Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

janula.h
15. apr 2012

@njonja nesranduj to je pre dievčatko 😲 myslíte že ju mám prerobiť?? no a super už si nepamätám č má 3 či 4 roky 😝

alenv
15. apr 2012

@hobitkova já dělala ten námořnického je na stránce 2704, ale obléknout ho můžeš do všeho 😀

njonja
15. apr 2012

@janula.h co si🙂 len som zartovala🙂 Neprerabaj to🙂 Je kraaaasna🙂 Len trosku sexi, ale to su Slovenky vacsinou🙂 Nech sa mala uci🙂

janula.h
15. apr 2012

@njonja 😀 no hej len muž si tu zo mňa uťahuje že bola dievča nie dojka 😠 😀

lubi22
15. apr 2012

Ahojte 🙂

Nadherne tortičky su tu, ako stale 😵 Baby kolko vam v priemere trva jedna torta s nejakou figurkou? A kolko hmoty pouzivate napr. na oval, alebo kruh - ja som zafarbila a rozvalkala cely 1,4 kg smartlexu na tuto, plus ozdoby som uz robila z dalsieho, pretoze mi zostalo dost zeleneho, to som uz nemohla pouzit. Ked pozeram tie fotocky, co niektore pridavate, 6-8 torticiek za vikend, tak to su ine pocty, to by som ani nespala a aj tak nestihla 😉

Pridavam moju druhu potahovanu pre sestru k 30-ke - nechcela dospelacku, ale detsku, tak som aspon oslavujuce opicky pouzila 😅

mariann2
15. apr 2012

@janula.h prirob hustejšie vlasy a prsia tak nevyniknú 🙂

janula.h
15. apr 2012

@mariann2 už aj nad tým so uvažovala len mi tam zavadzia ten golier 😠

mariann2
15. apr 2012

@janula.h tak skús aspoň po bokoch pridať pár prameňov, tam, kde navadzia golier

mia1111
15. apr 2012

@lubi22 - ja si na potiahnutie torty - priemer cca 26cm rezervujem vždy 3/4kg, z toho mi ešte vždy trošku zvýši, keď tortu potiahnem. Ja veľa nepečiem, doteraz som urobila 10 tortičiek, mne každá torta trvá strááááášne dlho, no viac ako jednu za deň by som veru nezvládla 😅 . A všetky žienky, čo zvládnu viac toriet, majú môj neskonalý obdiv 😉 . Tvoja tortička je kráááásna, veselá, tie opičky sú úžasné 😵 😵 😵 😵

lubi22
15. apr 2012

@mia1111 - dakujem krasne za odpoved aj pochvalu, no ja by som uprimne viac ako jednu nezvladla, mne to trva, a to este musim mat niekoho, kto sa venuje detom, pretoze inak by to neslo uz vobec 😅 A ked si dam dokopy potom tie naklady a cas, tak sa to veru doma ani velmi neoplati, ale zase to urobi radost, najma detom, ked je to od maminky 🙂

peroli
15. apr 2012

@alenv to je pro tu 14-ku?
tady jich pár máš třeba tě některá nakopne tím správným směrem a něco tě napadne.. 😉 😀
nebo mrkni tady na koňovi ke mě do alb.. mám hned dvě s dortama.. 😉

mia1111
15. apr 2012

@lubi22 - preto ja nerobím na zakázku, len pre rodinu a kamarátky, lebo tiež mi je ľúto, keď sa nemôžem drobcovi venovať, možno keby som bola zručnejšia, tak by sa to dalo, ale ja sa s každou tortičkou strašne piplem a za pochodu mením plány, tak to trvá 2x tak dlho, no to som proste ja 😅

katulkaaaaaa
16. apr 2012

@lubi22 ahoj ja robim tak cca 4 na vikend to je moje max-viac pri dvoch detoch nestiham,pracujem ked maly spinka cez obed a potom az vecer ked zaspi od 20tej niekedy do 1 do 2 v noci,,cize je to urcite na ukor spanku alepodlamna sa nijako inak pri detoch neda 😉 nemam odsledovane kolkomi trva torta jedna lebo stredu peciem korpusy,stvrtok plnim potahujem a piatok dokoncujem....figurky ked mam objednavku dlhsie-tak tie si robim od pondelka a piatok len dam na tortu,hmotu nevazim ja si robim MMF

mariann2
16. apr 2012

baby, prosím vás o nejaké inšpirácie s Hannou Montanou pre 13 ročné dievča, nechcem dávať jedlú oplátku, ani modelovať figúrku Hanny 🙂

daducha
16. apr 2012

@dada2007 ja budem robit cca 70 svadobnych na striedacku s muffinmi ,ale dost zdobenych aj bielkovou polevou.Budem brat 3 E za kus,pri muff. 2E. Budu to tieto

dadka212
16. apr 2012

@artepf kupujem ich normálne v našich e-shopoch....v čr som ich videla napríklad tu http://www.dortisimo.cz/eshop/44-dortove-stojany

janula.h
16. apr 2012

ženyyyyyyyyyyyy sa mi rozpadla metličkaaaaa na mixéri pomoooooooooooc večer odovzdávam tortu ☹ ☹ 😢 😢 🙄 🙄 🙄

daducha
16. apr 2012

@peroli kde ty na tie inspiracie chodis 😀 ,krasne tortuse 😉 😉

mima595
16. apr 2012

@janula.h - ja som raz videla, ako niekto mixoval vrtackou..a tam bola varecha nejako upevnena...ale o bolo len minuly tyzden niekde ta fotka

dadka212
16. apr 2012

@janula.h fúha to je nepríjemné... a nemáš niekde po ruke tesco alebo iný supermarket? tam mávajú ručné za nejakých 12eur....alebo ochotní susedia?

lawli
16. apr 2012

Ahojte kočky ,mate niektorá fotopostup na výrobu šmolkov...ide mi hlavne o hlavičku...ďakujeeem 😉

anibas
16. apr 2012

@janula.h 😀 😀 😀 😀 Janka a môj muž ti odkazuje, že si mala hlavy zakryť a robiť len nohy !!!!!!!!!!

janula.h
16. apr 2012

@anibas no hej 😝 ale to nie je torta pre chlapa ale pre dzecko 😀

janula.h
16. apr 2012

@dadka212 @mima595 mm mi to nejak zapravil no dúfam že to vydržíííí

dm1
16. apr 2012

@lawli ja som robila podla tohto smoulinku http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=161&...
+ este su tam tieto postupy http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=161&...
http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=161&...
ked som ale robila smoulu tak som len podla obrazka z nejakej torty co sa mi pacila

anibas
16. apr 2012

@janula.h akú máš značku ?

lawli
16. apr 2012

@dm1 Ďakujem pekne , aj ja som rozmýšľala ,že skúsim podľa obrázka... 🙂 ...linky si ukladám 😉

anibas
16. apr 2012

Žienky - natrafila som na dobrú stránku: korpusy, krémy, poťahovky - všetko pekne po lopate 😉 😉 😉 😉 😉
http://www.sladke.estranky.cz/clanky/druhy-krem...

janula.h
16. apr 2012

@anibas Eta Fresco 2047