Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
4. apr 2012

@abriela ty si tiez robila marlenku, poradis, ak si tu...vid prispevok pre @pristela

ikula2
4. apr 2012

@mizulienka ja som tiez robila marlenku, ale ked je to na tenulinko vyvalkane tak sa to dlho nepieklo, ale nepamatam si dlzku, skor podla farby aby uz nebola hneda, lebo potom je to uz vysusene

pristela
4. apr 2012

@mizulienka mojenko to musis odhadom ☹ ja som jeden plat vyhodila, bo som skusala s ventilatorom piect dva naraz a jeden bol na polovicu surový a druhu zhoreny ☹ fakt netusim nemerala som ☹

vlada111
4. apr 2012

@mizulienka Luci priznám sa, že mne na tej marlenke bez valkania vadí ten klasický krém. To podľa mňa nie je to pravé orechové. Idem pohľadať tu moju, lebo by som ju celkom rada urobila.

pristela
4. apr 2012

@ikula2 ona robi ale inu , nie vaklanu ale tu bez valkania a tam je to teda inak 😒 ta je hneda skoro hned 😖 a dnu este surova

vlada111
4. apr 2012

@pristela aha, ale ty si umelec, vedela by si ho pofŕkať akože blato. Veď to by mohlo byť z krému. Ale len fantazírujem, lebo ty si šikovná, možno by si si poradila perfektne. A ty ideš dovolenkovať, no toto 😎

dm1
4. apr 2012

@mia1111 super vidis som nevedela. uz som sa zaregistrovala ale postovne je zdarma az od 80 eur ☹ . a postovne skoro 5 eur je dost veru 😖

mia1111
4. apr 2012

@dm1 - čože??? Ja som sa registrovala minulý mesiac a na 100% bolo poštovné jednorázovo zdarma nad 30€ - ako odmena za registráciu. Podľa mňa Ti príde mail s poďakovaním a tam to budeš mať. Ešte vydrž 😉

mia1111
4. apr 2012

Baby, ja vás už akosi nestíham... nemám čas, no darmo. Ale dnes večer vás hádam dočítam... 😉

dm1
4. apr 2012

@mia1111 jaj tak to je mozne dala som domacky mail tak ked pridem z prace kuknem 🙂

vlada111
4. apr 2012

@mizulienka Luci toto je ten recept. Bolo to super, vôbec nebola suchá, a naši povedali, že lepšia ako kupovaná. Bola fakt super, chuť úplne ako kupovaná a teda ešte lepšia 😀
Suroviny:

Testo:
3 vejce, 300 g krystaloveho cukru, 1 ztuzeny rostlinny tuk, 3 lzice medu, 1 lzicka jedle sody, 400 g hladke mouky

Krem:
1 sladke kondenzovane mleko, 3/4 nesoleneho masla;
1 vetsi kysana smetana, cukr
Postup

Vejce, cukr, rostlinny tuk, med, sodu a hladkou mouku dame do misy a ve vodni lazni vymichame vlacne testo. Michame, dokud testo nezkaramelizuje (trva chvilku - testo zacne trosicku hnednout). Sundame z vodni lazne, dame cast testa na pecici papir a vareckou nebo lzici rozetreme z testa tenkou placku. Dame do trouby vyhrate na 180 stupnu na 5-10 minut. Mezitim si na dalsim pecicim papiru vytvorime dalsi placku a postupujeme stejne dokud jich nemame sedm. Prochladlou placku pak dame na talir a nejprve pomazeme kremem z vyslehaneho kondenzovaneho mleka a masla, priklopime druhou plackou a tu pomazeme kremem z kysane smetany a cukru. Pokracujeme dokud nespotrebujeme sest placek. Pote cely dort pomazeme zbylym kremem (i po stranach). Posledni placku rozdrobime a posypeme ji cely dort.
Cely dort dame min. na 24 hodin ulezet.

mia1111
4. apr 2012

@dm1 - teraz som kukla staré maily. Daj si odberať newsletter. Tam som dostala to poštovné 1x grátis.

pristela
4. apr 2012

@vlada111 si rob prdel zo mna, som zvedava ako urobim kona ☹ ☹ ☹ zatial to ruzovo nevidim , som trochu skusala a smarila to do rohu na vecer 😕
No dovolenkovat......, ozval sa davno strateny bracho 🙄 a furt nas tam vola, ale to vies prachov malo tak sa vsetci vyhovarame a v utorok volal, ze 11. stredu dojde aspon pre mna s deckami a pojdeme na tyzden k nim 😅 a kedze tam budem "sama" s deckami nic moc , a este aj penazky miniem -to uz sa nie nedalo povedat 😀 😀 😀 som radsej silikonove zilkovace za to mohla kupit 😝 😝 😝

anibas
4. apr 2012

@pristela ale čo by mali tvoji chlapci zo žilkovačov ???? 😅 😅 😀 😀 😀 😀

mia114
4. apr 2012

@lenkacka dakujem, postavicka je zo smartflexu 😉

vlada111
4. apr 2012

@pristela no to ti verím, tie by som chcela aj ja 😀 Všade kukám, či nezlacneli, nevedia, čo za ne pýtať.
Ja si nerobím prdel, ty dora. A koňa zvládneš, prosím ťa, ja som pred dvoma týždňami ani nevedela čo sú to 3D torty 😀 a môj talent je ďaaaaleko za tvojím.

zuziq
4. apr 2012

tak nakoniec ten obdlznik bude mramorovy korpus a srdiecko orechove... a trochu som sa sekla tak som do toho orechoveho cesta dala cely PDP 😲 narastlo teda riadne, dufam, ze nebude nejake zbyte, tvrde alebo nieco 😕

reruna
4. apr 2012

@vecernicci jé, ty jsou pěkné, já pár z papírnictví za pár korun mám, už jsem něco použila - jen jsem to nabarvila prachovými barvami - @jakelina ten páv je na čokoládové polevě a ten šašek na hmotě, šablony jsou papírové

abriela
4. apr 2012

@mizulienka ja som dosla az teraz, piekla som s ventilatorom asi 7 minut na 180& aj ked ppisem po funuse. praca slachti a bolasom sa slachtit mimo kancla 😀

abriela
4. apr 2012

@vlada111 ja som nerobila ten krem co je v recepte. Robila som krem, ktory tunapisala @anibas.
Tvoj recept na cesto je presne taky, ako vten na TOM - marlenka bez valkania.

pristela
4. apr 2012

@anibas to neviem co by s nimi robili , ale mohli by sa na ne pozerat , hladkat a aj poumyvat by mi ich mohli 😀

@vlada111 juuuj no to ked niekde uvidis v akcii , hned daj echo 😀 😀 😀

misa1982
4. apr 2012

ahoj holky chci se zeptat jakou marmeladu mam dat do toho puncoveho dortu kdyz bude potazeny marcipanem dekuji za radu

zuziq
4. apr 2012

inak neviem za kolko bezne kupujete vajicka, ale dnes som v carrefoure kupila po 0,17 😕

vlada111
4. apr 2012

@abriela cesto ok, ale krém sa mi nezdá.

vlada111
4. apr 2012

@pristela čerstvo som si kúpila toto a robí sa s nám super - http://www.peciem.sk/peciem/eshop/6-1-Pomocky-n...
len škoda, stál v akcii u nich 7,95 EUR

bzucinka2
4. apr 2012

@mizulienka ja som podla rad bab piekla cca5-7 minut a bolo to v pohode 🙂

mizulienka
4. apr 2012

@pristela tak ja neviem, ci som taka lava alebo co...ale ja som piekla kazdy plat tak okolo tych 10minut minimalne...a v strede to cesto, ako keby nebolo preppecene...nevie, co som urobila zle 😕
aj ked som to davala dole, tak mi to tazko islo dole, no ja neviem, som si myslela, ze jaky lahucky kolac, ale ja asi na kolace nie som 😕 😉

mizulienka
4. apr 2012

@pristela @abriela @bzucinka pockajte pockajte baby, kolko sody bicarbony ste davali...v recepte je pisane 1pl sody bicarbony, ja som dala polievkovu...tak ste davali, ci mala ist jedna mala lyzicka???????? 😕 😕 😕

pristela
4. apr 2012

@mizulienka dávala som jednu poléééfkovu aj ja, a piekla si to v strede a na 165 stupnoch ? mne sa to upieklo v pohode , papier som z toho davala dole az ked to bolo skoro studene
koláče, no ja cely zivot piekla perník v pohode a odkedy peciem torty tak sa mi ani raz nepodaril 😠 😠 a neviem preco 😠 akurat teraz som dopiekla nejaky tvarohovy s ovocim tak som zvedava, chladi sa , len neviem pre koho tie koláce pecu, bo som musela pridat vajce aj muky atd, bo vsak to by bolo asi na nejaky pidi plech, a ja mam chlapov ako kobylky 🙄 o 18 nacnem kolac na velkom plechu a rano uz nieje ani pamiatka po nom ☹ ☹