Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
3. mar 2012

aa hura mam volnooo, teda od torticiek 😀 ta biela to je ta s tym mojim prvym kvetom na drotiku , torticka je len pre nas taka mini zo zbytkov 😉

pristela
3. mar 2012

a ozaj som zabudla, ta s travou je robena z toho suseneho mlieka, robilo sa s tym fantasticky!!!! a bolo to zarobene za 2 minuty 😀 len skoda tej ceny mlieka 🙄 🙄 , som tu tortu uhladzala ako pako aby bola hladko potiahnuta a pak kuknem na predlohu co mi poslali a ona obsypana sušenou travou 🙄 esteze som ju tu hladkala ako babatinko 🙄 a zbytočne 🙄 tu je foto ako bola "neozdobená"

mizulienka
3. mar 2012

@pristela a aky recept mas na ten marcpan zo suseneho mlieka?
nadherne vsetky 3, kvetinka prekrasna a tomas uplne super

mia1111
3. mar 2012

babulky, ďakujem vám všetkým za pochvaly aj za lajky, taaaaak ste ma potešili 😵 😵 😵 😵 , ja na tej torte vidím XY chýb, ale už to nezmením... Dôležité je, že oslávencovi sa veeeeeeľmi páčila, vraj zahlásil, že torta sa krájať nebude, nechá si ju rok v chladničke a každý deň sa bude na ňu pozerať 😀 😀 😀 😀 . Skoro som odpadla, keď mi to jeho mama volala 🙂 🙂 🙂 🙂 . Teraz som normálne mimo, unavená ale šťastná, to je asi najviac, že sa torta aj napriek chybičkám páčila 😵 😵 😵

mia1111
3. mar 2012

@pristela - waaaaaaaaau, perfektné všetky 3, to si kedy stihla? 😕 😕 😕 Ten kvietok sa Ti náááádherne podaril 😵 😵 😵 😵

pristela
3. mar 2012

@mizulienka dakujem 😉 , poslala mi holka takyto : 150g suseneho mlieka, 150g prask.cukru , 3lyzice oleja, voda- množstvo podla potreby,mandlova aroma, to len zmiesiš a hotoffka

mia1111
3. mar 2012

@katulkaaaaaa - klobúk dole dievča, s narazeným zápästím by som ja neurobila ani jednu tortičku, nie že 4!!!! Si fakt šikulka, kráááásne všetky tortičky 😵

dm1
3. mar 2012

@mia1111 vidis sme ti pisali ze je super! vies to len my vidime sami na svojich tortach kde maju chyby a co sme chceli urobit inak. Laik to vobec nevidi 😉

luci79
3. mar 2012

@zuzana124 krasne torticky....ja som dnes prvy krat skusala stencil, len sa zdala ta 'hmota', cera+cukor+farba, riedsa a na torte to noooo, nevyzera az tak ako na tvojich...aku hmotu pouzivas? dakujem

mia1111
3. mar 2012

@njonja - z Tvojej torty som skoro odpadla - úúúúžasnáááá, krásna, bezchybné detaily, proste hotové umelecké dielo, Tvoj talent by som chcela mať (alebo aspoň polovicu 😅 ) 😵 😵 😵 😵

mia1111
3. mar 2012

@dm1 presne Dani, ja som skoro až plakala, keď mi povedali, že torta je super, normálne ten stres konečne opadol a už sa teším na krstinovú, ktorú mám robiť tento mesiac 😅 . Mooooc ďakujem za podporu 😵 . A Tvoje tortičky sú krásnučké, ako vždy a tá čoko - tá je úplne naj 😵 😵 😵 😵 Do takej by som sa teraz normálne schuti zahryzla 🙂

vlada111
3. mar 2012

@mia1111 čo si besná, veď je krásna. čistunká robota, delo je úúúplne ok. Neoblázni 😀

vlada111
3. mar 2012

@katulkaaaaaa juj Kati, to musí byť nepríjemné ☹ Drž sa kočka 😉

vlada111
3. mar 2012

@dm1 tá ružová je tak neskutočne jemnunká a nežná. Krása...

vlada111
3. mar 2012

@79zuzana máš krásnu zásteru, aj ja chcem 😝

mia1111
3. mar 2012

@isabella_fly - nááádherná tortička, aj tie kvietky super 😵 😵 😵
@zuzana124 - kráááásne tortičky 🙂 🙂 🙂 , ten tvoj stencil nemá chybu, musím aj ja konečne dakedy vyskúšať... robíš s práškovou, či gélovou farbou?
@zanet2009 - kráááásna prvá poťahovaná, supeeeer 😉 😵
@yamahafazer - kráááásna tortička, tá ovečka je milučká 😵 😵 😵
@lamps - náááádherná tortička 🙂
@stankapk - úúúúžasná, krásna tortička, tie farby si perfektne vybrala, supeeeer 😵
@janula.h - kráááásne tortičky 🙂
@zlatat - úúúúžasná torta, tie kvety sú ako živé, niečo nádherné 😵
určite som na niekoho zabudla, všetky tortičky, čo ste popridávali, sú perfektné 😵 😵 😵

zlatat
3. mar 2012

@mia1111 ďakujem 😉

mia1111
3. mar 2012

@vlada111 - som skoro kvôli tomu delu skolabovala... robila som ho na 3x 😒 . Ale ďakujem 😵 😵 😵 😵

zlatat
3. mar 2012

@pristela prekrásna magnólia, vôbec by som nepovedala, že prvá

vlada111
3. mar 2012

@pristela a stačilo to množstvo na jednu tortu? Ten kvietok je veľmi pekný, tvoja fantázia alebo máš nejaký postup? 😉

vlada111
3. mar 2012

@mia1111 veď ty máš krásnu prácičku, jedno delo ťa nemôže odpáliť 😀

miciatko
3. mar 2012

tak moji hasici a mam volno

zlatat
3. mar 2012

@njonja úžasná torta a tie postavičky 😨 😨 😨 kde sa ja na teba hrabem ...

dm1
3. mar 2012

inak baby ja mam vela stencils sablon aj som chcela nejaku pouzit do rohov na tu cokotortu ale sa mi to tam nezmestilo dat 😠 . Debilne je to robene mne by vyhovovovalo len ten vzor obstrihat okolo. Uz som aj drzala noznicky ale zase na boky by sa to lepsie robilo ked je to v celku....

zuzana124
3. mar 2012

@luci79 ja používam tiež hmotu cera+cukor+farba ale ceru dávam tuhú nie roztopenú 🙂

luci79
3. mar 2012

@zuzana124 ja som ju troska roztopila 😉 , ale len aby zmakla...mozno som mala dat viac cukru 🙂...nabuduce budem mudrejsia...dakujem

mia1111
3. mar 2012

@vlada111 - ďakujem Vladi 😵 😵 😵

zuzana124
3. mar 2012

@luci79 ja si tú ceru zvyknem vybrať o pár hodín skôr z chladničky, potom sa s ňou dá pekne robiť a nemusíš ju roztápať 🙂 🙂

vecernicci
3. mar 2012

@pristela vidíš, já na mléčňák nedám dopustit, s ničím jiným nedělám 😉 a dortíky jsou úžasný 😵

reruna
3. mar 2012

Tak dobojováno, dort mi ujíždí na jednu stranu, to musím ještě dopilovat, abych zvládla ten dvojpatrový, to musí být obě patra krásně vodorovné...jak to děláte, abyste měli krásně dort v rovině? Já tam asi nedávám rovnou vrstvu toho krému...nebo nevím....