Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lawli
7. mar 2012

@zlatat tak v novembri sme mali návštevu z čiech ,som ich využila na nakup veci tam u nich a tuna som im potom davala e a prepočítavali sme to 1 € / 24 Kč ..tak ak dobre počítam 2400 Kč je 100 € 😕 😕 😕 opravte ma ak sa mílim (ale neviem aký je teraz kurz) 🙂 možno lepší 😀 😀 😀 😀

zlatat
7. mar 2012

@maca_p veď to ... do kelu, ale musím niečo vymyslieť - no s tým olejom asi budeš mať pravdu, lebo bezlepkové robím tak,ž e nedávam do nich vodu, ale olej a sú omnoho jemnejšie a vláčnejšie ako lepkové.
Tuším si asi pozmením môj doterajší recept - akože každý chváli, moc im chutí, ale v poslednej dobe sa mi ten korpus moc nepáči - aj to, že potom musím dať viac vajec, aby som mala cesto vyššie - a to sa zase predražuje.
Už som skúšala aj vody pridať ( robím nadstavovaný ) keď dávam kakao, ale nejak extra to nepomohlo 😖

lawli
7. mar 2012

@zlatat tak rozšírim chov....záhradu mame velikuuuuuuuu 😀 😀 😀

zlatat
7. mar 2012

@njonja páni, tá je nádherná ... si si mákla tým maľovaním, ale je to úžasnéééééé

pristela
7. mar 2012

@lucula73 peces na plechuuuu ? ak ano tesim tesim , ja som pecenie odlozila az na piatok 😝

njonja
7. mar 2012

@zlatat dakujem🙂 Chcela som vyskusat nieco nove🙂 celkom to slo, len asi kupit praskovky, s nimi to bude svetlejsie🙂

zlatat
7. mar 2012

@njonja ja maľujem len práškovkami rozriedenými v alkohole - ten rýchlo vyprchá a rýchlejšie mi to vyschne

bianca
7. mar 2012

@zlatat ta postav velky plot nech nepreskakuju a ked nahodou preletia tak aby suseda nevidela :D

@lawli tak aj ja som bola v makose

@njonja woooooooooooow

lucula73
7. mar 2012

@pristela už je upečený,myslím že z tých 4 vajíčok stačí.....zajtra idem ešte dva robiť,toto bol skúšobný 🙂
mám plech cca 37x 31 cm...........pre porovnanie,.dm písala trošku vačšie rozmery 😉

zlatat
7. mar 2012

@bianca smola je, že je to na strane, kde majú susedovci plot - oni ho majú betónový a meria cca 180 cm ... no zrejme pre sliepočky a kohútika je to dosť nízke, preletia v pohode

njonja
7. mar 2012

@zlatat musim aj ja skusit. Su tiez take intenzivne? alebo je to jemnejsie?

lawli
7. mar 2012

@lucula73 ak sa smiem spýtať ..aký receptík si mala a na akú vyšku ti to vybehlo ??? za odpoveď vopred ďakujem 🙂

zlatat
7. mar 2012

@njonja závisí to od toho, aký máš odtieň - ale výhoda je, že sa dajú krásne miešať - napr. ak chcem svetlejší odtieň a nemám, tak zmiešam s bielou a je to 😉

zlatat
7. mar 2012

@lucula73 to ti zo 4 vajec vyšlo na plech? 😕 😕 😕 prosím ťa pekne akú výšku mal korpus ?

lawli
7. mar 2012

@bianca a koľko u vas stoja ?? prepáč no nečítala som všetko 🤐

pristela
7. mar 2012

@lucula73 parada a aky je vysoky? uz ho nemusim rozkrajovat ?
@njonja ja odpadavam z tych tvojich posatviciek, uzasne! cela je super!

baby no ja to tu mam obrovske, moj mi tu uz chcel dovliect kozy, ovce, aj sliepky pak ich zas napadli zajace 🙄 ale vzdy som vsetko zverstvo zatrhla!!! ja som sa dost naobrabala ako zvierat u svokry 🙄 a ked si predstavim zbierat orechy v kačacích..... 😝 😝 😝 bleee,alebo vyberať ešte teple vajko z hniezda, bŕŕ´a ked sa zadari take okakanô 😀 žááádne sléépky nebudu! jedine zeby stalo 10vajec 5€ 😕

pristela
7. mar 2012

@lawli inak umieram z tej torty na Fb https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1015056... to uz co je aka suma???? keby aspon aj pod tou coko hore boli naukladane na husto cucoriedky co su drahe, ale ovocie je len po bokoch malinko 😕 to co je dnu z coho urobena 😕 😕 😕

lucula73
7. mar 2012

@pristela
@lawli
@zlatat
tento recept som robila
http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=17&t...
a má 2,5 až 3 cm..podľa toho kde 😀 ,musím to lepšie rozotrieť 😀........a dala som jednu pol.,lyžicu toho hol. kakaa,múku som neuberala vobec.

lawli
7. mar 2012

@pristela mi niečo hovor...ja ju mam ešte stále ovorenú (v okne v pozadí) a sledujem na nej všetky detaily do bodky ,ale teda sa mi ani nezdá ,žeby si na tom zdobení dal niekto nejakú extra prácu za takú plácu 😒 a čo je vo vnútri to ani len nechcem vedieť ...aby sme sa nedivili ,že možno smetol 😝

pristela
7. mar 2012

@lucula73 ooo parada !!!! ja davam na 4vajicka lyzicu toho kakaa z lidla a pak tolko kolko to vazi uberam muky, aale to je jedno, hlavne ze sa vydaril a naj dakujem za infoooooooo 😵 😵

lucula73
7. mar 2012

@pristela 🙂 neni zač,nech sa darí 😉

njonja
7. mar 2012

@pristela ja by som nedokazala takym zverom ani len najest dat.-( Ja som taka mestska panicka☹ Takze klobuk dole, ak sa tomu niekto rozumie🙂
Dakujem za pochvalu.-)

lawli
7. mar 2012

@lucula73 vďaka ,ja pečiem na punčový koláč na plechu 42 x 42 cm zo 3 ks vajíčok a mám 2,5 cm vysoký korpus ,ale biely...tak asi ostávam pri svojom recepte

Inak babky ,trochu som vas počitala spätne a poviem z vlastnej skúsenosti , na značke múky a kakaa záleži...zmení to nielen konzistenciu piškótu ,ale aj veľkosť a tiež ak pečiete vo forme či ráfku ,tak sa môže v strede nafúknuť ,alebo naopak padnuť...už som sa párkrát popálila a používam vždy tie isté suroviny...a bez problému 😉

pristela
7. mar 2012

@lawli ved aj ja na nu stale mrkam 😕 ale tak mozno kazde jedno pismenko niekto pracne vyrezaval a robil to pol mesiaca , no a mzdu mu treba zaplatit predsa

lucula73
7. mar 2012

@lawli a nehodíš nám sem ten zázračný recept?to sa mi ani veriť nechce,že z 3 vajíčok 😕 🙂

dm1
7. mar 2012

@njonja to je uzasne!

mizulienka
7. mar 2012

@njonja wow to si malovala?? vyzera to uplne supersky, ty stale prekvapis krajsou a krajsou tortou, nadherne a paci sa mi, ze to mas uplne prepracovane do detailov, to ja mozem 😉 😉 😉

lawli
7. mar 2012

@pristela 😀 😀 😀 😀 tak toto ma nenapadlo...

mia1111
7. mar 2012

@njonja - náááádherná torta 😵 😵 😵 😵 😵 , úúúúžasné, ako si ju pomaľovala, no odchádzam spať s otvorenými ústami a do rána sa mi podľa mňa od úžasu ani nezavrú 😅 😀

lawli
7. mar 2012

@lucula73 jasne ,je to receptík už 82 ročnej cukrárky , a ta toho popiekla že my všetky dokopy asi ešte nie...
3 vajíčka
120 g práš. cukru
1 ks vanilinový cukor
50 ml oleja
50 ml minerálky (v pôvodnom recepte bola voda)
150 g polohrubej múky
1 ks kyp. prášok
postup ako pri klasickom korpuse a do bielkov si dávam štipku soli ,nech je sneh pevnejší..zamiešavam ho ručne ,nie šľahačom...
....prepáč ,že až teraz píšem ,ale musela som bežať kojiť 😵