Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
29. aug 2011

@vejinka veď jej urob len z toho malinového pugingu a hocijakú pudingovo maslovú plnku a ovocie. Puding Dr. Oetker je pre celiatikov, aj Zlatý klas od neho. Pomeň si to podľa svojej fantázie 😉

misulenka9
29. aug 2011

@mizulienka omlouvám se, že vám vstupuji do diskuze, ale řešíte tady kulaté povrchy dortů. řešení je jednoduché, když je dort promazaný, tak ho otečte vrchem dolu, a stačí ho v lednici zatížit a výsledek se dostaví sám i bez přidáváním vejce a zkrajováním ...snad to pomůže 😉

mizulienka
29. aug 2011

@misulenka9 dakujem za radu, ale ja by som asi nezvladla prevratit naplnenu tortu na vrch...asi na to nie som dost sikovna, ale ja uz mam problem s premiestnovanim torty z tacky na podlozku 😀
ja takto zatazujem tortu, ked sa dopecie a mam krivy vrch, tak ju ototcim vrchom dole a zatazim nieco...ale prisla som na to, ze ked tak urobim, ze ten korpus je potom taky troska ako keby udupany, nie je taky vzdusny, vlacny.

mia1111
29. aug 2011

@lamps - tortička sa Ti nádherne vydarila, krásna je 😵 . Môžeš mi prosím Ťa prezradiť, akými vykrajovačkami si robila tie veľké kvietky? Vyzerajú super 🙂 . A super kombinácia farieb, nádherne to spolu ladí 😵

mia1111
29. aug 2011

@mizulienka - ja som minule mala tiež trošku vypuklejší korpus, tak som pílkou zrezala tú vypuklú časť, mala som aspoň odrezky do krému pod poťahovku a bolo to super, dovolím si tvrdiť, že úplne rovné. Tá pílka je super vecička.

janulkamartinko
29. aug 2011

@cicimotinka avoj,Kati ja si myslim,ze v pohode moze,moze to byt moc chutne,ale mozno maju baby iny nazor,daj potom foto s komentarom ake to bolo a urcite vyskusam aj ja 🙂

janulkamartinko
29. aug 2011

@lusil2005 Ten macko je prekrasny,ja by som, na takeho musela dlho trenovat,to sa vazne robi noznickami? alebo ako mu urobit taku krasnu srst?

misulenka9
29. aug 2011

@mizulienka tak si zkus dát tác na dort a opatrně to otoč , opravdu to zvládneš !!!! A pak už se jen otřou dohladka strany dortu. S tím korpusem po upečení, předpokládám, že korpus necháváš ve formě do vychlazení. Hned po upeční ho jemně popraš moukou, oprvdu jen tak, aby se nepřilepil korpus na plech, a do vychlazení ho nechávám dnem na horu. Pak vyříznu korpus z formy....je většinou krásně rovný!
🙂 😉

janulkamartinko
29. aug 2011

@chanella Ahoj,keby Ti tu nik neodpisal skus sa obratit sem a ozvat sa niektorej su asi len z okolia ale snad pochodis,vela stastia 🙂
http://www.tortyodmamy.sk/tortarky?kraj=Banskob...

dadka212
29. aug 2011

@dm1 ďakujem 🙂 ja to chcem zatial len na také tie anténky čo na konci sú hviezdičky, srdiečka atď....

@lamps je prekrásna, jednoduchá ale presne takéto sa mi páčia 😵

lamps
29. aug 2011

@mia1111 ďakujem, bola to táto vykrajovačka (č. 450) http://www.cukrarskepomocky.sk/produkty-eshop/v...

mizulienka
29. aug 2011

@misulenka9 aha tak to ma nenapadlo, ze mozem dat na tacku 😕
a co robis vtedy, ked boky mas nizsie ako je okraj formy a iba ten stred je taky vycnievajuci...lebo ak by som otocila toto, tak vlastne iba ten stred by sa vyrovnal ale kraje by ostali, kedze su nizsie ako okraj tortovej formy....toto rieisim dost casto 😒

ellysa
29. aug 2011

ahojte, chcela by som od vás skúsených radu, chcela by som skúsiť prvú marcipánovú tortu a hádam nebude posledná, čo si mám zaobstarať ako základnú výbavu?

mia1111
29. aug 2011

@lamps - dík. Tých vykrajovačiek na kvetinky je strašne veľa. Ja mám floral sadu, tam sú podobné, ale nie sú tie lupene tak pekne oddelené, len naznačené do polovičky... tie tvoje sa mi páčia viac. 😉

zuzana124
29. aug 2011

@mizulienka ja tiež v poslednej dobe potieram maslo+cukor+korpus a s tým to ide krásne vyhladit 🙂

reruna
29. aug 2011

Ahoj, minulý týden jsme byli na dovolené, dočítat asi nemám šanci, ale aspo'n se pokusím podívat, co jste zase krásného napekly.
Já jsem novým koníčkem "nakazila" i svou ségru, která podle mých rad - získaných od vás - čímž všem děkuji 🙂 upekla své dceři na narozeniny tenhle dortík, půjčila jsem jí barvičky a pomůcky a zvládla to sama

mizulienka
29. aug 2011

@zuzana124 Zuzka a kolko toho korpusu das na 1maslo, lebo ja robim tiez tak, ze maslo cukor a korpus, ale ja vrch mam ako tak rovny, ale to ako sa oddeluje jeden plat od druheho, toto neviem uplne vyrovnat, ako keby som mala nerovnomerne platy...asi mi nerozumies o com rozpravam, vysvetlujem ako tatar...ale nabuduce ked budem robit, nafotim to...lebo nieco robim asi zle.

mia1111
29. aug 2011

@mizulienka - počúvaj a keď dávaš pláty, nestalo sa Ti, že si niektorý otočila akoby naopak? Spodkom dohora? Lebo vtedy pláty nesedia... Musíš prikladať presne v takom poradí, ako si odkrojila a neotočiť plát naopak. Vtedy Ti to bude krásne sedieť a zarovnáš aj boky. Neviem, či si ma pochopila.

mizulienka
29. aug 2011

@mia1111 pochopila som jasne 🙂 myslim, ze sa dostavame k jadru veci :0)
mne sa napr niekedy podari odkrojit krivo korpus a potom ho nejak inak polozim a neviem presne, kde by mal zapadnut, aby bola vyssia jedna strana na nizsej druhej strane...ako to robis ty, nikdy sa nepomylis a trafis sa...asi hlupe otazky, ale uz dlho ma to stve a som zvedava ako to robite vy 🙂

jakelina
29. aug 2011

@mizulienka já si na boku toho korpusu udělám nožem malý zářez, od vrchu dolů a jak korpus krájím tak si odkládám vedle sebe ty pláty a když mažu, tak beru a podle té rysky to dávám na sebe.

mizulienka
29. aug 2011

@reruna wow krasna torta, velmi pekne potiahnuta, pochval sestru, ze je velmi sikovna :0)

jakelina
29. aug 2011

@reruna krásný dortík, máte talent obě dvě. 😉

mizulienka
29. aug 2011

@jakelina presne toto som potrebovala, urcite vyskusam, dakujem velmi pekne 😵

jakelina
29. aug 2011

@mizulienka není zač 😉

daducha
29. aug 2011

Ahojte,

tak toto su moje najnovsie torticky a utekam popozerat Vase 😉

dadka212
29. aug 2011

@reruna teda lienka je nádherná 😵
@daducha prekrásne torty 😵

daducha
29. aug 2011

@jakelina je nádhernááá

reruna
29. aug 2011

Tak jsem to prolítla a prohlídla aspoň fotky a polikovala, máte všechny můj obdiv, že se vám v tom horku minulý týden vůbec chtělo zapínat troubu a něco péct, nádherné výtvory tu zase byly!
@jakelina pěkné narozeniny a krásný dortík sis upekla 🙂
Já teď budu vymýšlet, co upeču svm drobkům, mají oba narozky teď v září týden od sebe a starší má ještě na konci září svátek! Takže 3 dortíky!

vejinka
29. aug 2011

baby ja odpadnem z tych vasich naaadhernych toriet...fakt sanka dole...tu clovek straca rec..onemela som ...nad tou naadherou ste neskutocne sikovne 😉

jakelina
29. aug 2011

@daducha nádhera, už jsem obdivovala na FB.
@reruna děkuju moc.