Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
7. jan 2013

@dm1 sikovnicaaaaa, gratulkaaaaaaaaa 😵 😵 😵

larah
7. jan 2013

holky mimo tému...pozerali ste na prima love Máte doma uklizeno?...može to byť skutočnosť alebo je to nahraté?................teda brrrrrr nemám slov 😕 🙄

dm1
7. jan 2013

@evvina ja som robila taketo 3d. Su to ale skor moje zaciatky 😝

dm1
7. jan 2013

@ewina a este inspiracie z netu co mam ulozene

vecernicci
7. jan 2013

@mishulle já barvím od sugarflair sypkou bělobou 😉

dm1
7. jan 2013

@pipka nooo by som vam tam plany prekazila 😀 . Ale nie aj tak nemozem vypada to tak ze si tu operaciu zopakujem 😔 a neviem este presne kedy

mexico_16
7. jan 2013

Ahojte. Chytili ma torty a chcem sa dast nato 😀 Vsetko potrebne objednane,len neviem sa rozhodnut pre marcipan alebo potahova hmota ? Budem rada ak mi poradite s cim ste spokone. Dakujem 😉

elienka
7. jan 2013

@vecernicci až by si tak moc túžila po šteniatku aj nám naša fenka nadelila vianočný darček - máme poloborderky, ktoré vyzerajú ako borderky. Tak im teraz hladáme nové domovy

jenie123
7. jan 2013

@dm1 gratulujeeeem.. 🙂

dm1
7. jan 2013

@mexico_16 myslis pravy marcipan ci doma robeny "marcipan" so suseneho mlieka? s pravym uz potahuje veru malokto skor potahove hmtoy na baze cukru. Najlepsi je podla mna smartflex velvet a ja si doma robim aj z cukrikov hmotu MMF recept je na prvej strane tejto diskusie

dm1
7. jan 2013

@mariann2 @jenie123 @pipka dakujem 😵

florentina
7. jan 2013

@mishulle ano, barvím tím...
@dm1 gratuluji a jak tu už zaznělo, taky bych tě umístila na přední příčky 😉

mishulle
7. jan 2013

@vecernicci děkuju

jenie123
7. jan 2013

@mamina1978 vies, ze teraz neviem.. ja som si na 100% bola ista, ze si ju robila ty.. 🙂 len som si myslela, ze ta topanocka bola cierna.. ale aj tak velmi dakujeeem.. i tato je perfektna.. uz som si ju ulozila ako inspiraciu, ak teda nevadi.. 🙂)))

mexico_16
7. jan 2013

@dm1 Myslela som pravy. Takze potahovu hmotu. O smartflex velvet som pocula,len ja som mimo SR a tu su ine znacky,tak neviem do coho ist 😨

larah
7. jan 2013

@jenie123 čiernu topánku robila myslím nika 1985

florentina
7. jan 2013

@mexico_16 ahoj, já dělám většinu s pravým marcipánem, mám i smartflex na kytky apod. Doma se mi hmoty většinou dělat nechce. Marcipán mě vyjde levněji než Smartflex. Navíc mě nikdo nic jiného nejí. Ale potahuje se s ním hůř než se Smartflexem...je takový strukturovanější a více lepí a není bílý. Což nevadí jen na bílé dorty, ale i při barvení je to někdy složitější. Chtěla jsem modrou a vyšla mi zelená a musela jsem pak zkoušet co do toho, aby to mělo požadovanou barvu. Na modelování mi ale přijde lepší než smartflex, postavičky hned drží, ale přitom se ještě dají dotvarovat. ALe kytky a některé věci co mají pořádně vytvrdnout se z něj dělat moc nedají. Teda dají, ale tvrdne to mnohem déle. Doporučuji časem vyzkoušet oboje a uvidíš. Já bych sice raději potahovala nějakou hmotou, třeba tím smartflexem, ale mě taky nechutná, tak jsem se naučila s tím marcipánem a teď už je mi to jedno....

vecernicci
7. jan 2013

@elienka jenže k vám to mám trošku z ruky 😉 ale borderky jsou taky supeeeer 😀 já chci holčičku 😵 😵 aspoň psí 😉

dm1
7. jan 2013

@mexico_16 tak ono by bolo asi najlepsie keby si napisala co sa da zohnat tam kde si a podla toho radit lebo tych hmot je velmi vela ;). Ak zozenies pravy tak kludne s nim aj tu s nim potahuje napr. @florentina

jakelina
7. jan 2013

@dm1 gratuluji ke krásnému umístění a s tou operací je mi to líto. Držím pěsti, ať to je dobré 😉

jakelina
7. jan 2013

@larah já to taky nechápu, já bych se tam s prominutím poblinkala a ti lidi si někdy chodí vymodění a vevnitř bytu bordle jak na skládce. 😒

florentina
7. jan 2013

@dm1 Moc na tebe myslím, ať ti vše dobře dopadne a máš to brzo úspěšně za sebou!

dm1
7. jan 2013

@jakelina
@florentina dakujem kocky 😉

larah
7. jan 2013

@jakelina a maju tam deti ...uf...no ale tá ženská to škrabala nechtom....no neviem

florentina
7. jan 2013

Holky, potřebuji dort pro dvě ženy co spolu oslaví 60. Jsou to kamarádky. Má to být něco mimořádného, ale na vyřádění bude málo místa. Dort má být malý...cca pro 8 lidí. O peníze nejde, můžu se vyřádit, jde jen o velikost, protože baby sice chtěj dort, ale drží dietu, tak toho nechtěj moc. Je to pro mě důležité. Mám naprosto volné ruce v tématu i provedení. Nemáte nějaké inspirace? Představuji si něco elegantního, asi né úplnou modernu a taky bych to měla zvládnout 😎 ...předem děkuji...

cestovatelkaandrea
7. jan 2013

torta na maminu 60-tku. Nakolko miluje pelendrekove cukriky, tak som jej celu tortu s nimi pozdobila 😀 mali ste vidiet tu radost

elienka
7. jan 2013

@vecernicci ja viem že to máš troška z ruky, to som chcela len tak podpichnúť.
a pridávam aj foto, aj keď to teda nie je tortičkové, ale mám z nich takú radosť

vecernicci
7. jan 2013

@elienka ty jsou kouzelnýýýý 😵 😵 to hnědý je krásný, asi po tatínkovi 😉

sisix
7. jan 2013

@elienka ty sou krasny ..... kdo je otec?

elienka
7. jan 2013

@vecernicci
@sisix no celé je to také vtipné, otec poznáme, je to taký miestny donchuan ale nie je to borderka, je vzrastom aj srsťou ako borderka, ale je smotanovej, skoro bielej farby. To hnedé nie je po otcovi - predtým sme mali pravé borderky a mali sme presne takéto 2 šteniatka. V dospelosti bude ovela bledšej farby - volá sa to červená a Zarina mama bola takej farby. Takže vlastne sú všetky po maminke