Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
14. jan 2012

ďakujéééém @dm1 nie Danka 😀 😀 😀 jednu v utorok a tie 4 v piatok - to je ukážka vnútra 😀 😀 😀

larah
14. jan 2012

@dada2007 to le niekde pri okey?

dada2007
14. jan 2012

@larah noooooooooo...........ako keby si šla od Okey smerom do mesta, tak po pravej strane máš výškovak a pneuservis....tak medzi ne zabočíš a po pravej strane je ten obchodík.....rovno by si sa dostala do Vitalisu.......vieš?

mia1111
14. jan 2012

@dada2007 - z T-fornaxu... len neviem, či sú skladom, lebo to tam nepíšu. Ale tak uvidím, čo mi pošlú a podľa toho Ťa potom poprosím 🙂

larah
14. jan 2012

@dada2007 dik vselico by som chcela ale postupne

zuzana124
14. jan 2012

@anibas ja oooodpadnem, 6 marcipánové a 4 šľahačkové to sa ako dá stihnúť. Tie marcipánové máš tam rovnaké plnky alebo každá má inú. Klobúk dole 🙂

alenv
14. jan 2012

holky já dělala ten ted pařížský krém.. nebo ten ze šlehačky čokolády a ztužovat a neim proč, ale prostě mi tak nestuhl.. a když jsme dort krájeli tak jak je ten marcipán tvrdší tak to vytýkalo 😠 😠 😠 😠 😠 no měla jsem nerva.. myslíte, že mám dát třeba více ztužovače? Nebo doporučíte mi něco nebo nějaké výrobky, aby to prostě stuhlo pořádne, šlehačku jsem měla 33%

janulkamartinko
14. jan 2012

Babenky zlate,ja normalne nestiham klikat na "paci sa mi" uzastne dielka ste popridavali 😀
toto su moje tohtotyzdnove 🙂 mc qeen pre zmenu pre dievcatko,a ta moja nestastna fifi,ale ukludnujem sa tym ze je pre rodinu a nabuduce bude krajsia 🙂

desmodka
14. jan 2012

moje 🙂

alenv
14. jan 2012

@mia1111 já mám suprové a hrozně levné.. ale na českém mimibazaru http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=49770903&tab=4 jsem opravdu spokojená

yamahafazer
14. jan 2012

@desmodka krasne su aj ja budem robit slniecko zaciatkom februara
@janulkamartinko paradne a pre dievcatko som este auto nevidela a ta fifi je super

mia1111
14. jan 2012

@alenv - tie sú super 🙂 🙂 🙂 , u nás som také ani nevidela 😒

alenv
14. jan 2012

@mia1111 včéra jsem s ní dělala a jsem nadšená.. ulně krásně se s tím pracuje 🙂
@desmodka krása.. já prostě miluju dorty s mořskou tématikou

lucula73
14. jan 2012

ahojte kočky
pridám aj ja moju včerajšiu,ďakujem všetkým čo mi pomohli keď som sa pýtala niečo,hlavne ďakujem @yamahafazer a @zuzana124 🙂
idem pokukať vaše výtvory,tooľko ste pridali,že nestíham kukať 🙂

mima1311
14. jan 2012

@desmodka to slniecko je uzasne , ako si ho robila ?

yamahafazer
14. jan 2012

@lucula73 teda perfektny je 🙂 sikula si 🙂 fakt krasne do detailov spraveny vidis ako si ho super zvladla

lucula73
14. jan 2012

@yamahafazer moja ďakujem,veľmi sa im páčil ,ale veru som si poplakala pri ňom aj dva razy 😠 🙂

mima1311
14. jan 2012

@anibas prosiiiiiiim , ako si robila to auticko ...ja som len zaciatocnicka , mam za sebou 2 potahovane a jednu taku ,, narychlo,, dam potom foto , ale ked vidim , co vy tu pachate , tak to je neskutocneeeeeeeeee 😀

pristela
14. jan 2012

@alenv a mala si ju uvarenu den vopred, riadne vychladenu a slahala si ju hned po vybrati z chladnicky? a tiez mala si slahacku trvanlivu alebo obycajnu?

yamahafazer
14. jan 2012

@lucula73 to sa musel pacit ved je taky suprovy,ze by sa snim aj odfotit dalo a je stym roboty taketo technicke veci do detailov robit daju zabrat,ale zvladla si ho nadherne fakt krasny je

anibas
14. jan 2012

@zuzana124 Zuzi - tie marcipánové sú šľahačkové - čiže celkovo len 6 toriet 😉 😉

anibas
14. jan 2012

@janulkamartinko ALE Fifi je náááádherná 😵 😵 😵

mima1311
14. jan 2012

@anibas ano , tu , sa mi nechcelo vypisovat :O) ...tak tento postup mam odlozeny , len mne uplnemu zaciatocnikovi sa to zda ako zacat rozpravat v latincine , som dufala ze ma niekto nieco lahsie :O)...no asi budem musiet skusit 😀

mima1311
14. jan 2012

Tak toto su moje prve , na tu s traktorom som uz nemala potahovku , zachranil to kokos ....ale ako tak pozeram na tie vase torty , mam sa co ucit 😀

dajna11
14. jan 2012

moja dnešná do tomboly na ples

zlatat
14. jan 2012

čaute kočky, nestíham všetky tortičky klikať "páči sa mi" - to budem tak postupne, ale všetky sú nádherné, fakt

Dlho som tu nebola, lebo som sa ani nemala čím pochváliť - od polky decembra som nemala žiadnu objednávku a najbližšiu mám až na 4.2. 😢
Ale dnes som upiekla jednu pre mojich chlapov - dnes má synátor meniny a v pondelok mal manžel narodeniny.
Tak si trochu zamaškrtíme
Skúšala som maľovať na tortu a celkom sa mi to zapáčilo 😅 😅

miciatko
14. jan 2012

juj ake krasne torticky ste dali, potom poklikam, ja som dokoncila cokoladovu co bude zaroven aj sutazna
idem spratat ten bordel, cokoladu budem umyvat hadam aj o tyzden , to je tak ked mi krpec asistuje :/

zlatat
14. jan 2012

Ozaj, tá moja torta je potiahnutá pravým mandľovým marcipánom - teda poviem vám, velebím toho, kto vymyslel Tylo prášok - zamiešala som ho do marcoša a nechala postáť, no a vďaka nemu sa mi podaril vyvaľkať na 3-4 mm a netrhal sa mi .... jupíííí 😅 😅 😅

lusil2005
14. jan 2012

@zlatat to je ten co si ho miesala do toho zo zeelandie? budem aj ja musiet nieco take kupit... funguje to aj na mmf ked sa trosku trha?