Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
7. jan 2012

@vecernicci wow tak toto je uplne dokonale, krasne.

helen1007
7. jan 2012

@mizulienka tie sú krásne si šikulka

jakelina
7. jan 2012

@lenocka23 s podložkou se mi dělalo dobře a děkuju za pochvalu. 😉

mia1111
7. jan 2012

@dajna11 - ja som práve naplnila tú minitortu 19cm, dala som tam mascarpone krém z 1 šľahačky a vyšlo mi to presne, nič neostalo, lebo drobec mi trošku odjedol 😀, teraz má torta 7cm, večer ju potiahnem a dám Ti echo 😉
@vecernicci - náááááádherná prilba, ako z filmu, vyzerá úplne dokonale 😵 😵 😵
@mariann2 - krásnučké tortičky, super 😵 😵 😵 , si šikulka a už si oddýchni, nech tú chorobu vyženieš...

alenv
7. jan 2012

@vecernicci jé tak je skvělá!!!

vecernicci
7. jan 2012

holčiny,díky moc za pochvaly, móóóc to potěší, snad přilby potěší i ty, co je vyhrajou v tombole 😉

dajna11
7. jan 2012

@mia1111 super super...teraz nevieš akú má váhu naplnená?

kvojtanikova
7. jan 2012

baby dakujem vsetkym za "lajky", nenormalne ma to potesilo, som rada ze som tu nasla spriaznene duse a ze mi vzdy dobre poradite, ked sa spytam, velmi si to vazim.

mia1111
7. jan 2012

@dajna11 - len naplnená, ešte nenatrená maslom+odrezkami váži 1,2 kg bez podložky 😉

mia1111
7. jan 2012

@dajna11 - ten šľahačkový krém je ľahučký, aj keď je tam mascarpone, ale je ho tam len 250g, tak preto tak málo váži... a dala som tam zopár malín, možno cca 100-150 g

dajna11
7. jan 2012

@mia1111 no ja musím robiť čoko krém,ale myslím že to v pohodičke bude mať tu váhu,zasa niečo navyšše nehrá rolu,čo už.minule som tiež mala robiť 3D auto aby to bolo výsledne 20eu....a torta mala 3,5kg🙂))

yamahafazer
7. jan 2012

pridavam moje dve hotove a este vecer budem jednu slanu robit
zenich je policajt tak to takto chceli s placakou puta a obusok

jakelina
7. jan 2012

@vecernicci ty přilby jsou super. Já mám dělat za čtrnáct dní taky dortík na ples, tak uvažuju jaký by byl vhodný. Paní se má ještě ozvat, nechci nic moc složitého, bude to tam stát někde na stole, tak aby se to neroztopilo a bylo to nenáročné i na přepravu. Snad něco vymyslím a uvidím jakou představu bude mít ta paní co to chce.

mariann2
7. jan 2012

@vecernicci krásna prilba, ako si prosím ťa urobila tú zlatú farbu?

vecernicci
7. jan 2012

@jakelina záleží, co je to za ples, ty přilby jsou vlastně pečený v misce, byly fakt jednoduchý, nejhorší bylo nabarvit 3,5 kg hmoty na černo 😀 to jsem si mákla a spotřebovala čtvrt extragelovky a tam budou asi taky celý večer na stole, tak uvidíme 🙂

mailli
7. jan 2012

první letošní dortík s čokoládovým krémem. chtěli po mě motorku - Jawu 😕

vecernicci
7. jan 2012

@mariann2 koupila jsem si tu tekutou, jak tady říkala @vera_vila rainbow dust odstím dark gold a neředila jsem ji, natřela jsem to na neobarvenou hmotu rovnou

mariann2
7. jan 2012

@vecernicci nemáš na tú zlatú farbu prosím ťa nejaký link?

vecernicci
7. jan 2012

@mariann2 jasně http://www.cukrarskepotreby.cz/cz/produkt/dark-... ale ve skutečnosti je tmavší než na fotce, jestli chceš jasně zlatou, tka si vezmi tu light gold 😉

yamahafazer
7. jan 2012

@mailli super motorka 😉
@vecernicci ta je perfektna dokonala
@mizulienka krasne ty si sa teda nakvetinkovala ina makacka

vera_vila
7. jan 2012

@vecernicci jj, tu dark gold mám taky, poznala jsem ji...

@mariann2 Mají ji na mimibazaru http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=50692824&ta... nebo tady http://cukrarske-pomucky.cz/potravinarske-barvy... (je to vlastně e-shop té paní z mimibazaru)

yamahafazer
7. jan 2012

@gagarinka ved je peknucka ta postavicka
@mariann2 krasne obe

yamahafazer
7. jan 2012

@daducha paradne su a to srdce sa mi strasne paci a ta trojposchodka vyzera dost velika a tie s krtkom su take peknucke 🙂

mrka2
7. jan 2012

@daducha krasne torty! no ja by som len detske robila 😉 a nie auta, pocitace a take 😝 tie tvoje detske su uplne uzasne, postavicky tip top,tak sa ani necudujem,ze kazdy chce od teba detsku 🙂

simasa
7. jan 2012

Ahojte,
polajkovala som vase diela a pridavam jednu traktorovu 🙂

pristela
7. jan 2012

holky fantasticke torticky 😨 😨 😨 a tie vase traktory , normal nechapem, suprove

@alenv

https://www.youtube.com/watch?v=xHY_F53ClJ8
mailli
7. jan 2012

@yamahafazer děkuju za pochvalu 😉

lussy23
7. jan 2012

@yamahafazer nádhené dielka
@simasa úžasná torta a traktor ako skutočný
@mailli parádna torta

jakelina
7. jan 2012

Normálně jsem prolezla spoustu obchodů a nikde jsem ten žilkovač Cymbidium Orchid nenašla. Jenom na Slovensku. Asi neumím hledat 😒

lussy23
7. jan 2012

@vecernicci suprová torta 😲
@mariann2 nádherné ortičky
@mizulienka krásnučké tortičky
@gagarinka veď je krásny