Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katy1979
16. aug 2011
jakelina
16. aug 2011

@blizennec když nenajdeš, tak nějakou vyřazenou lahví s dudlíkem by to taky mohlo jít. 😉

peroli
16. aug 2011

@dajna11 tady máš pár inspirací, ale asi bych dala jen košilku, svíčku a případně ještě růženec 😉 plus samozřejmě napsat jméno (i to udělené při křtu) a datum křtu 🙂

dajna11
16. aug 2011

@peroli
@katy1979 dakuejm vám...už to mám celkom premyslené... pustím sa po večeroch do bábetka....potom ho už len uložím na tortu.a ešte si musím kupiť vykrajovačky na písmenká.

blizennec
16. aug 2011

@jakelina jee to mě vůbec nenapadlo, díky za super tip 😉

koukám vkládáte křtinové dortíky, taky už jsem zaúkolovaná od kamarádky, čeká na konci roku dvojčátka 🙂 nemáte nějaké tipy 😉 zatím neví, co to bude, ale barvy se vždycky dají přizpůsobit.

reruna
16. aug 2011

dáváte sem krásné tipy!
prosím vás, jak děláte černou barvu? mám SFV a černou gelovku od Wilton, tu obyč., chtěla jsem zabarvit malý kousek, ale teda to jsem si dala - nešlo to, tak jsem si vzpomněla, že ještě přidáváte kakao, tak jsem tam dala ještě to, pak ještě trošku modré a asi půl kelímku té černé a nakonec jsem ten kousek hmoty jakž takž obarvila do černa....jinak mi všechny barvy chytly pěkně, ale ta černá....je ta extra černá lepší?

katy1979
16. aug 2011

@reruna jejda ano je lepsia. nemusis potom takto miesat este aj kakao

lenocka23
16. aug 2011

@blizennec mne este napadlo, ci nemas rozprasovac nejaky... napr na olej, pripadne na rosenie kvetin... len by si mala asi malinke kvapky...

reruna
16. aug 2011

@katy1979 tak příště si koupím raději tu extra černou....

ikula2
16. aug 2011

@vlada111 no nakoniec moja mama ma tie iste plechy co ja ale do jej som to vmestila,uz bol taky roztahany 🙂 takze super mozem zajtra piect

ikula2
16. aug 2011

@reruna tak ciernu som robila minule a tiez mam iba obyc. wilton ciernu a vysla mi super zmiesala som vsetky co som mala ciernu zelenu cervenu a aj hnedu a vysla tmava

blizennec
16. aug 2011

@lenocka23 vyzkouším také někam mimo a uvidím co bude nejlepší, děkuji 😉

jakelina
16. aug 2011

@blizennec když nepůjde jinak, tak se budeš muset říznout do prstu a bude to autentické 😀 😀

reruna
16. aug 2011

@ikula2 aha, tak mě napadlo jen to kakao a modrá, takže říkáš všechny barvy a tu černou...no vyzkouším příště...

jakelina
16. aug 2011

@reruna raději si kup tu extra černou, ta barví fakt super. Já na sobotu dělám berušku a dnes jsem barvila na hlavičku kousek černé a super to chytlo. 😉

jakelina
16. aug 2011
blizennec
16. aug 2011

@jakelina popřemýšlím i o této variantě 😀 😀

dadka212
16. aug 2011

@reruna ja farbím čiernu tak, že vezmem nejaké ofarbené zvyšky tie spojím + pridám čiernu farbu a farbím, zatial som mala iba klasickú čiernu a jeden kelímok mi vydržal 2 mesiace a to som dosť farbila čiernou...a pre mňa ideálny spôsob ako sa zbaviť hmoty aby mi zbytočne nestála 🙂

reruna
16. aug 2011

@jakelina jo jo, koupím, ale nejdřív musím vypotřebovat tuhle obyčejnou...

jakelina
16. aug 2011

@blizennec 😀 😀

lenocka23
16. aug 2011

baby, nesmejte sa, ale mam na vas otazku.. dnes mi dosli tieto kostice http://www.webareal.sk/cukrarskysvet/eshop/16-1... a rada by som sa spytala na co vsetko sa pouziva ta v strede... (tie ostre hroty)... dakujem krasne... 😉

mia1111
16. aug 2011

@lenocka23 - ja som raz skúšala akoby jemne zapichnúť tým hrotom do poťahovky a vznikli mi také akoby hviezdičky, akoby boli vyrezané - skús to, je to celkom pekné. Ale isto sa to používa aj inak 😉

mia1111
16. aug 2011

baby, dík za "lajky" 😉 . Mm nevydržal a už som mu musela z torty ukrojiť...ale chutí báječne, je riadne osviežujúca 😉
@dadka12 - mne sa poťahovky páčia, ako sa dajú krásne všelijako ozdobiť...ale čo sa chutí týka, radšej mám tiež takéto jednoduché tortičky 😉

katy1979
16. aug 2011

@lenocka23 ja to pouzivam presne ako mia na hviezdicky ci aj ked robim vankusik tak na tie ciarky okolo gombikov ale vyuziti to ma iste viacej

vlada111
16. aug 2011

skopíruj si ten link a hoď si to do riadku s web adresou

dm1
16. aug 2011

@lenocka23 ja to pouzivam na stredy kvietkov tych drobnych na drotiku

gabika11
16. aug 2011

ahojte, prosim vas, mate skusenost s touto hmotou? je nova na trhu ci sa s nou pekne da modelovat. Je aj vo viacerych farbach: http://www.formicky.sk/formicky/eshop/0/0/5/921

vlada111
16. aug 2011

@ikula2 no tak ja musím skočiť k mojej mame 😀

alicc
16. aug 2011

ahojte,
skusala som mramorovy korpus a kedze zajtra ma babka narodeniny a vo stvrtok mama meniny takze bol dovod ako vysity 😀
tu su moje prve pokusy o klobuk

jakelina
16. aug 2011

@vlada111 dělala jsem to tak a píše mi to, že nelze zobrazit. Tak je někde chyba asi v počítači nebo v mojí hlavě 😀 😀