Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

timuss
10. apr 2014

@jakelina ďakujem...je to pre dievčatko, ktoré nechce karamel a nemôže čokoládu, chcú len čisto orechový krém...nateraz som do toho pôvodného prisypala creme olé, pekne to stuhlo, no bojím sa to dať na korpus, tak asi počkám do rána, či stále bude ok...chyba bude asi tam, že som neopražila orechy....teda myslím, lebo inak som všetko robila tak, ako doteraz, vanilkový krém som takto robila už hádam 20x, len som nepridávala orechy....

rachel36a
10. apr 2014

nakoniec pridané ornamenty, lebo nevesta chce niečo na ojedanie ako povedala....😀
a idem upratovať bordel v kuchyni, konečne ide voda aj teplá.... 🙂

aduskatt
10. apr 2014

@timuss nemyslim si, ze chyba je v orechoch, robievam kavovoorechovy krem, kde davam mlete neprazene orechy a nic mu nikdy nie je🙂 CremeOle to zachrani, neboj🙂

rachel36a
10. apr 2014

kočky ste tu ešte niektorá... môžem dať tie kvietky popráškované do chladničky? nenatiahne to nejako vlhkosť? sa dnes pýtam ako magor, ale raz som takto dala a farba mi vtiahla vlhkosť a pobabrali sa , ale to som mala len tie lacné

michaela3011
10. apr 2014

@rachel36a skus dat torticku do kartonovej krabice... by sa potom ku kvietkom nemala dostat vlhkost 😵

rachel36a
10. apr 2014

@michaela3011 som ich pre istotu vybrala ale aby som im vedela zajtra povedať či môžu aj s tými kvietkami do chladničky dať

lokalistin
10. apr 2014

@pppeeetttaaa ja som dzem nedavala,ale teraz ked robim s visnami davam visnovy

ajka82
11. apr 2014

😵 tak este rychlo pred odchodom s mojimi detmi do Tatier...pri coko mi baby vybrali vzor a az vecer potom ked som chcela napisat meno, som sa pytala mamicky a mi napisala ze pre Tomaska...ale tak hadam nebude vadit, ze su tam ruzove kvetinky 😅

maya30
11. apr 2014

ahojte, taaak tento tyzden prvy volny vikend od januara 😵 odchadzame na vyletik, hurá 😅 nemala som mat tento tyzden ziadne torticky ale na par ma ukecali, hlavne ze uz su vsetky fuc...ta kvietkovana je vlastne poschodova, ale chceli mat tie poschodia osobitne, lebo spodna sla do skolky a vrchna na kostovku domov. Krasny vikend dievcata 🙂

sticker
11. apr 2014

@maya30 Zase nádherné tortičky, krása 😵

elamaslakova
11. apr 2014

@maya30 Prekrásne tortičky

jakelina
11. apr 2014

@maya30 nádhera a tak kravička je tak milá 😉

chvapilu
11. apr 2014

krásné ráno díky za rady a pochvaly dnes vkládám dort Krasáci /6kg/

mia114
11. apr 2014

ahojte, dakujem babulky za rady ohladom krajky , smad nabuduce sa mi podari.
tu je moja dnesna torta, ako taketo torty nemusim 😝

mia114
11. apr 2014

@maya30 naaaadherne torty, strasne sa mi paci ta kravicka 😵 😵 😵 😵

ivahrdinova
11. apr 2014

@maya30 Krásné dortíky, bezvadně vypracované 🙂

ivahrdinova
11. apr 2014

A taky přidávám jeden dortík 🙂

meo
11. apr 2014

@ivahrdinova Ten je úžasnej, jsem dostala chuť na kuře 😉
A z čeho jsou ty knedlíky?

romca05
11. apr 2014

@maya30 Ahoj, moc krásné dortíky 🙂 Můžu se zeptat, jaktože jsou tak krásně rovné a ty hrany jsou takové "ostré". Já je mám vždycky oblé, u těch jednopatrových mi to nevadí, ale na vícepatrových se mi víc líbí toto! 😉 Díky 🙂

tamara2307
11. apr 2014

@ajka82 ahoj, prosim ta, pod cokoladove mantinely sa dava krem, maslo alebo len na cistu tortu sa to dava?

ivahrdinova
11. apr 2014

@meo Knedlíky jsou vykrájený piškotový korpus 🙂

lucianak
11. apr 2014

@ivahrdinova Nemá chybuuuuuuuuuuuuuu, bombová torta, fakt vyzerá ako kura, či kačica... 😀

timuss
11. apr 2014

@aduskatt tak ja neviem, mohla som spraviť chybu na x miestach, pudingovo-maslový krém robím s menším podielom masla a maslo dávam do horúceho pudingu...vždy som to tak robila a vždy mi to pekne stuhlo...len teraz som do mierne vlažného krému pridala tie orechy...ešteže mám deti a som nemala čas hneď plniť, lebo by sa mi torta roztiekla v chladničke 🙄 🙄
no nič, olé to istí, ešteže som mala doma 2 kusy, ale asi si kúpim do zásoby 😝 😝 😝

timuss
11. apr 2014

@maya30 krásne tortičky...a že si nemala mať žiadne a nakoniec si robila 5, no klobúk dole 😅 😉 😀 😀 😀

ivahrdinova
11. apr 2014

@lucianak Děkuju 🙂 už jsem tenhle dort dělala celkem čtyřikrát, původně to měla být kachna a první pokus tomu i odpovídal, podruhé z toho byla spíš husokachna, potřetí husa a tentokrát spíš to kuře 😀

lucianak
11. apr 2014

@ivahrdinova takže to malo úspech, fakt sa mi to páči... super nápad 😉 vyzerá to slano, ale pritom je to sladké... a sladké kura sa je málokedy 😉

maya30
11. apr 2014

@romca05 dakujem 😵 pouzivam ganache podla receptu od mysiatkoo https://www.facebook.com/media/set/?set=a.50722... 😉

jakelina
11. apr 2014

@ivahrdinova je super

romca05
11. apr 2014

@maya30 Díky moc za odpověď, to musím vyzkoušet! 😉

tlap.ka
11. apr 2014

můj druhý dort :o) ledadlo už nikdy víc 🙂