Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
25. aug 2011

@vlada111 je prenadherna, krasna, ozaj 🙂 a nadherne farby si zvolila. mala si predlohu, ci z hlavy?

peroli
25. aug 2011

@vlada111 pááááni, nejen ta dorta ale i to nafocení... 😕 😵 😵 přiznej se ze kterých stránek jsi to stáhla 😀 😀 😀

lamps
25. aug 2011

@vlada111 nádhernáááááááááááááá 😅 😅 😎 😎 😅 😅

lucula73
25. aug 2011

@vlada111 je prekrásna....to si ako robila na tých bokoch tie ornamenty? 😕 🙂

vlada111
25. aug 2011

@mizulienka Ďakujem pekne, robila som to podľa jednej menšej torty, bola jednoposchodová.

vlada111
25. aug 2011

@peroli nafotil mi ju manžel, je dizajnér a má na fotenie cit 😉

zuzkka88
25. aug 2011

Teda holky... já nestačím koukat... říkala jsem si, že se mrknu, že bych to chtěla někdy zkusit.. chci se zeptat, jste cukrářky, nebo z podobného oboru, nebo to děláte prostě jen tak pro radost ve svém volném čase? Já jen, jestli má cenu se vůbec snažit.. 😀

dada78
25. aug 2011

@vlada111 tak to je neskutočná nádhera !!!

vlada111
25. aug 2011

@lucula73 ďakujem pekne, šulkala som to na tenké nitky a točila ako mi napadlo. a potom ako vyšlo podľa pocitu lepila kvietky.

vlada111
25. aug 2011

@zuzkka88 snaž sa, ja som ekonómka a celkom to ide 😉

lucula73
25. aug 2011

@vlada111 tak to si sa riadne pohrala teda......a netrhalo sa ti to?je to fakt nádherné...... 🙂

dada78
25. aug 2011

@dm1 neboj, tortička to isto prežije 😉 bude len jedna torta a to len tá od Teba bude, aspoň sa môžu ňou všetci kochať 😉 už teraz sa na ňu teším. No a keďže nevesta nechcela torty, musela som vypekať zákusky, čo ma až tak nebaví 😅

vlada111
25. aug 2011

@lucula73 nie, prišla som na to, že sa to super šulká na tej pene na vyteňšovanie lupienkov na kvety.

vlada111
25. aug 2011

@dada78 mňam, dala by som si hneď

pipka
25. aug 2011

@vlada111 prenaaadhernaaaa 🙂 to mne teda taka dokonalost nehrozi 😅 ☹to moje torty len tak z metrovej dialky fotit...a nie take detaily 😀

ja som teraz dokoncila to dvojite srdiecko...no nadavam pri tom straasne, teplo na hovado 🙄 lepi sa mi to, trha sa mi to 🙄 🙄 🙄 idem to pofotit.
Musela som to dat najprv trosku stuhnut, nech to nefotim take zdeformovane z toho tepla 😅 😅 😝 🙄

vlada111
25. aug 2011

@pipka nebuď skromná a sem so srdiečkom. Pre mňa sú ťažké 3D torty a torty iných tvarov ako okrúhle 😢 .

pipka
25. aug 2011

@vlada111 ako robis tie drobunke kvietocky co mas na boku? mas sablonu ci ? ja mam taku silikonovu ale neviem co s tym ☹ nejde mi to z toho vybrat, vzdy ked to vyberam, tak sa mi ten kvietok zdeformuje 🙄 ☹
aj som tu hmotu dala najprv stuhnut ..ale aj tak mi to neslo vyberat ☹

tak som sa na kvetinky vykaslala a ozdobila som to srdieckami 😅 cesta lahsieho odporu 😝 😀

lucula73
25. aug 2011

@pipka už ju odfoť,lebo sa mi chce spať už 😀

zuzkka88
25. aug 2011

@vlada111 děkuji, to mě potěšilo 🙂 a opravdu nááádherný dortík

baska158
25. aug 2011

@vlada111 je prekrásna 🙂 😀 😅 minula si sa povolaním 😵 to ani cukrárky takú nespravia ako sa ty s tým pohráš 😉 😉

vlada111
25. aug 2011

@pipka mám tie piestikové vykrajovačky, kuk http://www.cukroska.sk/www-webareal-sk-cukroska...

pipka
25. aug 2011

nooo... 😝 😝 😝 😉

ale snad aspon vnutro to zachrani, to je vanilkovo ovocne...lesna zmes 😎

pipka
25. aug 2011

@vlada111 ahaaa vidis, tie su ovela lepsie ako mam ja...musim si radsej tie kupit 😉
a to len vtlacis do hmoty a vytlacis ako pracliky ked sa robia? 😉

vlada111
25. aug 2011

@pipka hej, len si pokukaj stránky, ja ich mám za necelých 9 Eur. hej, ten piestik ti to vytlačí a je to také plastické, ohnuté

vlada111
25. aug 2011

@pipka sú veľmi chutné, a určite mňamka.

pipka
25. aug 2011

@vlada111 no dakujem za radu, preluskam stranky, ale aspon viem, co mam hladat 😉 a ty si to kupovala v obchode ci cez net? 😉

katy1979
25. aug 2011

jejda babyyy mne sa tak nepaci ta torta co robim. s tou sa veru nikde chvalit nebudem. aka by bola krasna cisto biela a nie nejaka hnusna tmavomodra. 😢 😖

gabika11
26. aug 2011

ahojte, tak ja som pred chvilou dokoncila tu tortu Angleina Ballerina, ale s modelovanim som sa riadne vytrapila, najprv mala vacsiu hlavu a podobala sa viac na nu, ale potom jednak stale klesala, a proporcionalne by asi nebolo dobre, oci jasne som nakreslila male, ach. Biele casti potahu je ceresnovy SFF, ostatny je biele cokoMMF
A tu je moj vytvor:

mia1111
26. aug 2011

@anibas - jéééj, tak som rada, že ho používa aj taká profíčka, akou si Ty 🙂 , ja si ho neviem vynachváliť 😵
@peroli - skoro som si cvrkla, keď som to dočítala, tá babka sa vynašla 😀 😀 😀
@vlada111 - neskutočne krásna torta, prepracované detaily...žasnem nad tou nádherou, ukladám si pre inšpiráciu, ale toto sa mne nepodarí ani do dôchodku 😕 . NÁDHERA 😵 😵 😵 . Môžem sa Ťa opýtať - tie stredové guličky na drobných kvietkoch - si modelovala ručne, alebo máš tiež nejakú vykrajovačku(akú?)? Lebo ja mám presne tieto isté vykrajovačky na kvietky, urobila sa mi vďaka tomu piestiku v strede jamka, tak som tam lepila tie najmenšie kvietočky, lebo guličky sa mi nechcelo modelovať 😒. Ale s tými guličkami je to také kvietkovejšie. Ešte som skúšala minule s tou polevou na zdobenie od Dr.Oetker, ale tvoje kvietky sú super 😉
@gabika11 - krásna tortička, tak toto ja neurobím, ani keby neviem čo bolo 😒

daducha
26. aug 2011

@vlada111 kráááásna