Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

blcha
7. feb 2014

dievcence a idem po radu tortu uz mam sice spravenu len potrebujem poradit ako ju opravit je to moja prva 3d no ale isla som namalovat tomu hrochovy face a chcela som to len tak jenme vytienovat praskovou farbou lenze ja pouzivam len tie obycajne s drogerky tie detecha a zacala som tak jemne stetcom a ta farba cierna tam mala neake zelene a cervene kristaliky no zostalo mi to uplne hrozne tak som trocha navlhcila stetec no a zostalo to dost blebe tmave a take skarede a neviem ako to opravit uz sa to asi neda normalne je mi do placu co s tym ak mate neaky napad ako to opravit sem s nim pre tortu by si mali prist aj tak podvecer 😉 neviem ako to spravit neako to zjemnit to hnusne namalovane ☹ ☹ ☹

woman04
7. feb 2014

@pristela tá čokoládová je úúúúúúúžasná...narýchlo sranduješ...toto spraviť za akýkoľvek čas,tak sa škerím jak lečo 😀 ..si skrátka geniálna 😵

woman04
7. feb 2014

@katrin21 ak sa ti striekačka nepáči,nemáš mlynček na mäso??..vyvar celý pre istotu,aby tam neboli nejaké baktérie a prelisuješ hmotu ,ide to ľahko...zväčša býva viac veľkostí dierok..ja mäso nemeliem,robím na tom len cesto...aj vianočne pečivo...minule som skúšala poťahovku a išlo to... 😉

muffinka8
7. feb 2014

@blcha podľa mňa to vyzerá autenticky 🙂 alebo skús trochu papierovým obrúskom poutierať.

blcha
7. feb 2014

@muffinka8 vedto ze uz to nejde viac poutierat dolu asi to budem musiet take nechat ale vobec niesom spokojna s tym mala som inu predstavu ale co uz bdem si musiek kupit tie praskove farby take poriadne 😉

jorsulova
7. feb 2014

Baby ako urobit tieto kruzky na torte ???????

evicaka
7. feb 2014

@jorsulova podľa mňa obyč vykrajovačka, väčšia a o niečo menšia a jednoducho povykrajovať, nechať trošku obschúť a ukladať ...

jorsulova
7. feb 2014

@evicaka no to som si myslela aj ja , ale taku vykrajovacku som nikdy nevidela... ja som rozmyslala ci to nie je nejaka sablona

evicaka
7. feb 2014

A tu je druhá dnešná tortička 🙂 ... teším sa na Vaše dielka 🙂

evicaka
7. feb 2014

@jorsulova ja to myslím tak, že vykrojíš koliesko a o niečo menším kolieskom vykrojíš z toho istého stred a ostane ti iba akoby rámik a je hotovo. Dúfam že som to napísala zrozumitelne 🙂

akzuzs
7. feb 2014

Ahojte po dlhšom čase mám chvíľu času na odklikanie vaších tortičiek. No krása a tie detajli všetké . Fakt pekné. Juj mne sa teraz horšie pečie keď som do práce nastúpila ale snažim sa to jedno s druhým sklbiť. Včera som hodila do trúby čokoládovy mramorák z 8 vajec a prišla suseda si dojednať tortu na bud. týždeň tak som sa jej chvíľu venovala a moja malá dcéra mi hneď poštukala sporák a zvýšila pečenie zo 160 stupňov na 250 tak za pár minút mi prihorel korpus jak ďas a keď som otvorila sporák len bielo ostalo v kuchyni no katastrófa, tak som musela od znova , len horšie že cukor sa mi minul. Ešte že mama býva kúsok a mala dosť cukru. No sranda. Ach tie deti. 😀

akzuzs
7. feb 2014

Ozaj chcem sa opýtať či tu má niekto zaručený dobrý recept na piškótovy korpus ale aby vysoko narástol? Ja robím na klasický o priemere 24cm až z 10 vajec a to sa mi zdá moc. A aj s pečením neviem presne . Pri mramoráku je to jasné 160 cca hodinu ale ako s piškótom aby nebol suchý?????

sticker
7. feb 2014

Tak mám prvú tento rok. Taká malá 2,5kg. Inak tá čierna hmota nám vôbec nechutila, dokonca nám smrdela 😅 😝 . Smartflex nám chutí, ale keďže som sa bála, či ho dokážem tak dobre zafarbiť, radšej som kúpila hotovú čiernu.

sticker
7. feb 2014

A klasika fotky 😅

lokalistin
7. feb 2014

Ahojte, tak ja som robila prvy pokus s coko. No katastrofa, neuvedomila som si, ze ked mam tu silikonku na krajku v celku, ze sa mi to bude zle pricapovat na tortu 😝 uplny des, ale neva som o skusenost mudrejsia a mam o par sedivych vlasov viac a kuchynu celu od cokolady 😝 , ale je to len prekvapko pre kolegynu, takze je to jedno a pred cokoladou, som fotila akoze naked cake pekny den utekam do roboty a este aj nam nieco zostalo 😉

timuss
7. feb 2014

@blcha mne sa páči 😉

meo
7. feb 2014

Ahojtě děvčata, můj další výtvor. Pokusila jsem se o polštářek na čelenku, tak snad je to trochu poznat, že je to polštář 😀
A ještě dotaz: Před časem jste tu řešily, jestli se dá dát celý dort do mrazáku. Vypadá to, že to možná budu muset udělat. Je vevnitř pudinkovo-máslový krém, může to jít do toho mrazáku?

lucula73
7. feb 2014

@blcha podľa mňa si všetci budú myslieť,že to tak malo byť 😉

blcha
7. feb 2014

@lucula73 tak v to aj dufam lebo uz som s tym nic nerobila ved ani sa asi uz neda 🙂 🙂 🙂

meo
7. feb 2014

@blcha kdybys na to neupozornila, tak bych taky řekla, že to tak má být 😉

halienka
7. feb 2014

Ahojte babky. prosím ako by som dosiahla takú peknú tmavú modrú? Mám doma Royal Blue od Wilton, ale tá je stále ešte nie taká tmavá ako chcem, aspoň o čosi tmavšiu by som potrebovala. Kedysi som skúsila pridať štipku čiernej ale to čo vzniklo bolo strašné, nebola to pekná tmavomodrá, ale škaredá modrošedá. Poradíte prosím? 🙂

mysiatkoo
7. feb 2014

@halienka sugarflair navy je celkom fajn

jorsulova
7. feb 2014

@evicaka hmm to by mohlo byt, ale silne pochybujem ze by som to tak pravidelne povykrajovala....🙂

jorsulova
7. feb 2014

ZENYYYYYY SURNE POTREBUJEM !!! NEROBILI STE NIEKTORA ZAJACA ???? MYSLIM TAKEHO PARADNEHO 3 D , ALEBO NIEKDE NEJAKY DOBRY POSTUP? NASLA SOM LEN JEDEN.

sarkar
7. feb 2014

@sticker Vlezlu do téhle diskuze poprvé a hned narazím na takový poklad...vzhledem k tomu, že nám v garáži stojí BMW, tak je tohle jasný dort pro manžu a díky moc za inspiraci!!! 😵

mirinecka
7. feb 2014

kočky prosím prosím dobrý recept na muffiny, viem že ste sem už pár dávali, len sa mi nechce hľadať 😒 😒 . Dnes som prvý krát skúšala čokoládové, išlo tam maslo, celkom sú fajn ale pre mňa je to cesto dosť husté a málo sladké nakoľko som asi dala moc kakao aj horkú čokoládu ☹

mirinecka
7. feb 2014

@lokalistin @pristela krásna magnólia, minulý rok som si ju nestihla zasadiť ale ako sa oteplí hneď pôjde do záhrady, miestečko už pre ňu mám 😅
krásne všetky torty

mirinecka
7. feb 2014

@veronika0 krásna biela, milujem penovú tortu, tiež som ju už skúšala prvý krát šla do koša ☹ a druhý krát sa zjedla celá 😀 len nikdy neviem, či sa má ten bielo striekať už vychladnutý alebo hneď ako ho dám dolu z pary?

pipka
7. feb 2014

cafte sladulienky moje 😉
tento tyzden ani neviem cia som 😖 tomino je zase chory ☹ Hanka mala dnes zapis 😉 v robote roboty kopec, do toho torta...s popisom " hlava so zltymi vlaskami, prva gulka modra s vlockami a pingu, druha gulka cervena so zltymi srdieckami, posledna zelena s kvietkami a mackom...ale inak to necham cele na teba" 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 tak fajn 😅 😀
takze ak by ste chceli mat "volnu ruku" dohodim vam zakaznikov 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pipka
7. feb 2014