Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lusil2005
2. nov 2011

@maca77 ved ani na mmb niesu original... ja mam z mmb tieto http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=47803881&tab=0 ale tiez pokukujem aj po tych co si dala ty... 😅

vinka
2. nov 2011

@vera_vila no na sebe ma názov sugarflair colours.Ale má aj wilton ale menšie sú a nie tak ostré farby.

maca77
2. nov 2011

@lusil2005 no veĎ práve ja som chcela tie čo som dala link... a tu ich mali za 4,90 no minulý týždeň som objednala ale už mal len také ako máš ty http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=12095792&tab=2

vera_vila
2. nov 2011

@vinka Super, děkuji, to mi stačí...

fatima30
2. nov 2011

babulky chcem sa opytat da sa marcipan mrazit????chcem si ho urobit viac a popripade na vianoce pouzit do zavinov,guliciek ,buchiet na drobne pecivo a ktory recept je na to vhodny,ked ich je viacero.dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeem
baby poradte

mizulienka
2. nov 2011

@dm1 snehove vlocky tam tusim mal, ale asi iba nejake 1-2 balenia.

lusil2005
2. nov 2011

@fatima30 a naco ho chces mrazit? ved to by sa nemalo pokazit, nie?

katy1979
2. nov 2011

@fatima30 nemraz ho len ho poriadne zabal a daj do chladnicky. teda ked to chces len do vianoc. ale teoreticky ani v mraznicke by sa mu nemalo nic stat

pristela
2. nov 2011

@maca77
@maca77 rozhodne len tu tieto : http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=49003719&tab=0 alebo http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=47803881&tab=0 nikde inde , oni su vsade inde predrazene 😠 😠 ja by som aj od nej objednala, ale po minulej skusenosti nemam s nou nervy ani len komunikovat ☹

@dm1 zlatino no keby sa segre chcelo a skocila by tam tak ja by som chcela isto, absolut ma netrapi ze niesu origos 😀

dm1
2. nov 2011

@pristela oki vyslem ju tam. 17.11 pride na SK tak to by stacilo ak by boli? a radsej tie viac zdobene asi ze? ak nebudu mozu byt aj tie menej?

pristela
2. nov 2011

@dm1 jaaj ty si taka zlata pokladnička 😀 jasne , staci 😉 hej hej radsej tie viac clenite ale ked nebudu stacia aj tie druhe 😉 a keby tam mali take tie mini kvietocky s piatimi oblými lupienkami, vies ake ? take drobne co s tym obsypavate torticky, ja take objednala na mmb vteyd ale vsak ona to cele doplietla 😠 no nevadi aspon ze perly nedoplietla a poslala 😉

bzucinka2
2. nov 2011

@zlatat vsak ani ja som takto narychlo nic neslubila, lebo to mi poriadne nestihne ani vyschnut :-/
@mia1111 vsak tak mam v plane, len zvyknem robit postavicky tyzden pred tortou , aby dobre vytvrdli, ale teraz neviem neviem ☹

mizulienka
2. nov 2011

@pristela tak take tam tiez maju 🙂

bzucinka2
2. nov 2011

@mizulienka ja mam recept na puncove, ale staci ti ho napisat zajtra? dnes sa mi uz vobec nechce 😔

dajna11
2. nov 2011

čavte...nieje síce marcipánová,je to taká zo zbytkov,manžel že do práce si zoberie ku kávičke...tak snád im lapšie prejde den v práci 😀 😀 😀

mizulienka
2. nov 2011

@bzucinka2 jasne, to mam az na december objednavku, len som si chcela popozerat, ze ake to je 😀

mia1111
2. nov 2011

@bzucinka2 a z čoho modeluješ? Ja som teraz robila jeden večer tú mašinku a na druhý deň som ju mala suchú, zbožňujem SFV 😵

mizulienka
2. nov 2011

baby pouzivate sprejovu perletovu farbu na torty?

zlatat
2. nov 2011

baby ja mám na vločky tú plastovú formu celshapes a je to paráda, vlani som s ňou robila snehové vločky na zimné tortičky

dm1
2. nov 2011

@pristela oki zajtra jej to poslem nech sa ide kuk. 😉

dm1
2. nov 2011

@mizulienka ja ano ale ne tu bezfarebnu perlet ja je pekna na tortach tu pearl

bzucinka2
2. nov 2011

@mizulienka oki, tak zajtra hodim super receptik, aspon vsetkym velmi chuti 🙂
@mia1111 kvety zo SFF , postavicky z K2, ale ak nevyschne lietadlo , tak ho prerobim zo SFF 🙂

dm1
2. nov 2011

@zlatat ja mam jednu celshapes a odpociva na dne suplika tak uz neriskujem. kupila som si aj patchwork som to skusala a nula bodov makacka jaj slak a potrebujem tych vlociek na tortu ozaj moc je to velka 3-posch. tak radsej si kupim tie na pruzine

zlatat
2. nov 2011

@mia1111 u mňa ani SFF nepomáha - všetko mi dlho tvrdne, dokonca minulý týždeň mi MIckey tak navlhol, že mu na 3.deň odpadla ruka, bol mokrý jak fras - no bolo mi do plaču ... a v dome 80% vlhkosť 😖
Takže u mňa jedine WI v kombinácii s gumpastou v pomere 1:1

fatima30
2. nov 2011

@katy1979
a ktory recept sa najlesie hodi do kolacov nie na potah??

lusil2005
2. nov 2011

@zlatat ale kde tie cellshapes maju? videla som to len u bohusa a tam je to dost drahe 😒

lusil2005
2. nov 2011

@zlatat fuuuha, to mas vesele... 🤐

lusil2005
2. nov 2011

@dm1
@pristela
mne sa tie menej clenite pacia viac - su take "vlockovejsie"... ale zas tie viacclenite maju vacsie vyuzitie... som z nich videla vnat mrkvy robenu, a niekto tu z nich robil aj papradie.

dm1
2. nov 2011

@lusil2005 mne sa zase pacia tie viac clenite 😉

zlatat
2. nov 2011

@lusil2005 veruže mám ... teraz kúrim, tak mi klesla vlhkosť na 60% a ja oslavujem a to ani neprší
Skús pozrieť na www.formicky.sk