Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuzana124
5. jan 2012

@vecernicci krásna tortička, a ten motýľ je nádherný čím si ho farbila?

vlada111
5. jan 2012

@mia1111 veď si tu plnku urob hneď celú a zvyšok použiješ v sobotu, to je úplne v pohode 🙂

mia1111
5. jan 2012

@vlada111 😵 - no trdlo som, jasné, aspoň budem mať ušetrenú robotu 😉

lamps
5. jan 2012

@heni79 a máš tie ružové papmúšiky z Lidla? volajú sa Haribo chamallows tie sú obalené v ružovom cukre. Ten cukor ide z nich pekne dolu, ja ich umývam pod teplou tečúcou vodou. Ak máš Jojo cukríky ružové, tak tie sa nedajú umyť.

heni79
5. jan 2012

@lamps
Mám tie z Lidla. Haribo. A už to ide v pohode. Ten včerajší pokusný mi nejak odporoval. Ostatné už šli šup-šup. 😉

lamps
5. jan 2012

@heni79 tak to je super :O)

vecernicci
5. jan 2012

@mamina1978 já mám na motýlky patchwork je jich tam hodně i berušky i včelky a otlačím je do hmoty apak vyříznu a nabarvím 🙂

vecernicci
5. jan 2012

@zuzana124 je dělaný z fialkové hmoty a poprášený perleřovou barvou snowflake a kraje a tělo jsou natřené černou, jo a tykadla jsou z pestíků na kytičky 😉

zuzana124
5. jan 2012

@alenv ahoj, ja som sem dávala tento recept na muffiny neviem či tieto myslíš a čo sa týka toho aby ti nesčernal banán tak ja som sa niekde dočítala že ho treba krájať umelým (plastovým) nožíkom, aj som to vyskúšala keď som banány dávala do torty a pomohlo to. 🙂

POTREBUJEME (na 12ks)
4 vajcia
štipku soli
125g hnedého trstinového cukru
125g čokolády na varenie
125g masla
2 vanilkové cukry
250g polohrubej múky
1 prášok do pečiva
1 PL vanilkového pudingového prášku
4 PL mlieka
12 papierových košíčkov v priemere 5 cm

POSTUP:
1. Žĺtky oddelíme od bielkov. Z bielkov, štipky soli a trochy cukru vyšľaháme tuhý sneh. Čokoládu nasekáme nadrobno.
2. Do misky vložíme na menšie kúsky nakrájané zmäknuté maslo. Pridáme zvyšný cukor, vanilkové cukry a žĺtky. Vyšľaháme ich na hladký krém.
3. Polohrubú múku premiešame s práškom do pečiva a pudingovým práškom. Do žĺtkového krému pridávame múčnu zmes a prilievame vlažné mlieko.
4. Vypracujeme hladké cesto, do ktorého vmiešame nasekanú čokoládu. Do cesta ešte zapracujeme sneh.
5. Košíky na muffiny poukladáme do formy na muffiny a naplníme do 2/3 cestom. Naukladáme ich na plech a vložíme do rúry vyhriatej na 170°C. Muffiny pečieme asi 30 minút dozlata.

alenv
5. jan 2012

@zuzana124 strašně moc děkuju..

mizulienka
5. jan 2012

@vlada111 ja som na tom podobne, neznasam kavove plnky, kavove kolace a podobne zalezitosti ale bez kavy si neviem svoj zivot predstavit 😀

baby robila som coko korpus a je neskutocny, makky vlacny akoze fakt super, kto by chcel hadzem recept 🙂
http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=17&t...

mizulienka
5. jan 2012

@vlada111 a ako sa vola ta tvoja zelena, lebo ja mam dost odtienov zelenej ale asi som zbytocne miesala...
ja mam olive, holy ivy, dark forest, bitter lemon a obycajnu zelenu wiltonku

mia1111
5. jan 2012

@vlada111 - inak, ten salkovo-maslový môže ísť aj pod poťah, však? Lebo ja som doteraz dávala pod poťah len maslo+odrezky, tak rozmýšľam, že by som teraz dala toto... či? 😅 Ale zasa, asi by mi robil hrbolčeky, lebo tam dávam tie orechy, však... ?

lukika
5. jan 2012

@mizulienka a ty si ho robila tiež do takej malej formy? Sa mi zdá že zo 6 vajec by mohol ísť aj do väčšej ale asi zasa nenabehne toľko s tou čoko je asi ťažšie to cesto? Ja mám 26 cm bolo by to málo z tých 6?

lukika
5. jan 2012

@mia1111 a ty si ktorý robila ten korpus?

lukika
5. jan 2012

babuľky kde ste objednávali ten smartflex?

mizulienka
5. jan 2012

@lukika ja som ho robila este do mensej, ale potrebovala som vyssi korpus, ano ono to nenabehne tak ako pri normalnom ceste, je tam maslo aj ta cokina, ale cesto je ako pavucinka hebke, no paci sa mi 🙂

mia1111
5. jan 2012

@lukika ja som robila z týchto surovín, do okrúhlej formy 26cm: 6 vajec, 350 g prášk.cukru, 250 g polohrubej múky , 150 g mletých orechov, 1 vanilkový cukor ,1 PDP, 10 PL vody, 1 PL rumu, 2 PL oleja. A je fakt výborný, len sa mi horšie prekrajoval 😉

vecernicci
5. jan 2012

@mamina1978 na ty růže si vyválím hmotu tak 3 mm silnou a vykrojím si kolečka, přes folii si je prstem na jedné straně ztenším a pak je přikládám na sebe a prostředek vždycky zmáčknu, zkusím pohledat postup, někde jsem ho viděla nafocený 😉

vladka1
5. jan 2012

@mizulienka recept vypadá lákavě a "recenze"na něj samá chvála 😉 ...jakou jsi prosím tě, dávala čokoládu?Na vaření? díky v.

vecernicci
5. jan 2012

@mamina1978 tak jsem našla ten postup, podle tohodle jsem se učila dělat růže http://dorty.artmama.cz/ruze-postup

vlada111
5. jan 2012

@mia1111 nieeeee pod poťah, za salko sa nezaručujem čo urobí ☹

mia1111
5. jan 2012

@vlada111 - dík 😅 . Tak nebudem riskovať, ostanem pri osvedčenom ...

vlada111
5. jan 2012

@mizulienka je podobný ako ten sacher. ten ti nechutil, či si ho ešte nerobila?

vlada111
5. jan 2012

@mizulienka Luci obyčajná zelená Wiltonka.

vlada111
5. jan 2012

@mizulienka ale možno ani tá olivová zo žltou nebude zlá. Ja si robím vždy vzorky malých guličiek.

vlada111
5. jan 2012

@mizulienka Ja tiež to isté, a kávenky nedám do úst, tak mi smrdia na diaľku 😀 . A to teraz sedím s kávičkou. A my sme s mužom maniaci na kávu, doma máme cca 5 druhov zrnkovej váženej kávy a sami si ju melieme 😉

vecernicci
5. jan 2012

@alenv a já dělám karamelové mufinky, tady je recept https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/marcipan...

lukika
5. jan 2012

@mizulienka díky určo vyskúšam

lukika
5. jan 2012

@mia1111 a do toho cesta si tie orechy neoprážala že?
Iba do plnky že?