Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia1111
5. jan 2012

@lifinka - mne sa na modelovanie osvedčil smartflex velvet, aj keď začínala som tiež s WI - tú teraz používam len na poťahovanie. Smartflex krásne rýchlo schne, WI sa aj mne lepilo pri modelovaní - hlavne keď som ho zafarbila na sýtejšiu farbu... 😉

lifinka
5. jan 2012

@anibas přesně tak jsem to dělala, ještě jsem se dívala na www.youtube.com, takže postup jsem věděla, ale to jsem nečekala, 1.obr, focen hned další po 1h, Proč??? a čím podsypáváš hmotu?mě se to pořád nějak lepí, začla jsem pravda teprve včera, tak to chce určo praxi s WI 😀

mia1111
5. jan 2012

babyyyy, práve mi volali, že zajtrajšia oslava sa odkladá na sobotu, no paráda, ešteže som robila salkový krém, nie nejaký tvarohový... 😒

lifinka
5. jan 2012

@mia1111 ano přesně tak, bílá ještě šla, ale jak jsem dala gelovky tak bylo hůůůř, takže tu smartflex si zkusím obj, příště.dík 😉

mia1111
5. jan 2012

@lifinka - na modelovanie je to podľa mňa jedna z najlepších hmôt, uvidíš, to bude radosť modelovať. 😉

lifinka
5. jan 2012

@mia1111 doufejme, začátky jsou vždy těžkééé 😅

dada2007
5. jan 2012

@mizulienka mám otázku na mascarpone krém 😅 .....chcem robiť dvojposchodovú, ale nie velkú preveľkú(spodný korpus 23cm a vrchný 15cm)...bude mi stačiť krém z dvoch šlahačiek? 😕 to ma napadlo teraz 😝 tortu robím v najbližšie dni......v nedelu je oslava(2x sme prekladali kvoli malého chorobám 😒 ) dakujééééééém

anibas
5. jan 2012

@lifinka máš kupovanú WI na 1 kg ? nemáš originál vedro ? z akého obchodu ?

livia76
5. jan 2012

@mia114 veľmi peknučké

mia1111
5. jan 2012

Tak pridávam zatiaľ vymodelované samotné hasičské autko 😉 Robila som podľa fotky z netu, ale prispôsobila som si ho podľa seba 😀

mia1111
5. jan 2012

ha-ha-ha - ešte fotky 😀

mia1111
5. jan 2012

@lifinka - ja tiež len začínam, ale veľmi ma to bavííííííí 😵

lukika
5. jan 2012

baby už sa opakujem ale prosím kde kupujete ten smarflex

alenv
5. jan 2012

@vera_vila
@vladka1 škoda holky, jedna slečna z Brna bude mít do fialova svatbu a chtěla by takové podobné muffinky, myslím, že přesně takové by nemusely být, ale myslím, že by nemusely být tak těžké co myslíte. Netroufnete si?

alenv
5. jan 2012

@mia1111 fakt pěkné

mia1111
5. jan 2012

@lukika - ja som objednala posledne od kamky - ešte pred vianocami 😉 .

mia1111
5. jan 2012

@alenv ďakujem. Nie je dokonalé, ale dúfam, že 9-ročný bratranček bude mať radosť 😉

alenv
5. jan 2012

@mia1111 no já si troufám, říct, že je dokonalé.. krásné detaily

lukika
5. jan 2012

@mia1111 viem že tu podchvíľu spomínate že objednávate hocičo od kamky ale aká je to stránka prosím

lukika
5. jan 2012

@mia1111 to hasičské je perfektné ako skutočné

mia1111
5. jan 2012

@alenv - jáááááj, tak dokonalé ani náhodou, má kopec nedostatkov, ale ja som to krajšie nedokázala 😅 . Ale tak máme tu babenky, čo majú dokonalé detaily, nebudem menovať, aby som na niektorú nezabudla 😵 😵 😵 . Aj tak moc ďakujem, mňa každá pochvala posúva vpred 😵

vera_vila
5. jan 2012

@alenv Ráda bych, ale s muffinkama zatím moc zkušenost nemám ☹ Budu ráda, když budu schopná udělat švagrově sestře svatební dort, který mi pořád slibuje, že si nechá ode mně udělat...

mia1111
5. jan 2012

@lukika - ďakujem 😵

alenv
5. jan 2012

@vera_vila ale jak na ně koukám, tak mi nepřipadají fakt těžké 😅 😅 😅 a to si nemyslím, že bych byla mistr 😀 😀 😀 jde o to upéct pěkný muffinek ten vršek mi nepřijde těžký.. škoda.. měla bych kšeftíček.. pokud by jsi si to rozmyslela tak se ozvi jedna slečna se mě ptala na bereme se

vera_vila
5. jan 2012

@alenv Aha... A na kdy by to chtěla?

alenv
5. jan 2012

@vera_vila tak já bych jí řeknu at ti písne a prostě se bud domluvíte nebo ne ju 🙂

vera_vila
5. jan 2012

@alenv No, zkusit se to může... Já budu tou dobou možná na mateřské, tak třeba najdu i čas 😀 Jinak na brms jsem taky, tak mě tam kdyžtak může najít ve svatbách srpen 2011 - město Třebíč

simasa
5. jan 2012

@dada2007 tak uz odpoved poznas - ta je naprd 😀

alenv
5. jan 2012

@vera_vila já jí napsala tvojí skratku tak ona ti písne.. ale myslím, že nejsou těžké na tom potahu není nic extra nazdobeného.. spíš dobře upéct muffinky