Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
4. mar 2012

@daducha to znie dobre ta knizka, odkial si ju kupovala?

79zuzana
4. mar 2012

@desmodka ahoj, neviem kolko ta kitty vazila, ja nezvyknem velmi torty vazit, kedze ja nepeciem na vahu, vzdy si vopred dohodnem cenu za tortu, bez ohladu na to kolko vazi. Ale velkost mala priblizne 35 cm , vyrezala som ju podla najvacsieho plechu, co mi vosiel do rury.

daducha
4. mar 2012

@mizulienka od Kovaca,cukrarske potreby .eu a este som zobrala na skusku novy caska co ma Cake .Aj tam bolo par super veci,len skoda ze neviem plynule anglicky tak, aby som citala vsetky clanky ☹ .Ja sa to kôli tym tortam sakra aj doucim 😀 .Ale pravidelne kopujem od neho Wedding cakes,ten sa oplati 😉

mizulienka
4. mar 2012

@79zuzana Zuzi a ako si vies potom urcit cenu, ked tortu nevazis? ci podla velkosti si davas?

mizulienka
4. mar 2012

@daducha aky to je casopis? ja nevzdelanec, to nepoznam 😔

desmodka
4. mar 2012

@79zuzana aha

baby ked potrebujem cca 4 kilovu kitty take nieco ako @79zuzana tak aka velka by mala asi byt??? dakujem

daducha
4. mar 2012

@mizulienka cisto fotky svadobnych tôrt,relativne hruby, tak aj cenovo sa oplati.Je tam par uletov co ja nemusim,ale inak super 😉 :kovac ho ma najlacnejsi

79zuzana
4. mar 2012

@mizulienka viem priblizne kolko miniem na suroviny, ved zvacsa je to rovnaka suma. Takze si najprv zistim, aku chcu tortu, aku plnku, ovocie a tak a podla toho im poviem cenu.

mizulienka
4. mar 2012

@daducha dakujem, uz pozeram, som prekvapena nikdy som si tie casopisy tam nevsimla

vlada111
4. mar 2012

@pristela @jakelina Kitty som nerobila ani ja a dúfam, že to moju malú ani nechytí. Ale ja budem robiť dinosaura, uf a nemá byť taký ten klasický detský 😖

mizulienka
4. mar 2012

@dm1 Dani ty si tusim spominala, ze ides robit harmoniku, natrafila som na jednu
http://tortapreteba.blogspot.com/2011/05/akorde...

maca_p
4. mar 2012

@stardust v lidli ich maju, sice nie su oetker. sice asi nie vsetky, ale mandla, rum, citron, vanilka, maslo, pomaranc, okrem tych finesse edition ako tak ratam 😀 , ale aj bez nich sa da vypekat do zbesnenia 😀 ...

rogerka
4. mar 2012

moja este z piatku, "musela" som si vyskusat cokotransfer a "musela" som mat cokoladovu s bananmi a parizskym kremom 😀 a strasne sa mi pacia tie cokomasle. nemate niektora fotky, kde je transfer po bokoch torty, ale nie v celku? mne sa nepaci, ked je na bokoch torty suvisly vzor, hladala som aj na nete obrazky, ale nenasla som 😒

vlada111
4. mar 2012

@daducha juj držte sa maródi. To môj muž vždy povie, som chorý, veď vieš tak chlapsky. A to už viem, že ho len trochu škrábe hrdlo 😀 Na tortičky sa teším 🙂

macicka84
4. mar 2012

@rogerka Cokotransfer jsem si ted objednala, jsem na nej desne zvedava 😕 😅 ...

pristela
4. mar 2012

@daducha oo, drzim palceky nech to tam mas rychlo zdrave!!!!! a drz sa , žena!!! Inak moj chlap ma maniu na lekarne, lieky, choroby 😅 ked mu poviem ze je hypochonder chodi 3tyzdne zduty 😝
ja mrkam na knihu Alana , joooj len tie hnusne prachy ma brzdia 😝

rogerka
4. mar 2012

@macicka84 tak to som ja bola tiez 😀 drzim palce, nech sa vydari podla tvojich predstav 😉

dm1
4. mar 2012

@mizulienka ja som uz nasla viacere tie harmoniky len ma akosik ziadna tak neoslovila prevedenim teda okrem tejto http://www.torty.kat.sk/

mia1111
4. mar 2012

@pristela - no z UK Ťa vyjdú tie knižky o čosi lacnejšie a neplatíš ani poštovné 😉 .

stardust
4. mar 2012

@maca_p nie je aroma ako aroma, Dr. Oetker ich ma vo vyssej kvalite. Takze sa v SR nepredavaju. Dakujem za odpoved.

maca_p
4. mar 2012

@stardust ale tak nemusis golrifikovat aromy, je to iba umele additivum, ktore oklame chut. podla mna je lepsie piect bez arom. kludne sa zaobidem bez vanilkovej, maslovej, citronovej - pouzijem prirodny matros. mandlovu tiez nepouzivam a maslovu detto. jedine co som z tej sady vyuzila bola rumova aroma a to iba preto, ze som nechcela pouzit z osobnych dovodov cisty rum. takze mne by stacila aj ta kniha, aromy nepouzivam. dakujem 😀 😀

stardust
4. mar 2012

@maca_p moja otazka neznela, co si ty osobne myslis o aromach, resp. ci ich pouzivas 😉

maca_p
4. mar 2012

@stardust ja ti iba na priklade hovorim, ze kvalitny zakusok aj bez aromy vyrobis 😀
ked sa nechces bavit, mala si si kliknut slovensky oetker. bruuu noc.

miciatko
5. mar 2012

@daducha vela zdravicka prajem celej tvojej rodinke

ajka82
5. mar 2012

baby prosim vas, ma napadla este otazka, ked robite slahackove kremy, alebo nieco co sa rychlejsie roztecie, ako potahujete a ozdobujete tortu, aby vam torta nejak "neklesla"... mozno boli vidiet na tej kitty, ze boky boli hrbolate, ale ked som ju potiahla, bola pekne rovna, na chvilu isla do chladnicky kym som dorobila ozdoby, ale potom kym som to naskladala na tortu, tak mi krem "padol" (?) alebo neviem co urobil a boky sa mi zvlnili podla kremu 😕 tam bol konkretne fal. parizsky

mates22
5. mar 2012

holky, díky za like, jste zlaté, však to byl jen takový vlastně polotovar 🙂, doufám, že za týden už oslava bude a vyřádím se trochu víc. Pak mě ještě čeká jeden k 40. výročí svatby, je to prý zcela na mně, mám pár nápadů, ale ještě nemám úplně jasno, nehodíte nějaké inspirace? Spíš něco elegantní jednoduché.......................

drobec33
5. mar 2012

@rogerka naaadhera 🙂

enya00
5. mar 2012

@rogerka krásna je 🙂 šikulky ste tu baby 😉 aj ja sa chystám upiecť neterkám tak som zvedavá ako to dopadne 😀 ale pri týchto super tipoch čo sú tu sa mi hádam niečo podarí 😅

drobec33
5. mar 2012

dievcence, dakujem vam velmi pekne za cene rady, ktore tu achadzam. Robila som svoju prvu pribiacikovu plku a skvely recept od @njonja a kakaovu bezlepkovu tortu. Zdobenie nebolo este uuple ono, ale chutovo bola najlepsia, aku som doteraz robila! Dakujem vam a som rada, ze ste tu 🙂 Len keby som stihala vsetko pozerat a citat. ☹
A tu je jedna, kde je trochu vidno korpus.

drobec33
5. mar 2012

Mozno ste este vsetky nenasli moj album, kde som z netu zozbierala na inspiraciu cez 1100 fotiek tort pre deticky. Mozno su tam aj niektore vase torticky. Ak to tak je, dufam, ze sa nehnevate. Velmi sa mi pacili. 🙂 Robila som ho za ucelom inspiracie ci uz pre vlastne potesenie, alebo k praci. 🙂 Tak verim, ze sa vam bude pacit a najdete tam nieco aj pre seba. 😎
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/drobec33/alb...