Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia1111
7. sep 2011

@lusil2005 - a keby si skúsila toto: pozri v priečinku "Kôš" a daj si ich obnoviť. Kedy si ich vymazala?

dadka212
7. sep 2011

@petusko
@anibas našla si ma cez torty od mamy...a čo jej mám povedať, keď už som jej napísala, že robím za 9eur na kilo 😒 to mi až pri poslednom maili povedala, že chce aj doklad

misa1982
7. sep 2011

strasne moc dekuji za rady a jaky je rozdil mezi Smartflex Velvet a Smartflex Flower ktera je lepsi?

maca77
7. sep 2011

@lusil2005 ja som robila zadok, tak pridávam foto 😉 a napasuješ to tak, že postupne budeš dokladať "látku" 😅

petusko
7. sep 2011

@dadka212 ja by som sa z toho asi slusne vyzula, vyhovorila by som sa na nejake "velmi vazne dovody".
Bala by som sa jej upiect, dnes vedia byt ludia fakt spiny s prepacenim 😒
Inak nechapem ani tu zakaznicku, ked chce blok, nech si da urobit v cukrarni, myslim, ze vacsina domacich cukrarok robi bez dokladu.

karaa
7. sep 2011

@anibas o take macky by som sa pobila aj ja 😉 pekne su torty na tej stranke, ale na tvoju "mackovitu" nemaju. a tie korpusy ti vpohode drzali na sebe, ci si ich aj nejako "istila"?

lusil2005
7. sep 2011

@mia1111 nene tam to neni, vymazala som to cez total commander a tam mam nastavene nech mi to rovno maze uplne, a nie do kosa. podarilo sa mi to vcera 😢

mia1111
7. sep 2011

@lusil2005 - ja som si raz tak vymazala fotky z dovolenky 😅 . Ešteže sa dali obnoviť, inak by ma piclo 😒 . Ja nemám žiadne "zadky" uložené, inak by som tu nejaký hodila. 😉

mia1111
7. sep 2011

@lusil2005 - jáááááj, tak to je smola jak ďas. ☹

lusil2005
7. sep 2011

@maca77 tak tie su uuuuuplne bombove!!!!! no hej, ale ako vies ako mas vyrezat tie dokladane latky aby to presne sadlo tak ako ti treba? 😕 fakt ich mas perfektne...

dm1
7. sep 2011

@maca77 a ked ti poviem ze to je ten isty vyrobca? podla obalu je to totozne 😝 . No cinaci skopcia vsetko

karaa
7. sep 2011

@dm1 dani, ty mi nevies poradit s tou bielou okruhlou tackou?

maca77
7. sep 2011

@dm1 no veĎ práve, presne obal taký istý, obrázky, vykrajovačky.... a tie čo mám, tak myslím že tiež nie sú wilton ...

karaa
7. sep 2011

@misa1982 velvet je hlavne na potahovanie a flower je najlepsia na kvety 😉

mia1111
7. sep 2011

@dadka212 - ja by som jej povedala, že to nerobíš na živnosť, ani preto, aby si na torte zarobila, ale robíš ich ako hobby, čiže v tejto cene vychádzajú náklady na materiál, energie. Ak potrebuje doklad, nech skúsi niekoho, kto sa tým živí, ak doklad nepotrebuje, tak jej ju rada urobíš, lebo pečenie a zdobenie toriet Ťa baví. 🙂. Samozrejme nech sa nehnevá atd. 🙂

anibas
7. sep 2011

@petusko mne to vozí pán Budzák z Humenného do Prešova k mame 5kg - 19€ 😵

anibas
7. sep 2011

@dadka212 krátko jej odpíš, že doklad nevydávaš a uvidíš čo ona

petusko
7. sep 2011

@anibas wau, tak to je paradna cena, za taku ja nezozeniem 😅

anibas
7. sep 2011

@maca77 úplne origoš levis - ky 😀 😀 😀 😀

lusil2005
7. sep 2011

@dadka212 pocuj, ved jej vystav doklad... do nejakych 900 eur mozes prehlasit prijem za prilezitostny, cize z neho nemusis platit dan ani podavat danove priznanie. ale upozorni ju ze to bude mat drahsie o 19 % ked to chce na doklad...

dm1
7. sep 2011

@karaa prave som bola narychlo v peceni lebo mi jedna farba chybala a tiez som zhnala na tu moju opachu vysoku nejaku taku cistu ale nemali. maju len plato na nozickach malych ku greckemu stlpu ale tam mi vadi ze su take kruhy tam nakreslene normalne priemery a ked robim mensi priemer bude to vidiet 😖

dm1
7. sep 2011

@anibas to co mas za hmotu taku lacnu aj ja chcem 😅

dadka212
7. sep 2011

@lusil2005 a to nemusím mať živnosť?

dm1
7. sep 2011

@dadka212 noooo ja by som veru doklad nevystavovala a keby cosik tak by som povedala ze tych 9 eur su naklady. ved baby povedzme si velmi lahko sa da napocitat na taku cenu ked jej tam das aj pomocky na danu tortu aj energie, farby.... ved kto vie ci si si danu pomocku nekupila len na tu tortu? ale asi by som do toho veru nesla zavana mi to spekulaciou. Ja som robila uz tak ze si to potrebovali dat do nakladov - pre nadaciu a pytali si blocky za suroviny - hociake mnozstva nie presne na tu tortu pripadne cukrarske potreby v tej vyske tak to som im dala.

gabika11
7. sep 2011

@daducha aj ja by som bola rada, keby sa tu konal nejkay taky kurz.... 😉

dadka212
7. sep 2011

@dm1 no tak to ja jej piecť nechcem, len sa z toho chcem elegantne vyzuť 😅 preto potrebujem informácie...hlavne toto čo dala
@lusil2005 ma zaujíma, keď nepotrebujem živnosť budem mať kludné svedomie, aj tak všetky torty boli len pre rodinu a známych...toto je prvá objednávka z tom a hneď toto....som krava, že som sa na tom nechala nahovoriť 😢

zuzana124
7. sep 2011

@lusil2005 ja som robila minulý víkend takýto zadok. Najprv som si potiahla časť svetlohnedým MMF, a potom som zbytok potiahla modrým MMF, kt.trošičku zakrýval ten hnedý. Ten horný kraj na rifliach nad opaskom som robila klieštikmi, potom som si urobila ružový pásik na ktorom som kraje tiež oklieštikovala a na opasok som potom dala pútka, pod opaskom je ďalší pásik modrého MMF ktorý som vyrezala radielkom a takisto urobila prešitie tiež radielkom, cez polovičku zadka ide ďalší pásik modrého MMF. Vrecká som vyrezala tiež radielkom a prešila. A nakoniec som urobila tangáče, vyrezala som si taký kvázi trojuholník a dozdobila malými kvietkami. Snáď ti to pomôže a dúfam že som to napísala zrozumiteľne. 🙂

dm1
7. sep 2011

@dadka212 no na dortomanii bola tusim diskusia o tom blocku a vsetky baby ju odhovarali nech to nerobi tak neviem 😒

katulkaaaaaa
7. sep 2011

@dadka212 no tak po tejto skusenosti vobec neviem ci sa na mapu dam pridat,tiez neplanujem zalozit na toto zivnost 😠 napis jej ako ti radi @mia1111

dadka212
7. sep 2011

@dm1 veď nechcem, len potom by som argumentovala, že je to môj príležitostný príjem a do 900eur ročne nepotrebujem podať DP...len neviem či musím byť živnostník alebo nie...