdupovediac, nerobim velmi rada s praskovymi farbami, no mozno sa trosku natrenujem na tom 😀 uz aj ta strieborna, mala som pocit, ze vsade ju mam otlacenu, tie trblietky 🙂 gold treasure nemaju v ponuke :(

macickarebeka
23. jan 2014

@meo poslem vam ich do mailu.

vierka0
23. jan 2014

@dm1 dakujem za rady, to s tou podkladovou farbou - zase som o nieco mudrejsia 😉 dik este raz

macickarebeka
23. jan 2014

@dm1
@dm1 oni chcu potiahnutu marcipánom. myslim taku kde by nebolo vela ozdob, ale bol a by pekna.. potrebujem inspiracie, lebo na nete som nenasla nic pekne.

dm1
23. jan 2014

@macickarebeka aj to co som teraz dala je na teba vela marcipanu? na aku prilezitost? lebo jednoduchych tort s jednou ozdobou - kvetom ci s geometrickymi tvarmi je na nete kopa neviem co sa ti paci...

pristela
23. jan 2014

@vierka0 nemusis vobec farbit hmotu , ja som to na zaciatku robila bo mi tak bolo poradene, aaale dosla som na to , ze je to uuuplne zbytocneee, normalne zafarbis krasne práškovou striebornou farbou zriedenou bud vodou abo bielym alko a natries stetcom na biely podklad z potahovky, ja uz robim len tak a strieborna aj zlata je vtedy naj, len si ju musis zarobit hustu 😉
@dm1 😀 😀 😀 som uz stencil nepouzila "roky" to uuz asi ani neviem , ti chybaju moje traslave ruky, že jooooo 😀 😀 😀

benjik
23. jan 2014

@macickarebeka udělej dort,kde na boky dáš toto http://www.obchudekusvicky.cz/katalog.php?typ=1... a vrch potahovka nebo jedlý papír

vierka0
23. jan 2014

@pristela a ta farba zvykne zaschnut potom, ci to ostane take vlhke ?

pristela
23. jan 2014

@vierka0 práškova nema problem zaschnuť , gelovky schnu sto rokov 😉

vierka0
23. jan 2014

@pristela dakujem za radu, vyskusam nanecisto pred "ostrou" 😀

benjik
23. jan 2014
dm1
23. jan 2014

@pristela jj na mokro to ide ale nasucho bez podkladu nee a ked som farbila napr. ruzu tak aby to aj do zahybov islo tak jednoznacne na sucho 🙂. A veeeru baby kedy dame stretko??? uz sice peciem len na zotrvacnik ale rada by som vas videla sladke zienky 🙂

aduskatt
23. jan 2014

@sticker NO, moja, zavesila som na net recept na kolacik, si sa dockala, tak mozes piect🙂 je to rychly a lahky kolacik🙂

jakelina
23. jan 2014

@benjik neznám, přijde mi dost drahá 😝

benjik
23. jan 2014

@jakelina tak na cenu jsem ani nekoukla.Pak mají ještě nějakou italskou.Já jen,že tu někdo dával odkaz na novou hmotu,tak jsem též chtěla přispět.

pipka
23. jan 2014

jaaaaj no nie som tu pol dna..a teda pobavila som sa zase 😀 😀 😀 🙄
baby...ja sa uz asi nezdrzim a dam tu taku "pedagogicku prednasku" istej osobe, ze si to za klobuk neda 😅 😅 😝 😝

ja vas obdivujem, ze jej stale odpovedat...podla mna uz asi lepsie ignorovat a hadam ju to raz prejde 🙄

pipka
23. jan 2014

ja si tento vikend uziiivam volnoooo, jaaaj to je aky fajnyy pocit mat volny viikend 😎 😎 😎

macickarebeka
23. jan 2014

@dm1 tam nie. tam je akurát...nejaku peknu jednoduchu, ale nie prilis detsku ani dospelacku(mysli tak, ze ziadne prsia a pod)

macickarebeka
23. jan 2014

@benjik ale ved to je drahé....

macickarebeka
23. jan 2014

@dm1 paci sa mi napríklad tato, ale je tam vela tych kvietkov

benjik
23. jan 2014

@macickarebeka vyjde to skoro stejně jako potahovka na celý dort.Ten pás ti totiž vyjde na dva dorty

macickarebeka
23. jan 2014

@pipka tak dajte. ja s arad apriucim. chcem vediet co robi mzle na postavickach a ked s avam nepacia.... co mam zlepsit... lebo kamaratke sa pacili.. tka ja neviem...... co je na nich zle, ked jej s apacili.. ale vam sa nepacia, tak chcem vediet, co robim na nich zle.

benjik
23. jan 2014

@pipka já si u toho zvedám svůj nízký tlak 😀 Přejde..a za měsíc to tu je zas.