Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alenv
15. dec 2011

@lussy23 jéé moc děkuju.. tučnáci jsou z jednoho kusu, černé tělíčko.. jinak sníh je obyčejný moučkový cukr 😉

vecernicci
15. dec 2011

@katulkaaaaaa tak já jsem na tom podobně, ale ještě k tomu dělám perníkové koule, kdybych jich měla hotových 100, tak to stejně nebude stačit, fakt cukroví už na kšeft dělat nikdy nebudu, to jsem si naběhla, mám toho plný zuby a ještě dělat tři dorty 😝

bzucinka2
15. dec 2011

@zuzana124 drzim palceky a myslim na vas ☹ pernicky paradne 🙂
@anibas juj, boze a clovek sa stale len niekam nahana a nakoniec zisti, ze len do hrobu, mrzi ma to ☹

vera_vila
15. dec 2011

Holky, prosím, prosím, budete teď některá objednávat nějaké cukrářské potřeby nebo barvy třeba od Malátků? Já jsem chtěla gelovku Burgundy od Wilton a v tom obchodě, kde jsem si ji vybrala, ji teď nemají skladem ☹ Objednávám tam víc věcí pod stromeček a nechce se mi kvůli poštovnému ji potom objednávat zvlášť... Mohly byste mi ji kdyžtak vzít? Poštovné směren od vás zaplatím, pořád vyjde levněji, než z toho obchodu...

dm1
15. dec 2011

baby mam dobru a zlu srpavu co sa tyka kostolikov na zakazku robenych. Dobra je ze ich uz mam doma po jednom kuse. Zla ze pan povedal ze nikdy viac take nechce robit 😝 😔 . Takze je volny len ten jeden spodny lebo tie 2 si nechavam ja

zuziq
15. dec 2011

malo to byt sice muzske torzo ale nemala som silu na "vacsiu piplacku" tak som sa inspirovala jednou z vas na nieco jednoduchsie.. 😵 vaha ratam takych 5 az 6kg

lusil2005
15. dec 2011

@dm1 JAJAJAJAJAJA

anibas
15. dec 2011

žienky čo to za zľava ?? 😕 😕 😕
http://www.formickaren.sk/formickaren/eshop/2-1...

gledis
15. dec 2011

Babenky poradte mi, čím navlhčiť orechový korpus keď je pre deti a nemôžem dať rum?spodný bude natretý marhulovým džemom a celá plnená čokoládovou plnkou parížskou, inak rozmýšlam že by sa ani nemusel vlhčiť lebo ten orechový korpus je jak vata mäkučký, čo myslíte?

jakelina
15. dec 2011

@gledis můžeš kompotovou šťávou

gledis
15. dec 2011

@jakelina jej ďakujem to ma nenapadlo ale aj tak neviem či ho navlhčiť bude na vrchu dosť ťažský vláčik a bojím sa aby sa to neprepadlo

dm1
15. dec 2011

@anibas to sa museli asi pomylit 😕

zuzkat1
15. dec 2011

@anibas
@dm1 preco pomylit ved povodna cena je 25eur...aspon tak tam pisu

79zuzana
15. dec 2011

@gledis ja ani vacsinou vobec nepolievam korpusy 🙂 takze myslim, ze ani nemusis

dada2007
15. dec 2011

@anibas prosím ťa a načo je tá hmota? to je tá spomínaná ,,čokohmota" na poťahovanie? či? dakujem za odpoved 😵

dm1
15. dec 2011

@zuzkat1 ved to ze je to az taka zlava 😲

mia1111
15. dec 2011

@dm1 - možno sa blíži dátum expirácie, tak preto taká cena...

mia1111
15. dec 2011

@dm1 - Dani, Teba som sa chcela opýtať, prišla mi dnes kráľovská glazúra, tak zajtra by som skúsila zopár medovníčkov ozdobiť, koľko tej glazúry mi stačí rozrobiť?

ziizii
15. dec 2011

@marci2305 jezkovia su uzasny,mozem poprosit recept?diky

mia1111
15. dec 2011

@dm1 - ja si ten kostolík zoberiem 😉 A ten domček väčší nemali?

ziizii
15. dec 2011

@vecernicci dlho som tu nebola,doma mamka je na tom hodne zle(rakovina v posl.stadiu) a este aj jedna znama necakane zomrela 😢 😢... ale vianoce sa blizia a musim nieco popiect,chcela by som poprosit o recept na třené rohlíčky o ktorych pises,ze detickam moc chutnaji 😉 parizke rozky som nikdy nerobila,slahackove a popripade nejake tvoje oblubene 🙂 mockrat dakujem 🙂

akme
15. dec 2011

@anibas sa asi pomýlili to je cena za kilo a pôvodná cena bola za 2,5 kilové vedierko ako je tam dolu napísané, nie?

mia1111
15. dec 2011

@anibas , @dm1 - teraz som našla v tortomanii tú plastickú čokoládu za 25€, ale to je 2,5kilová, a na tom linku z formičkárne je za 7€ kilo, ale aj tak je to dobrá cena za kilo 😕 , lebo tak vychádza 2,5kila v prepočte 17,50€.

mia1111
15. dec 2011

@akme - presne, tá pôvodná cena je tam blbosť 😉 , nemali napísať 25€, ale 10€ 😉

dada2007
15. dec 2011

baby, kde si objednávate Smartflex velvet???? dííííík

lussy23
15. dec 2011

@zuziq krásnučká @alenv - waw tak to je teda úžasné, takto to vymodelovať z jedného kusu! a že tretia torta!

dadka212
15. dec 2011

@mizulienka ten krém je podla mňa perfektný čokoládový 😉 ja robievam len ten a vždy sa aj uistia tí ktorí ho jedli, či bude rovnaký ako minule 😀

desmodka
15. dec 2011

@ziizii moja drza, aj my sme si tym presli... 5 clenov rodiny v priebehu par mesiacov nas opustilo a nakoniec aj mamina 😢 😢 😢

yamahafazer
16. dec 2011

joj baby dneska pride opravar nahodit to ohrievacie teleso uz im prislo 🙂 no konecne lebo uz ztolkeho umyvania blbnem 😀 a vcera som robila kokosky a este som si zarobila na slane to chcem dneska piect a este tortu musim piect