Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

daducha
25. nov 2011

joj baby ma slahne, na zajtrajsi kurz s Juliou mi vypadla jedna pani ( zomrela jej svokra ) ,nahradnicke ochorela dcerka a dalsiu nahradnicku nemam ☹ .Nechcete niekto dobehnut 😀 ? Som zvedava ako sa ku tomu postavi Julia.

@mizulienka ja osobne verim iba maslu s korpusom a cukrom, som stresmen ,no ked baby hovorili ze môze tak to bude v poho 😉 .

akme
25. nov 2011

@mizulienka ja dávam v pohode

lusil2005
25. nov 2011

@akme aj ja davam v pohode. akurat sa mi salkovy krem sekol. prvy krat. a to ma byt dnes torta hotova! sakra.

djdodes
25. nov 2011

Mňam...kto mi upečie niečo sladké a fajnovučké 😀

mizulienka
25. nov 2011

@lusil2005 aky si robila, klasika maslo salko? ak ano, mariana tu raz pisala, ze zohreje troska masla a este teple zaslahava dokremu, ze sa vzdy krem pozbiera 😉

lucia80
25. nov 2011

@isabella_fly tiež mám taký plán 😀 , teraz skúsim prvú pre mamu a ak sa bude dariť, tak sa teším na pečenie aspoň pre detičky a rodinu.

lucia80
25. nov 2011

inak dievčence, ktoré robíte hmotu z cukríkov, koľko cukru tam vlastne ide? Ja som ju včera skúsila robiť prvý krát, robila sa veľmi dobre, len mám v recepte že ca 500g práš. cukru a ja som dala ca 750g a ešte som mala taký pocit, že sa trošku lepí sa ruky, len som sa bála dať tam viac cukru, aby sa potom pri vaľkaní nerosýpala. Dala som u zatiaľ do sáčku do chladničky a pomaly z nej ujedám 😀 , kým budem poťahovať tortu, aj ju zjem, nenormálne mi to chutí. Inak, ako dlho to môže byť v chladničke?

dm1
26. nov 2011

@lucia80 v chladnicke to moze byt do zaruky cukrikov a cukru nic sa tomu nestane nema sa tam co pokazit. to ta obdivujem ze ti tolko toho cukru zobralo ja toto nikdy nepochopim ja do tych umyvatgelnych dostanem max. 500g cukru aj to vela pisem. teraz ked som zarabala zo 4 balikov tak som mala vyslednej hmoty nieco malo pod 2 kila len! 😲

dm1
26. nov 2011

@lusil2005 aj mne sa vcera sekol pohodicka staci vyslahat trosicku masal a pomaly to tam pridavat. alebo na par sekund do mikrovlnky a preslahat

lusil2005
26. nov 2011

@dm1 haaa tak som dobre urobila! zvolila som mikrovlnku 😀 kujeeeem 😅

dajna11
26. nov 2011

@dm1 noooo tam....mne sa to tak zapáčilo,teda nieže by som bola cukrár ako svet....ale tak maličkosti nejaké snád urobím a niekoho poteším🙂

lucia80
26. nov 2011

@dm1 ďakujem za radu, ono to bolo najskôr také redšie, akoby mi to "pretekalo cez prsty" tak som pridávala a pridávala. V chladničke to stuhlo a vyzerá to dobre a aj chutí dobre, som zvedavá, ako sa mi to bude vaľkať, len najskôr musím zistiť, kedy presne je oslava. Výsledná hmota mala ca 870g, ale ujedala som, tak má teraz ca 800g. To som robila z jedného balíka Rubino.

reruna
26. nov 2011

@lucia80 mmf ani nemusí být v ledničce....stačí zabalit do sáčku a vydrží to dlouho - podle záruky bonbonů a cukru...mě to vezme pokaždé jinak toho cukru, ale většinou spíš tak kolem toho půl kila...

reruna
26. nov 2011

@lusil2005 už se mi to jednou taky stalo, nahřívala jsem po chvilinkách v mikrovlnce a pomalu prošlehávala a spravilo se to krásně....

reruna
26. nov 2011

@daducha já dávám pod hmotu máslo s nutelou, nebo salkový krém i ten čokoládový, co mám recept od tebe J(šlehačka, čokoláda, cukr, kakao, máslo) a vše v pohodě

lucia80
26. nov 2011

@reruna
@dm1 dievčence a dávate aj vodu? Ja som našla v recepte že by tam mali ísť 2 PL vody, ale nebolo mi jasné, že či aj pri týchto cukríkoch Rubino, lebo tam boli spomínané aj nejaké americké, a tak som si nebola istá a som to s tou vodou riskla, možno tam pôvodne nemala ísť a preto som musela dať viac cukru. Ale pokiaľ to tomu neuškodí, tak je to len dobre, aspoň je toho viac, nie? A skladovanie teda OK aj mimo chladničku. Ďakujem.

reruna
26. nov 2011

@lucia80 já dávám místo vody 2 lžíce citronky

lucia80
26. nov 2011

@reruna kyselinu citrónovú som dávala práškovú, takže tekutiny by sme mali rovnako, tak potom neviem. Možno nabudúce mi to tiež pôjde inak, toto bol len prvý pokus zatiaľ.

reruna
26. nov 2011

@lucia80 já mám pokaždé tu hmotu jinou 😅

lucia80
26. nov 2011

@reruna ale pracuje sa ti s ňou dobre, či?

vecernicci
26. nov 2011

tak přidávám zase Mašinku Tomáše už třetí 😉 a vždycky chtějí úplně stejného, to mě neba 😠

mrka2
26. nov 2011

@vecernicci mna tiez nebavi,ked chcu taku istu tortu ako pred tym 😝 no na to,ze ta to nebavilo, super krasna je ta torta, krasne detaily. 😉

vecernicci
26. nov 2011

@mrka2 děkuji, nejvíc mě baví ty stromečky 😀

teddynko
26. nov 2011

Dievčatá, chcem robiť hmohu MMF, môžem použiť na farbenie práškové farby?

lamps
26. nov 2011

@teddynko áno, môžeš 😅

teddynko
26. nov 2011

A ešte niečo.. koľko mi vydrží hmota MMF v chladničke?

lucia80
26. nov 2011

@teddynko tiež som sa na to pýtala, vydrží to do záruky cukríkov a nemusí to byť ani v chladničke 😉

mia1111
26. nov 2011

Ahojte, tak pridávam moju štvrtú poťahovanú 😉 . Prvýkrát som skúsila poschodovú 🙂

vecernicci
26. nov 2011

@mia1111 krásná, hlavně ty barvičky 😉

mia1111
26. nov 2011

@vecernicci ďakujem 😵